Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 września 2022, 18:35

autor: Patryk Łukasz "PŁK" Kubiak

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10

Na te ciężkie czasy czasem potrzebna jest odrobina śmiechu, a tę zagwarantują tylko najlepsze komedie na Netflixie. Przygotowaliśmy ranking top 10 produkcji, które warto obejrzeć w 2022 roku.

Choć nie jest to mój najukochańszy gatunek, lubię zasiąść przy dobrej rozrywce – najlepiej w doborowym towarzystwie. Nie ograniczam się przy tym do jednego rodzaju humoru: brytyjskie czarne komedie chcę przełamywać subtelnymi dramatami z zacięciem satyrycznym. Dlatego też poniższa lista obfituje w tytuły różnorakie, ale wszystkie dostępne na najpopularniejszej w Polsce platformie streamingowej. Zapraszam Was do przeczytania naszego rankingu top 10 komedii na Netfliksie!

10. Wredne dziewczyny (Mean Girls)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #1

Jedna z lepszych szkolnych komedii, która stała się już klasykiem gatunku. We Wrednych dziewczynach szkolne życie wydaje się być porównywalne do życia w dżungli, tylko najsilniejszy przetrwa. Choć przedstawiona w filmie intryga jest oklepana, sposób jej przedstawienia ma swój urok. Pozytywnym aspektem tej produkcji jest również jej obsada, m.in. Lindsay Lohan i Rachel McAdams.

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Wredne dziewczyny

9. Ze śmiercią jej do twarzy (Death Becomes Her)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #2

Świetna czarna komedia, w której w głównych rolach występują Meryl Streep, Goldie Hawn i Bruce Willis. Jej reżyserem jest Robert Zemeckis, który wypuścił spod swoich rąk kolejny hit, dodatkowo wyróżniony Oscarem za efekty specjalne. Film nie tylko bawi, ale przemyca też ważną lekcję, szczególnie współcześnie, zwracając uwagę na to, że w pogoni za wieczną młodością można się zagubić. Przekonały się o tym główne bohaterki, które zapłaciły za to wysoką cenę.

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Ze śmiercią jej do twarzy

8. Przekręt (Snatch)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #3

Klasyczny Guy Ritchie. Kryminalna opowieść z szybką akcją i charakterystycznym dla reżysera stylem, w której obserwujemy plejadę gwiazd – Brada Pitta, Jasona Stathama, Benicio Del Toro i wiele innych. Wprowadzenie w gangsterski świat, na które składa się kilka historii, splatających się wokół kradzieży drogocennego diamentu. Wyjątkowa komedia kryminalna, dostępna dla subskrybentów Netfliksa!

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Przekręt

7. Jak romantycznie! (Isn’t It Romantic)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #4

Jak romantycznie! to idealna pozycja dla wszystkich tych, którzy nie cierpią komedii romantycznych. Bohaterka filmu, Natalie, jest cyniczną karierowiczką. Pewnego dnia w wyniku nieszczęśliwego wypadku budzi się w szpitalu, a jej życie zmienia się w koszmar. To znaczy – w idealną produkcję o miłości. Ostra, ale smaczna satyra na cały gatunek.

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Jak romantycznie!

6. Baby Driver

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #5

Pierwszy w naszym rankingu film w reżyserii Edgara Wrighta. Baby Driver to niezwykle klimatyczna komedia akcji, w której od świetnego aktorstwa lepsza jest tylko ścieżka dźwiękowa. Wzorem innych produkcji Wrighta, wszystkie wydarzenia są filtrowane przez pryzmat osoby głównego bohatera oraz jego światopoglądu. Na ekranie Ansel Elgort, Jon Hamm, Lily James oraz Kevin Spacey i Jamie Foxx.

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Baby Driver

5. Czerwona nota (Red Notice)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #6

Zeszłoroczny przebój Netfliksa. Dwayne Johnson, Ryan Reynolds i Gal Gadot to składowe, które wydawały się gwarantować kasowy sukces. I w istocie: Czerwona nota oglądała się przednio. Zasłużenie, jest to bowiem wciągająca komedia z niesztampową intrygą. Szczególną chemię widać pomiędzy panami, którzy znani są z tego, że oddzielnie brylują w podobnych obrazach. Tym razem również im wyszło!

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Czerwona nota

4. Praktykant (The Intern)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #7

Film, w którym występuje Robert De Niro. Praktykant to niecodzienna historia Bena Whittakera – wdowca, który na emeryturze postanawia powrócić do aktywnego życia. Zatrudnia się więc jako stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie. De Niro partneruje Anne Hathaway i to ten duet zgrabnie niesie produkcję Nancy Meyers na swoich barkach.

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Praktykant

3. Kac Vegas (The Hangover)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #8

Podejrzewam, że o Kac Vegas słyszał każdy, kto czyta niniejszy tekst. Kultowa komedia Todda Phillipsa to według wielu zapewne najlepsze tego rodzaju dzieło w historii kinematografii – i w zestawieniu z Jokerem dowód na to, z jak utalentowanym i elastycznym twórcą mamy do czynienia. Produkcja odcisnęła piętno na całej branży i doczekała się wielu – zwykle klasę gorszych – naśladowców. Chapeau bas, panie Phillips!

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Kac Vegas

2. Big Lebowski (The Big Lebowski)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #9

Czarna komedia pomyłek braci Joela i Ethana Coenów, autorów filmów To nie jest kraj dla starych ludzi, Fargo czy Barton Fink. Absurdalny, szalony, groteskowy – Big Lebowski nie każdemu przypadnie do gustu, lecz z pewnością, jeśli da się szansę Jeffowi „Kolesiowi” Lebowskiemu (Jeff Bridges), odpłaci się z nawiązką. Jedna z najbardziej ikonicznych produkcji lat 90. I dostępna na Netfliksie!

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Big Lebowski

1. Monty Python i Święty Graal (Monty Python and the Holy Grail)

Najlepsze komedie na Netflixie 2022, nasz ranking TOP 10 - ilustracja #10

Jedni słynną grupę komików Monty’ego Pythona przeklinają, inni zaś wychwalają pod niebiosa. Pewne jest, że obok produkcji tego kolektywu nie sposób przejść obojętnie. Nierzadko obrazoburcze, kontrowersyjne, a przy tym często głupawe – niegdyś nie byłem fanem tego rodzaju twórczości, ale pewnego dnia złapałem się na tym, że nie dałem żadnemu z tych dzieł szansy i oglądałem jedynie urywki w telewizji. W końcu trafiłem na Świętego Graala na Netfliksie. I cóż… Przepadłem.

Czytaj o tym filmie w naszej encyklopedii:

  1. Monty Python i Święty Graal
kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.