Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 czerwca 2022, 22:26

Johnny Depp wygrał z Amber Heard proces o zniesławienie

Po trzech dniach obrad sąd ogłosił, że to Johnny Depp ma rację w sprawie pozwu o zniesławienie przeciwko Amber Heard. Aktor nie był obecny podczas ogłaszania wyroku.

Źródło: YouTube / Inside Edition

Trwający półtora miesiąca proces wreszcie zakończył się. Media oraz wiele osób obserwowało rozprawę, podczas której Johnny Depp chciał odzyskać twarz oraz udowodnić, że to tak naprawdę on był ofiarą w związku z aktorką Amber Heard.

Sąd przyznał mu 10 milionów dolarów odszkodowania oraz 5 milionów dolarów odszkodowań karnych. Amber Heard otrzymała od sądu 2 miliony dolarów odszkodowania po tym, jak ława uznała, że aktorka w swoim kontrpozwie udowodniła jeden z trzech elementów zniesławienia. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że gwiazda Aquamana będzie odwoływała się od tego wyroku. Na swoim twitterowym profilu wyraziła niezadowolenie wyrokiem.

Proces był ważny nie tylko dla Deppa

Rozprawy w sądzie były codziennie oglądane przez tysiące osób, czego dowodem może być prawie półmilionowa widownia streamu Asmongolda w momencie ogłaszania wyroku, który na żywo obserwował, co dzieje się na sali sądowej.

Dla tych, którzy wspierali Johnny’ego Deppa, proces był ważny, ponieważ miał pokazać, że mężczyzna również może być ofiarą przemocy i zakładanie z góry kto jest oprawcą wyłącznie z powodu płci jest krzywdzące i niesprawiedliwe. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie aktor umieścił krótkie oświadczenie w którym napisał, że jego główną motywacją była walka o prawdę:

Od samego początku celem rozpoczęcia tej sprawy było odkrycie prawdy, bez względu na wynik. Byłem to winny moim dzieciom oraz osobom, które niezłomnie mnie wspierały. Czuję się spokojny wiedząc, że w końcu udało mi się to osiągnąć.

W sprawie wypowiedziała się również Amber Heard, która na Twitterze nie ukrywała zawodu:

Rozczarowanie, jakie dzisiaj czuję, jest nie do opisania. Jestem załamana tym, że ogrom dowodów nie był wystarczający przeciwko nieproporcjonalnej sile, wpływowi i władzy mojego byłego męża.

Dodatkowo określiła ona wyrok ciosem przeciwko wszystkim kobietom, które chcą przeciwstawić się swoim oprawcom. Aktorka ma prawo do odwołania się od wyroku i mimo braku oficjalnej informacji w tym temacie, istnieje wysoka szansa, że to nastąpi.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.