Reżyser Aquamana 2 odniósł się do kontrowersji dotyczących roli Amber Heard

Proces między Amber Heard a Johnnym Deppem wciąż odbija się szerokim echem w branży filmowej. Teraz James Wan postanowił skomentować kontrowersje wokół aktorki i swojego filmu.

science fiction
Mateusz Libera 27 października 2023
4
Źrodło fot. Aquaman, James Wan, Warner Bros., 2018
i

Minął już ponad rok od zakończenia procesu między Johnnym Deppem a jego byłą żoną, Amber Heard. 1 czerwca 2022 roku aktor opuścił sąd jako uniewinniony ze wszystkich stawianych mu zarzutów. Mimo to jego wizerunek został przez tę sprawę mocno nadszarpnięty, co skutkowało rozwiązaniem umowy łączącej Deppa z Disneyem. To z kolei doprowadziło do oburzenia fanów, którzy przez cały czas trzymali kciuki nie tylko za Johnnego Deppa, ale i Jacka Sparrowa. Nikt nie wyobrażał sobie bowiem Piratów z Karaibów 6 bez dotychczasowego głównego bohatera.

Co się zaś tyczy Heard – fani byli niepocieszeni informacją, że ta zagra w Aquamanie. Gdy przyszedł czas na sequel, którego premierę wyznaczono na 20 grudnia 2023 roku, widzowie w najlepszym wypadku podchodzili sceptycznie do kontynuacji wątku Mery granej właśnie przez Amber Heard. Poruszano też kwestię zmniejszenia roli bohaterki w nadchodzącej produkcji, co nie spodobało się aktorce.

W rozmowie z magazynem Empire James Wan, reżyser filmu Aquaman i Zaginione Królestwo, bronił swojej decyzji, zgodnie z którą Mera nie będzie odgrywała w nowej produkcji tak dużej roli jak w filmie z 2018 roku. Nadchodzące widowisko ma mocno odbiegać od tego, co widzieliśmy w poprzedniej części.

Nie myślałem o niej, kiedy pracowałem nad tym filmem. Aktorzy niekoniecznie wiedzą, o czym my, reżyserzy, myślimy za kulisami. Ale taki był mój plan. Zapewniałem, że pierwsza produkcja będzie w stylu filmu Miłość, szmaragd i krokodyl, czyli romantyczną komedią przygodową z elementami akcji, a drugi zaprezentuje typową komedię kumpelską. Chciałem zrobić z tego Tango i Casha – wyjaśnia James Wan.

Pomimo nacisku fanów Mera nie została usunięta z fabuły lub zastąpiona przez inną aktorkę. Zmniejszenie czasu ekranowego bohaterki w kolejnym filmie może być pewnego rodzaju kompromisem wymyślonym przez reżysera. Jeśli wierzyć jego słowom, ograniczenie roli Heard nie miało związku z aferą z Deppem, a jedynie z kompletnie innym pomysłem na Aquamana 2.

Niedawny raport Variety wskazywał także na zakulisowe rozgrywki. Według plotek pijany Jason Momoa miał przebrać się za Deppa, parodiować go, tym samym celowo denerwując Heard. Choć w tej sprawie jest wiele niewiadomych, to rzecznik DC oficjalnie zdementował wszelkie plotki na temat zachowania odtwórcy roli Aquamana.

Mówi się również o tym, że Elon Musk, były partner Heard, wysłał list z pogróżkami do samego kierownictwa Warner Bros. Twierdził, że jeżeli Amber Heard nie zagra Mery, to on podpali wytwórnię. Po tego typu doniesieniach trudno zakładać, że Heard wystąpi w Aquamanie 3, o ile ten w ogóle powstanie.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Civil War - gdzie obejrzeć w streamingu?

Civil War - gdzie obejrzeć w streamingu?

Pan domu trafił na Netflixa. „Tajlandzka Sukcesja" zainteresuje miłośników thrillerów i historii o wyższych sferach

Pan domu trafił na Netflixa. „Tajlandzka Sukcesja" zainteresuje miłośników thrillerów i historii o wyższych sferach

Twisters - czy jest scena po napisach?

Twisters - czy jest scena po napisach?

Mało kto zna jedyny wyreżyserowany przez Arnolda Schwarzeneggera film, który był wielką klapą

Mało kto zna jedyny wyreżyserowany przez Arnolda Schwarzeneggera film, który był wielką klapą

„Nie mogę tego znieść”. Ten klasyk sci-fi został doceniony przez krytyków, ale Gary Oldman do dziś źle go wspomina

„Nie mogę tego znieść”. Ten klasyk sci-fi został doceniony przez krytyków, ale Gary Oldman do dziś źle go wspomina