Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021

2021 rok nie dotarł jeszcze do półmetka, a już na horyzoncie pojawiło się wiele seriali, które warto poznać. Jeśli zamierzaliście szukać rozrywki, grozy lub przygody na Apple TV Plus, nie musicie błądzić po omacku. Poniżej lista, która Wam pomoże!

news
Patryk Kubiak 28 maja 2021
4

Giganci streamingowi od lat stają w szranki i oferują coraz lepsze (lub – niekiedy – gorsze) produkcje, a zdecydowany prym wiodą wśród nich seriale. W 2021 roku jak do tej pory ukazało się wiele pozycji, docenionych zarówno przez widzów, jak i krytyków. Które z nich zasługują na Waszą uwagę na platformie Apple TV Plus? Sprawdźcie to w poniższym zestawieniu.

10. Wybrzeże moskitów – nawet geniusz podejmuje złe decyzje

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #1
 1. Tytuł oryginalny: The Mosquito Coast

Genialny wynalazca i idealista Allie Fox ucieka wraz z rodziną przed rządem USA do Meksyku. Tam jednak czeka na niego równie wiele zagrożeń. Adaptacja powieści Paula Theroux, która w nowoczesny sposób przenosi ciężki klimat oryginału na mały ekran. Intryga goni tu zdradę i to właśnie te umiejętnie splecione elementy stanowią o sile Wybrzeża moskitów. Choć nie maczał w tym palców, zwolennicy twórczości Vince’a Gilligana powinni być zadowoleni.

9. Servant – aż żal serce ściska

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #2
 1. Tytuł oryginalny: Servant

Coś dla fanów mocniejszych wrażeń. Servant to opowieść pełna mroku, grozy i… uroku, podczas której można spodziewać się wielu nagłych zwrotów akcji, ale nie jest się w stanie ich przewidzieć. Para z Filadelfii, Dorothy i Sean Turnerowie, straciła córeczkę. Ich żal po tej tragedii jest tak wielki, że pozwala wkraść się do ich domu tajemniczej sile. Brzmi dziwnie i intrygująco? Tak jest! Serial, choć momentami potrafi przerazić, ma w sobie na tyle wyczucia, by utrzymać widza przed ekranem do samego końca.

8. For All Mankind – NASA i wyścig po rakietę pierwszeństwa w kosmosie

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #3
 1. Tytuł oryginalny: For All Mankind

For All Mankind to science fiction pełną gębą. Twórcy prezentują alternatywną wersję historii, w której globalny wyścig kosmiczny, jaki znamy z realiów zimnej wojny, nie przygasł, tylko z każdym kolejnym rokiem przybiera na sile. W tym świecie flaga Związku Radzieckiego załopotała na Księżycu pierwsza. Stany Zjednoczone nie mogą więc odpuścić. Serial robi dobrze wszystko to, co powinna robić dobrze produkcja opowiadająca o astronautach.

7. Home Before Dark – dziewięcioletnia dziennikarka na tropie

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #4
 1. Tytuł oryginalny: Home Before Dark

Hilde wraca do rodzinnego miasteczka swojego ojca, gdzie odkrywa prawdę, którą wszyscy mieszkańcy najchętniej pogrzebaliby głęboko pod ziemią. Problem w tym, że młoda reporterka ma 9 lat, trudno więc zbić ją z pantałyku. Serial to przede wszystkim świetna kreacja faktycznie dziewięcioletniej aktorki Brooklynn Prince, dzięki której Home Before Dark nadaje się dla widzów w każdym wieku.

6. Dickinson – milcząca opowieść o poetce, która potrzebuje zrozumienia

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #5
 1. Tytuł oryginalny: Dickinson

Rozterki znanej pisarki i poetki Emily Dickinson. To serial, który przede wszystkim gra ciszą i emocjami. Każda przedstawiona tu postać w toku trwania tej produkcji dojrzewa i rozwija się. Mamy poczucie, że obcujemy z żywymi ludźmi, a nie z wykreowanymi archetypami osobowości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kradnąca cały show Hailee Steinfeld.

5. Warto się starać – choćby nie wiem co

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #6
 1. Tytuł oryginalny: Trying

Opowieść poruszająca współczesne problemy sporej części z nas. Nikki i Jason bardzo pragną dziecka, którego nie są w stanie mieć. Decydują się więc na adopcję. Dalej serial zręcznie operuje wątkami komicznym i tragicznym, przedstawiając w szczery sposób kwestię niepłodności oraz wyzwania i wyrzeczenia związane z procesem adopcyjnym. To komedia, która ma słabość do dramatu. I do pośmiania, i do popłakania.

4. Ted Lasso – trafia do bramki, nawet jeśli piłka jest owalna

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #7
 1. Tytuł oryginalny: Ted Lasso

Co się stanie, gdy połączymy futbol amerykański z piłką nożną? Ted Lasso postanowił to sprawdzić! Serial przedstawia historię tytułowego trenera futbolu amerykańskiego, który przenosi się do Anglii, by tam podjąć się prowadzenia drużyny piłkarskiej. I choć Ted Lasso często gra schematami znanymi z kina od wieków, robi to bardzo umiejętnie – i dzięki temu wygrywa mecz o uwagę widza.

3. Snoopy i jego show – chwile nieskrępowanej radości

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #8
 1. Tytuł oryginalny: The Snoopy Show

Najbardziej znany pies na świecie ma swój show – i to jaki! Snoopy i jego show to czysta radość zamknięta w 22 minutach każdego odcinka. To pozycja, która rozbawi nie tylko dzieci, co więcej: nie tylko rodziców tych pociech, ale też wszystkich szukających odrobiny niezobowiązującego relaksu po ciężkim dniu. Bo w końcu co może być bardziej pociesznego od tego roztańczonego beagle’a?

2. Mythic Quest: Raven’s Banquet – deadline’y trudniejsze od bossów

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #9
 1. Tytuł oryginalny: Mythic Quest: Raven’s Banquet

Tytuł tej pozycji brzmi bardziej jak tytuł gry komputerowej – przypadek? Mythic Quest to serial opowiadający historię zespołu tworzącego najpopularniejszą grę wieloosobową wszech czasów. Czym się ci ludzie zajmują? Budują światy, kreują herosów, piszą legendy. To jednak w prawdziwym życiu muszą mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami.

1. Poszukując Alice – gdy na życiowym zakręcie widzisz znak „nie wiem”

Najlepsze seriale Apple TV Plus 2021 - ilustracja #10
 1. Tytuł oryginalny: Leabed et Alice

Thriller psychologiczny. 48-letnia reżyserka Alice zmaga się z wypaleniem zawodowym. Wpada w obsesję na punkcie młodej scenarzystki Sophie i nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Poszukując Alice pokazuje walkę o sukces, wielkie ambicje i psychiczny głód spełnienia, stanowiąc przy tym poruszający komentarz na temat kobiet, które w średnim wieku nierzadko są zmuszone do opuszczenia branży rozrywkowej czy świata show-biznesu – zarówno te stające przed kamerą, jak i za nią. Aktualne, warto.

 1. Najlepsze komedie 2021
 2. Najlepsze filmy o zombie
 3. Najlepsze filmy o wikingach

Autor: Patryk Kubiak

Rozmawiamy z Marią Dębską, Maciejem Musiałem oraz twórcami serialu Kiedy ślub?

Rozmawiamy z Marią Dębską, Maciejem Musiałem oraz twórcami serialu Kiedy ślub?

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość