Odwiedź nas na:
Seriale o nastolatkach nie tracą na swojej aktualności, poruszając tematy ważne dla młodego pokolenia. Przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem produkcje tego typu z ostatnich lat.
Jeśli szukasz świetnego serialu o lekarzach, to dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych naszym zdaniem produkcji, których akcja dzieje się w szpitalu.
Dużo mroku, powagi i tajemniczości płynie z pierwszych sześciu odcinków 1899. Serial Netflixa od samego początku intryguje i trzyma w napięciu, ale za wolno odkrywa karty, a i zapomina po drodze o ciekawych postaciach i prawdziwych emocjach.
Kiedy odpalamy aplikację Disney Plus, ciężko nam oprzeć się wrażeniu, że jedyne, co ma do zaoferowania, to filmy Marvela, Star Wars i produkcje dla dzieci. Na szczęście oferta jest jednak tak naprawdę nieco szersza.
Ostatnia wieczerza na pewno ma na siebie pomysł, którym jest wyśmianie zachodniego wzorca tworzenia horrorów. To jednak za mało, abyśmy mogli mówić o naprawdę dobrym filmie – widać, że Polacy jeszcze uczą się kina grozy.
Czy dobrzy orkowie mają sens? Czy wystarczy mieć rację, żeby móc narzucać ją innym? Czy cel uświęca środki? Te pytania można zadać sobie po seansie Pierścieni Władzy. Zastanówmy się, w jaki sposób serial poradził sobie z zagadnieniem moralności.
Slashery powstały pod koniec lat 60., choć niektórzy uważają, że ich źródłem jest powieść Agathy Christie napisana w 1939 roku. Dziś uwielbiamy wracać do tego, co nas kiedyś straszyło. Tyle że to nie są już te same głupiutkie filmiki, które znamy.
Henry Cavill zrezygnował z dalszego udziału w serialu Wiedźmin – ta wiadomość szerokim echem odbiła się w mediach społecznościowych. Nie dziwię się decyzji brytyjskiego aktora i uważam, że może być ona gwoździem do trumny serialowego uniwersum.
Podczas Halloween zawsze pojawia się pokusa, by obejrzeć jakiś dobry horror. Nie ma lepszego momentu, żeby poczuć dreszcz strachu, a jeśli szukacie odpowiedniej na okazję propozycji, to powinniście zapoznać się z dostępnym na Disney+ filmem Barbarzyńcy.
TVP chce rywalizować z Netfliksem o zainteresowanie polskich widzów. W tym celu została uruchomiona płatna platforma VoD, na której znajdziemy serial Erynie. Teoretycznie produkcja ma być atrakcją serwisu, w praktyce wygląda tandetnie i sztucznie.
Na Zachodzie bez zmian z 2022 roku to film dopracowany technicznie, dobitnie uzmysławiający bezsens i grozę wojny. Pod względem fabularnym jest jednak tylko solidny, a to przez zbytnie uproszczenie i dodatkowe udramatyzowanie wątków z oryginału.
Zakończenie 1. sezonu Rodu smoka nie ma szczególnie mocnego wydźwięku, zwłaszcza na tle poprzednich epizodów, które dostarczyły więcej emocji. Mimo wszystko są tu dalej dobrze realizowane i sygnalizowane od początku fabularne punkty.
Po pierwszych kilku odcinkach Pierścieni Władzy byłem zachwycony. Pięknymi widokami, gniewną Galadrielą i brakiem wielkiej polityki. Jak się okazało, były to zachwyty na wyrost.
Black Adam już po zapowiedziach wyglądał na przaśnego reprezentanta superbohaterskiej konwencji – i wszystko się zgadza, to rozrywka w staroszkolnym stylu, co niestety daje efekt w postaci dominacji wad nad zaletami.
W nowym epizodzie Rodu smoka oglądamy pierwsze chwile bezkrólewia. To nadal preludium do prawdziwej walki o tron, ale serial HBO nawet takie spokojniejsze fragmenty potrafi wyróżnić – np. gęstą atmosferą.
Apple TV+ w swoim najnowszym serialu zabiera widzów w podróż do odległych Indii lat 80. w poszukiwaniu odkupienia, wolności i odpowiedzi na filozoficzne pytania. Czy Shantaram udało się uchwycić magię powieści i spełnić obietnicę niesamowitych przeżyć?
Finał Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy jest świetnym zakończeniem. Niestety nie obroni większości serialu, który jest po prostu średni. Brakuje także odpowiedzi na jedno ważne pytanie.
Krytycy filmowi zadają sobie pytanie, czy Patryk Vega się skończył. Możliwe, że tak się stało, ale stwierdzenie, iż reżyser się pogubił, będzie znacznie bliższe prawdy. Kiedy prześledzimy jego dotychczasową twórczość, zobaczymy to jak na dłoni.
Wielka woda w ciekawy, bardzo dobry i wciągający sposób pokazuje dramaty jednostek podczas powodzi z 1997 roku. Niestety jednocześnie serial może umniejszać skalę tragedii w oczach osób, które mało wiedzą o tamtym kataklizmie.
Twórcy Rodu smoka do tej pory nie powiedzieli ostatniego słowa w kwestii tego, czym jest epickość. Dopiero 8. odcinek przynosi właściwą odpowiedź w wykonaniu króla Viserysa. Panie i panowie, ja czuję się po prostu zdewastowany.
poprzednia strona
następna strona