Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12

HBO Max oferuje naprawdę wiele znakomitych filmów, dlatego niełatwo jest spośród nich wybrać te najlepsze. Nam się jednak – jak sądzimy – udało. Oto top 12 filmów na HBO Max według Filmomaniaka.

news
Patryk Kubiak 17 października 2023
27

HBO Max jest w Polsce już od dłuższego czasu. Zdecydowaliśmy się przygotować na Filmomaniaku zestawienie najciekawszych produkcji filmowych, które znajdziecie na owej platformie dostępnej nad Wisłą. Przekrój jest bardzo szeroki – od kina familijnego, przez superbohaterskie blockbustery, aż po dreszczowce i dramaty psychologiczne. Zapraszam na top 12 filmów dostępnych na HBO Max w Polsce!

HBO Max kupisz tutaj

12. Legion samobójców: The Suicide Squad (The Suicide Squad)

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #1

Gatunek: akcja, sci-fi

Kino antybohaterskie w ostatnich latach nabrało niesamowitego rozpędu. Własną cegiełkę do tego dołożył James Gunn, gdy stworzył Legion samobójców: The Suicide Squad. Wielu zastanawiało się, jaki jest sens tworzyć film z takim samym tytułem i niemal tą samą obsadą kilka lat po pierwowzorze. Cóż, obejrzyjcie obydwa, a na pewno znajdziecie odpowiedź.

11. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (Zack Snyder’s Justice League)

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #2

Gatunek: akcja, sci-fi

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera to zawrócenie biegu rzeki przez reżysera. Wrócił on do projektu, który musiał porzucić w pierwotnej produkcji, po czym pokazał, jak powinno się realizować kino widowiskowe, przyprawiające widza o ciarki, a przy tym nieprzesadnie pompatyczne. Stworzył film spójniejszy – nie tylko fabularnie, ale i stylistycznie. I chwała mu za to!

10. IO

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #3

Gatunek: dramat

Tegoroczny polski kandydat do Oscara uplasował się na dziesiątej pozycji na naszej liście. Jerzy Skolimowski zaserwował widzom wzruszającą historię o osiołku, którego oczami możemy obserwować dobro, zło i piękno naszego świata. IO zostaje z widzem na długo po seansie.

9. Aftersun

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #4

Gatunek: dramat

Poruszająca i subtelna opowieść o relacji córki i ojca. W dziele Charlotte Welles, w którym główne role zagrali Frankie Corio i Paul Mescal, przedstawiono portret młodego człowieka, który pomimo zmagania się z własnymi problemami, bierze na siebie odpowiedzialność za drugą osobę. Aftersun to intymny obraz, który zmusza widza do konfrontacji z własną przeszłością.

8. Elvis

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #5

Gatunek: biografia

Nominowany w tym roku do Oscarów obraz Baza Luhrmanna. W obliczu wciąż żywej mody na filmowe biografie muzyków, musiała nadejść pora na króla rock’n rolla. W ubiegłorocznej produkcji w Elvisa Presleya wcielił się Austrin Butler, który wykonał naprawdę dobrą robotę, grając ikonę muzyki. Elvis opowiada historię Presleya z perspektywy zarządzającego jego całą karierą pułkownika Toma Parkera.

7. Batman (The Batman)

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #6

Gatunek: akcja

Jedna z nowszych produkcji na tej liście. Filmowych i serialowych interpretacji Batmana było wiele, jednak filmowcy nadal prześcigają się w pomysłach i próbują wnieść coś nowego do tej historii, wracając do niej po raz kolejny. Mattowi Reevesowi udało się w tegorocznej wersji tchnąć świeżego ducha w opowieść o tym superbohaterze, kreując ją w klimatach neo noir. Batman dzięki temu spotkał się z ciepłym przyjęciem, a Robert Pattinson mógł przed szeroką publicznością udowodnić, jak dobrze rozumie tę postać.

6. Seria Harry Potter

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #7

Gatunek: fantasy, przygodowy

Z ulokowaniem Harry’ego Pottera w tej układance miałem nie lada problem. Z jednej strony darzę go ogromną sympatią i sentymentem, z drugiej – gdy zacząłem przeglądać listę pozostałych produkcji, uznałem, że są zwyczajnie lepsze (dajcie znać, czy się zgadzacie po lekturze całości). Niemniej jednak, Potter zajmuje mocne, szóste miejsce w środku stawki najciekawszych propozycji na HBO Max.

5. Joker

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #8

Gatunek: psychologiczny, dramat, kryminał

Gdy wyszedłem z kina po seansie Jokera Todda Phillipsa, byłem zachwycony. Był to film, na jaki czekałem! I nadal jestem pod wpływem jego czaru. Joaquin Phoenix wspiął się na aktorskie Himalaje. Joker był niepokojący, niekiedy wzbudzający odrazę, czasem żal. Paradoksalnie – to jeden z najwiarygodniejszych portretów psychologicznych złoczyńcy w dzisiejszej kinematografii.

4. Diuna (Dune)

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #9

Gatunek: sci-fi

Uważam, że Diunę Denisa Villeneuve’a będzie można oceniać w pełni dopiero wówczas, gdy otrzymamy zamknięty cykl, jednak na potrzeby tego tekstu zdecydowałem się ją tu umieścić – i to na wysokim, czwartym miejscu. To najlepsza ekranizacja książki Franka Herberta w historii, a to już dość, by z czystym sumieniem móc ją polecić innym.

3. Lśnienie (The Shining)

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #10

Gatunek: horror

Pierwszą trójkę niniejszej topki zamyka Lśnienie Stanleya Kubricka. Doskonały dreszczowiec reżysera, na którym do dziś wzorują się najlepsi w branży. Film oparty na prozie mistrza budowania suspensu – Stephena Kinga. Cóż więcej dodać? Jest na HBO Max.

2. Łowca androidów (Blade Runner)

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #11

Gatunek: sci-fi

Ponadczasowe dzieło sci-fi, które choć przy okazji premiery pozostawało niezrozumiałe, z biegiem czasu trafiło do coraz szerszego grona widzów, którzy w Blade Runnerze dostrzegli niedocenioną perłę. Rozmawiając o gatunku science fiction, a przede wszystkim cyberpunka, nie sposób nie wymienić filmu w reżyserii Ridleya Scotta, po które zdecydowanie warto jest sięgnąć na HBO Max. Chociaż momentami Łowca androidów może być nieco przytłaczający, nie da się odmówić mu tego, że ważne tematy odnośnie natury człowieczeństwa.

1. Seria Władca Pierścieni (Lord of the Rings)

Najlepsze filmy na HBO Max 2023, nasze top 12 - ilustracja #12

Gatunek: fantasy, przygodowy

Najwyższy stopień podium przypadł Władcy Pierścieni. Peter Jackson stworzył dzieło wiekopomne, które – jestem pewien – na zawsze zapisało się w annałach kina. Pomaga w tym z pewnością fakt, że film robiony jest na starą modłę, ze stosunkowo niewielką ilością efektów specjalnych, za to z aktorami z krwi i kości w rolach paskudnych orków. Starzeje się więc dobrze i wrócę do niego z pewnością na HBO Max.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Autor: Patryk Kubiak

Najlepsze komedie na Netflixie 2024, nasz ranking TOP 10

Najlepsze komedie na Netflixie 2024, nasz ranking TOP 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie

Problem trzech ciał - recenzja. Serial Netflixa to niezła adaptacja trudnego do przełożenia SF

Problem trzech ciał - recenzja. Serial Netflixa to niezła adaptacja trudnego do przełożenia SF

Rozmawiamy z Marią Dębską, Maciejem Musiałem oraz twórcami serialu Kiedy ślub?

Rozmawiamy z Marią Dębską, Maciejem Musiałem oraz twórcami serialu Kiedy ślub?