Odwiedź nas na:
Polskie kino doczekało się nowego arcydzieła! Chłopi to produkcja, którą można spokojnie postawić m.in. obok Zimnej wojny Pawła Pawlikowskiego – aktualna, przesiąknięta emocjami i psychologicznymi dramatami rodzącymi się wśród toksycznego społeczeństwa.
Żyjemy w czasach, gdy Marvel coraz częściej nie dowozi rozrywki na odpowiednim poziomie. Tym bardziej doceniam Lokiego, który w 2. sezonie ratuje superbohaterskie uniwersum od przeciętności.
Ahsoka ostatecznie okazała się jednym z lepszych seriali Star Wars. W pewnych sprawach pozostawiła też pewien pozytywny niedosyt. Co ciekawe – największy dotyczy bohatera, którego dobrze znamy. Anakina Skywalkera.
Twórca jest filmem zachwycającym zarówno pod względem wizualnym, jak i aktorskim. Od produkcji nie da się oderwać oczu, angażuje przez cały czas trwania. Nawet pomimo pewnych kwestii fabularnych, które nie są w pełni spójne.
30. rocznica bitwy o Mogadiszu to dobry moment, by wrócić do świetnego filmu Ridleya Scotta – Helikoptera w ogniu. Jak dużo prawdy o tych wydarzeniach trzeba było poświęcić na rzecz amerykańskiej propagandy, by stworzyć realistyczne sceny batalistyczne?
Gen V jest tak bardzo innym serialem od The Boys, że aż robi to na mnie piorunujące wrażenie. Produkcja zahacza momentami o oryginał, ale jednocześnie jest całkowicie samodzielną produkcją z innym budowaniem świata i bohaterów.
Platforma Disney Plus to nie tylko animacje, Marvel i Gwiezdne wojny. Można tam znaleźć prawdziwe perełki kina gatunkowego. Film sci-fi Nie ocali cię nikt jest tego idealnym przykładem.
Sięgnięcie po Znachora mogło wywoływać wątpliwości, w końcu ekranizacja z 1982 roku stanowi absolutną klasykę polskiego kina, wydawało się – nie do przebicia. Ale Netflix to zrobił, jego wersja jest pięknym, pełnym czułości melodramatem.
Nie mogę uwierzyć w to, co zobaczyłem. Niezniszczalni 4 to tak beznadziejny film, że równie dobrze mógłby zagościć w telewizyjnej ramówce z jedną gwiazdką. Ten chodzący koszmarek nie pozostawia złudzeń – naszedł koniec franczyzy.
Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara to nowe dzieło Andersona, które (w końcu) jest znacznie mniej egzaltowane, a także nakręcone z większym luzem, a nawet polotem.
Na Amazon Prime Video królują znakomite seriale oryginalne. Kiedy jednak przebrnie się przez pierwszą, wierzchnią warstwę promowanych produkcji, znajdzie się także wiele filmowych klasyków, które zwyczajnie wypada znać. Oto 12 najlepszych z nich.
To nie był łatwy seans, tylko gorzka piguła do przełknięcia poprzedzona głośnymi protestami przed kinem. Zielona granica Agnieszki Holland wywołuje ogromne emocje i oskarżana jest o kłamstwo, ale to szczery film o człowieczeństwie.
Sex Education żegna się z nami swoim ostatnim, czwartym sezonem, a jednocześnie wprowadza sporo nowych wątków i postaci, jakby dopiero rozkręcał fabułę i swój potencjał. Czy w takiej sytuacji dało się to definitywnie zakończyć?
Continental to coś więcej niż miły dodatek do garnituru Johna Wicka. Nie tylko ozdabia i rozwija ten świat – serial Amazona trochę go naprawia. To historia, o której nie wiedzieliśmy, że jej potrzebowaliśmy. Ani my, ani John.
Kontynuujemy naszą relację z festiwalu filmowego w Wenecji – tym razem pod lupę bierzemy udany dramat Ferrari w reżyserii Michaela Manna. To sprawnie poprowadzone kino, któremu należy jednak dać trochę czasu.
Prosto z festiwalu filmowego w Wenecji recenzujemy najnowszy film Davida Finchera, The Killer. Mistrz jest w formie i w hipnotyzujący sposób ukazuje nam kilka dni z życia płatnego zabójcy.
Poker Face w 1. odcinku to właściwie minifilm z narastającą intrygą, czarnym humorem i wyrazistymi postaciami. Czułem się, jakbym oglądał kolejny epizod Fargo albo jakiś film Tarantino – i towarzyszyła temu podobna przyjemność.
Jest taki Spider-Man, którego jako widzowie chyba nigdy nie ujrzymy. Spider-Man niemal podstawowy, a jednak nadzwyczajny. To Peter Parker, tylko że wymyślony lepiej, w bardzo konkretny sposób. I przez konkretnych twórców.
HBO poszło za ciosem i wypuściło na swojej platformie kolejny serial na podstawie uznanej serii gier z konsol PlayStation. Tym razem wyszło jednak cienko. Twisted Metal nie ma pazura i szaleństwa gier, a klimat czuć ledwie odrobinę.
Zapowiedź trzeciego sezonu Belfra była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. W końcu druga część serii okazała się całkowitym niewypałem. Sprawdzamy, czy warto było powrócić do świata Pawła Zawadzkiego.
poprzednia strona
następna strona