Jak Johnny Depp poznał Amber Heard?

Trwa proces sądowy Johnny'ego Deppa o zniesławienie przeciwko jego byłej żonie, Amber Heard. Czwartego i ostatniego dnia przesłuchania aktor opowiedział m.in. o tym, jak po raz pierwszy spotkał byłą żonę.

news
Mateusz "Maurin" Marzec 28 kwietnia 2022
2

Źródło: YouTube/Dziennik zakrapiany rumem

Johnny Depp stanął przed sądem, aby złożyć zeznania w toczącej się sprawie o zniesławienie przeciwko jego byłej żonie, Amber Heard. Składając zeznania Depp powiedział sądowi, że przez sześć lat cierpiał z powodu jej działań, a jego kariera uległa pogorszeniu.

Moim celem jest prawda, ponieważ zabolało mnie to, że ci wszyscy ludzie, których spotkałem przez te wszystkie lata... pomyśleli, że jestem oszustem – powiedział Johnny Depp.

Aktor stanowczo zaprzeczył, że uderzył Heard i przypisał wulgarne wiadomości tekstowe, które do niej wysyłał (i na których opierają się niektóre z jej zarzutów), stylowi werbalnemu, którego nauczył się od zmarłego pisarza Huntera S. Thompsona. Depp twierdził również, że Heard, którą poślubił w 2015 roku, z kochającej i troskliwej żony zmieniła się w osobę, która nieustannie go atakowała, co doprowadziło do tego, że czasami ukrywał się przed nią w zamkniętej łazience.

W ten sposób Johnny Depp opisał w sądzie, jak jego reputacja w Hollywood uległa pogorszeniu przez zarzuty jego byłej żony o przemoc domową:

To dziwne, kiedy jednego dnia jesteś Kopciuszkiem, że tak powiem, a potem w ciągu 0,6 sekundy jesteś Quasimodo.

Sprawa o zniesławienie

Sprawa opiera się na artykule napisanym w 2018 roku dla The Washington Post, w którym Amber Heard opisała siebie jako „osobę publiczną dotkniętą przemocą domową”. Depp nie został wyraźnie wymieniony, ale stwierdził, że artykuł sugeruje jego zaangażowanie, ponieważ odnosi się do przeszłych oskarżeń, które Heard złożyła, gdy starała się o zakaz zbliżania dla niego.

Już na początku ustalono, że proces prawdopodobnie będzie niezwykle zajadły, a prawnik Heard powiedział, że stanie się „operą mydlaną z obrzucaniem błotem”. Obrona twierdzi, że Heard miała prawo opisać siebie w taki sposób, jak to zrobiła, zgodnie z pierwszą poprawką do ustawy o prawie do wolności słowa.

Sąd dowiedział się, że Depp był maltretowany w dzieciństwie, a także usłyszał słowa wsparcia od jego przyjaciół. Była asystentka Heard również złożyła zeznania, w których stwierdziła, że nigdy nie była świadkiem znęcania się nad aktorką przez Deppa.

Terapeutka par, Laurel Anderson, która widziała się z parą w 2015 roku, stwierdziła, że angażowali się oni we „wzajemne znęcanie się nad sobą”, jednak zostało to zdementowane przez innego terapeutę par, Davida Kippela, który również poznał małżeństwo.

Jak jednak doszło do tego, że niegdyś szczęśliwa para wylądowała na sali rozpraw?

Jak Johnny Depp poznał Amber Heard? - ilustracja #1
Źródło: YouTube/ Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Pierwsze spotkanie

Johnny Depp opowiedział przed sądem o tym, jak po raz pierwszy spotkał Amber Heard i co doprowadziło do ich romantycznego związku. Depp wyznał, że poznał Heard podczas kręcenia filmu Dziennik zakrapiany rumem w październiku 2009 roku.

Bruce (reżyser filmu) powiedział mi, że był na przesłuchaniu i ta szczególna aktorka o imieniu Amber przykuła jego uwagę. Nie był jednak pewien jej zdolności aktorskich w odniesieniu do filmu, postaci i tego, co reżyser mógłby wymagać. Bruce zapytał mnie, czy mógłbym ją przesłuchać. Powiedziałem: „Bruce, jeśli przesłuchałeś ją pięć razy, […] najlepiej będzie jeśli się z nią spotkam, żebym mógł zobaczyć jak się zachowuje, reaguje, bo tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi”. Byliśmy umówieni na spotkanie, przyszła do mojego biura, spojrzałem na nią i pomyślałem, że to jest odpowiednia osoba.

Kilka lat później Johnny Depp i Amber Heard zaczęli się spotykać. W 2012 roku Depp i jego wieloletnia partnerka, Vanessa Paradis, zakończyli związek. Aktor odniósł się do rozstania w lipcu 2013 roku w wywiadzie dla Rolling Stone, gdzie powiedział, że „związki są bardzo trudne”. Jak podaje E! Online, Depp i Heard pojawili się po raz pierwszy jako para na 7. Dorocznej Gali Nieba w styczniu 2014 roku. Kilka dni później magazyn People poinformował, że para jest zaręczona.

Jak Johnny Depp poznał Amber Heard? - ilustracja #2
Źródło: YouTube/ Dziennik zakrapiany rumem

Ślub i konflikty

Niecały rok po zaręczynach, 5 lutego 2015 roku, Johnny Depp i Amber Heard złożyli przysięgę małżeńską. Jak podaje E!, para pobrała się na prywatnej wyspie Deppa na Bahamach.

Miłość trwała jednak krótko, gdyż problemy zaczęły pojawiać się w związku praktycznie od razu po zawarciu małżeństwa. Według serwisu Variety, Depp doznał kontuzji ręki podczas kręcenia filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara w Australii. Aktor podobno doznał urazu podczas kłótni z Heard.

W marcu 2015 roku Depp wdał się w kłótnię z Amber. Aktor twierdzi, że jego była żona rzuciła w niego butelką wódki podczas kłótni wywołanej próbą nakłonienia jej do podpisania umowy poślubnej. W trakcie tego incydentu Depp stracił część jednego z palców. Zamiast natychmiast szukać pomocy medycznej, Depp rzekomo wbił kikut w puszkę farby i użył jej do napisania „Billy Bob i Easy Amber” na lustrze, odnosząc się do oskarżeń, że Heard zdradzała go z jej kolegą z planu, Billy Bobem Thorntonem.

W maju tego samego roku para stanęła w obliczu problemów prawnych w Australii, po tym jak lokalne władze dowiedziały się, że Depp i Heard nielegalnie sprowadzili do kraju swoje Yorkshire Teriery, nie poddając psów 10-dniowej kwarantannie. Parze groziła kara do 10 lat więzienia, ale zamiast tego zostali zobowiązani jedynie do przeprosin. W kwietniu 2016 r. Depp i Heard opublikowali niesławne nagranie, na którym niezręcznie przepraszają za naruszenie przepisów bezpieczeństwa kraju poprzez niezgłoszenie transportu psów.

Jak Johnny Depp poznał Amber Heard? - ilustracja #3
Źródło: YouTube/ Dziennik zakrapiany rumem

Postępowanie prawne i rozwodowe

Małżeństwo Johnny'ego Deppa i Amber Heard cierpiało z powodu kłopotów prawnych w Australii. Po 15 miesiącach od złożenia przysięgi, 23 maja 2016 roku, Heard złożyła pozew o rozwód. O rozwodzie poinformowało wiele serwisów informacyjnych, w tym Vanity Fair, który podał, że Heard powołała się na „różnice nie do pogodzenia”. Entertainment Tonight uzyskało dokumenty rozwodowe, z których wynikało, że para rozstała się dzień wcześniej.

W maju 2016 roku Heard złożyła wniosek o tymczasowy zakaz zbliżania się do niej dla Deppa, twierdząc, że wyrządził jej krzywdę. Petycja zawierała również zdjęcie pokazujące liczne siniaki na twarzy Heard, które według niej zostały spowodowane przez męża. Sędzia nakazał Deppowi trzymać się z dala od żony i nie kontaktować się z nią.

Nakaz ten został jednak uchylony, ponieważ Heard wycofała swoje zarzuty na dzień przed rozprawą. W oświadczeniu pary, które otrzymał The Hollywood Reporter wyjaśniono, że chociaż związek był „intensywnie namiętny i czasami niestabilny”, to „zawsze łączyła ich miłość”. Depp i Heard 16 sierpnia 2016 roku zawarli ugodę rozwodową opiewającą na 7 milionów dolarów.

Jak Johnny Depp poznał Amber Heard? - ilustracja #4
Źródło: YouTube/ Aquaman

Artykuł Amber Heard na temat przemocy domowej

Johnny Depp i Amber Heard po sfinalizowaniu rozwodu poszli własnymi drogami. Heard związała się z miliarderem Elonem Muskiem wiosną 2017 roku, jednak była to krótkotrwała relacja. W sierpniu 2017 roku aktorka podzieliła się w mediach społecznościowych informacją o rozstaniu.

W grudniu 2018 roku The Washington Post opublikował artykuł od Amber zatytułowany „I Spoke Up Against Sexual Violence - And Faced Our Culture's Wrath. That Has To Change”. Chociaż Heard nigdy nie wskazała wprost Deppa, wielu uwierzyło, że w artykule mówiła właśnie o nim, gdy wspominała o groźbach śmierci i przemocy fizycznej.

Pozew o zniesławienie

Czytelnicy The Washington Post nie byli jedynymi, którzy sądzili, że artykuł był skierowany do Johnny'ego. Depp i jego zespół prawny złożyli pozew o zniesławienie przeciwko Amber Heard w marcu 2019 roku, gdzie argumentowali, że twierdzenia zawarte w artykule były fałszywe. Pozew sugerował, że Heard była w rzeczywistości agresorem w związku i znęcała się nad Deppem. Zgodnie z tym, co The Blast doniósł w kwietniu 2019 roku, adwokat Deppa, Adam Waldman, powiedział serwisowi, że mają liczne relacje naocznych świadków, a także dowody w postaci zdjęć i nagrań wideo, które dowodzą, że Heard „sfałszowała swoje twierdzenia” o przemocy.

Jak Johnny Depp poznał Amber Heard? - ilustracja #5
Źródło: YouTube/ Piekielna zemsta

Wniosek o odrzucenie pozwu

W kwietniu 2019 roku serwis Deadline poinformował, że Heard złożyła wniosek o oddalenie skargi, twierdząc, że Depp stawał się brutalny przy wielu okazjach podczas trwania ich związku. Wniosek wyszczególniał więcej niż przykłady nadużyć ze strony Deppa, którego określała mianem „Potwora”.

Miesiąc później, 20 maja 2019 roku, Depp i jego zespół prawny złożyli sprzeciw wobec wniosku Heard, argumentując, że zmyśliła zarzuty przeciwko byłemu mężowi i że poszła do sądu w „siniakach namalowanych farbą”. Depp twierdził również, że Heard znęcała się nad nim przez cały czas trwania ich związku.

W lipcu 2019 roku zespół prawny Deppa ogłosił, że wezwie na świadka Jamesa Franco po tym, jak został zauważony na nagraniu z monitoringu z 2016 roku, kiedy Heard wdała się w bójkę z Deppem. Franco mieszkał w tym samym kompleksie apartamentów, co Johnny i Amber w czasie incydentu. Franco złożył wniosek o zapieczętowanie zeznań.

Cała sytuacja została dodatkowo skomplikowana na początku 2020 roku, kiedy do sieci wyciekło nagranie z sesji terapeutycznej z 2015 roku, w której uczestniczyła ówczesna para. W nagraniu słychać, jak Heard i Depp przyznają się do swoich problemów z gniewem, po czym zgadzają się położyć kres przemocy fizycznej, zanim sprawy zajdą za daleko. Jeden z najbardziej interesujących fragmentów dwugodzinnej sesji terapeutycznej dotyczy rzekomego przyznania się Heard do bicia Deppa podczas ich związku.

Jak Johnny Depp poznał Amber Heard? - ilustracja #6
Źródło: YouTube/ Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Johnny Depp przegrywa sprawę o zniesławienie

W listopadzie 2020 roku zakończyła się kolejna sprawa o zniesławienie wytoczona przez Johnny'ego Deppa. Sędzia w Wielkiej Brytanii uznał, że News Group Newspapers nie dopuścił się zniesławienia, gdy gazeta The Sun, należąca do koncernu medialnego, opublikowała w 2018 roku artykuł, w którym aktor został nazwany „żonobijcą”.

Według The Hollywood Reporter, w procesie o zniesławienie zeznawali zarówno Depp i Amber Heard, jak i inni świadkowie, w tym przyjaciele, koledzy z pracy i policjanci. Zeznania Heard okazały się kluczowe dla wyniku sprawy, ponieważ sędzia stanął po stronie aktorki po jej wielokrotnych skargach na rzekome znęcanie się nad nią przez Deppa.

Proces o zniesławienie

11 kwietnia 2022 roku w Fairfax County w Wirginii rozpoczął się proces w sprawie o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył byłej małżonce, Amber Heard. Być może zakończy on cały konflikt. To, co zaczęło się jako artykuł opublikowany na łamach Washington Post autorstwa Amber Heard, może potencjalnie zamienić się w wyrok w wysokości 50 milionów dolarów przeciwko aktorce lub 100 milionów dolarów przeciwko jej byłemu mężowi, w zależności od tego, po czyjej stronie stanie 12-osobowa ława przysięgłych – jak podaje The Hollywood Reporter.

Aktor obwinia Heard o to, że z jej winy wyrzucono go z serii filmów Piraci z Karaibów (później został on również usunięty z filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a). Heard złożyła pozew w odpowiedzi na rzekomą kampanię oszczerstw prowadzoną przez jej byłego męża.

W procesie, który jest transmitowany przez telewizję sądową, wzięło udział wielu przyjaciół i współpracowników byłej pary, w tym partner Heard z filmu Aquaman, Jason Momoa, którego e-maile zostały dołączone jako dowody w tej sprawie.

Choć obie strony próbowały przed procesem oddalić wzajemne zarzuty o zniesławienie, żadna z nich nie doszła do porozumienia.

Autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie mógłbym bardziej nienawidzić tego wszystkiego”. Hugh Grant narzeka na doświadczenia z planu Wonki

„Nie mógłbym bardziej nienawidzić tego wszystkiego”. Hugh Grant narzeka na doświadczenia z planu Wonki

„Nieprzyzwoity serial”. Ojciec Kevina Costnera był pewien, że Yellowstone zrujnuje karierę jego syna

„Nieprzyzwoity serial”. Ojciec Kevina Costnera był pewien, że Yellowstone zrujnuje karierę jego syna

Will Smith podzielił się nowymi wieściami o I am Legend 2. Fani czekają na sequel już 16 lat

Will Smith podzielił się nowymi wieściami o I am Legend 2. Fani czekają na sequel już 16 lat