Johnny Depp wygrał z Amber Heard proces o zniesławienie

Po trzech dniach obrad sąd ogłosił, że to Johnny Depp ma rację w sprawie pozwu o zniesławienie przeciwko Amber Heard. Aktor nie był obecny podczas ogłaszania wyroku.

news
Zbigniew Woźnicki 1 czerwca 2022
30

Źródło: YouTube / Inside Edition

Trwający półtora miesiąca proces wreszcie zakończył się. Media oraz wiele osób obserwowało rozprawę, podczas której Johnny Depp chciał odzyskać twarz oraz udowodnić, że to tak naprawdę on był ofiarą w związku z aktorką Amber Heard.

Sąd przyznał mu 10 milionów dolarów odszkodowania oraz 5 milionów dolarów odszkodowań karnych. Amber Heard otrzymała od sądu 2 miliony dolarów odszkodowania po tym, jak ława uznała, że aktorka w swoim kontrpozwie udowodniła jeden z trzech elementów zniesławienia. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że gwiazda Aquamana będzie odwoływała się od tego wyroku. Na swoim twitterowym profilu wyraziła niezadowolenie wyrokiem.

Proces był ważny nie tylko dla Deppa

Rozprawy w sądzie były codziennie oglądane przez tysiące osób, czego dowodem może być prawie półmilionowa widownia streamu Asmongolda w momencie ogłaszania wyroku, który na żywo obserwował, co dzieje się na sali sądowej.

Dla tych, którzy wspierali Johnny’ego Deppa, proces był ważny, ponieważ miał pokazać, że mężczyzna również może być ofiarą przemocy i zakładanie z góry kto jest oprawcą wyłącznie z powodu płci jest krzywdzące i niesprawiedliwe. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie aktor umieścił krótkie oświadczenie w którym napisał, że jego główną motywacją była walka o prawdę:

Od samego początku celem rozpoczęcia tej sprawy było odkrycie prawdy, bez względu na wynik. Byłem to winny moim dzieciom oraz osobom, które niezłomnie mnie wspierały. Czuję się spokojny wiedząc, że w końcu udało mi się to osiągnąć.

W sprawie wypowiedziała się również Amber Heard, która na Twitterze nie ukrywała zawodu:

Rozczarowanie, jakie dzisiaj czuję, jest nie do opisania. Jestem załamana tym, że ogrom dowodów nie był wystarczający przeciwko nieproporcjonalnej sile, wpływowi i władzy mojego byłego męża.

Dodatkowo określiła ona wyrok ciosem przeciwko wszystkim kobietom, które chcą przeciwstawić się swoim oprawcom. Aktorka ma prawo do odwołania się od wyroku i mimo braku oficjalnej informacji w tym temacie, istnieje wysoka szansa, że to nastąpi.

POWIĄZANE TEMATY: Johnny Depp

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.