Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Dunkierka (Dunkirk)

Film premiera: 19.07.2017

Dunkierka to film o operacji „Dynamo”, która polegała na ewakuacji żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich z francuskiej Dunkierki do Wielkiej Brytanii. czytaj więcej

Więcej o Dunkierka

Najlepsze filmy wojenne 2022, nasze top 12

Filmy wojenne kojarzą się przede wszystkim z kinem akcji, w którym grają najwięksi twardziele i na które idą największe pieniądze. Czy tak jest w rzeczywistości? Tego dowiecie się z naszego rankingu 12 najlepszych filmów wojennych ostatnich lat.

Najlepsze filmy wojenne 2022, nasze top 12

Patryk Kubiak, 26 września 2022, 15:10

132954

Najlepsze filmy historyczne 2022, top 10

W produkcjach historycznych kocha się Hollywood – od reżyserów począwszy, przez aktorów, aż po jury samych Oscarów. Przyjrzyjmy się więc, na co ich wszystkich stać. Oto top 10 najlepszych filmów historycznych!

Najlepsze filmy historyczne 2022, top 10

Patryk Kubiak, 27 marca 2022, 11:26

137315

Netflix w marcu - m.in. Dunkierka, Potrójna granica i Spider-Man: Homecoming

W marcu na Netfliksie swoją premierę będzie miał film Potrójna granica z Benem Affleckiem i Oscarem Isaakiem w rolach głównych. Ponadto w przyszłym miesiącu na popularnej platformie VoD zadebiutują takie tytuły jak Django, Spider-Man: Homecoming, Dunkierka czy Szybcy i wściekli 6.

Netflix w marcu - m.in. Dunkierka, Potrójna granica i Spider-Man: Homecoming

AlexB, 20 lutego 2019, 16:55

113562

Oscary 2018 rozdane - Kształt wody z największą liczbą statuetek

W nocy dobiegła końca jubileuszowa, 90. ceremonia wręczenia Oscarów. Mimo 13 nominacji, The Shape of Water w reżyserii Guillermo del Toro zdobył jedynie 4 statuetki. Po piętach deptały mu Dunkierka, Blade Runner 2049 i Trzy billboardy za Ebbing, Missouri.

Oscary 2018 rozdane - Kształt wody z największą liczbą statuetek

Jiker, 5 marca 2018, 07:15

108184

Złote Globy 2018 - lista nominowanych filmów i seriali

Wczoraj poznaliśmy pełną listę nominowanych do Złotych Globów. Wśród filmów szansę na najwięcej statuetek ma Kształt Wody. W części telewizyjnej bryluje natomiast miniserial Wielkie kłamstewka. Miejsce wśród kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia znalazła również polsko-brytyjska animacja Twój Vincent.

Złote Globy 2018 - lista nominowanych filmów i seriali

AlexB, 12 grudnia 2017, 12:00

107002

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

eJay & fsm, 29 czerwca 2017, 15:00

1446

Film: Dunkierka

Dunkierka to film o operacji „Dynamo”, która polegała na ewakuacji żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich z francuskiej Dunkierki do Wielkiej Brytanii. To dramat wojenny pokazujący wydarzenia z kilku różnych perspektyw, budujący napięcie motywem przetrwania i walki o życie.

Dunkierka to wojenny film skupiający się na trzech wątkach związanych z operacją „Dynamo”. Obraz ukazuje ucieczkę żołnierzy piechoty, cywilny statek, którego załoga chce pomóc uciekinierom, oraz pilotów myśliwców Spitfire osłaniających akcję. Każda z linii fabularnych rozgrywa się w innym przekroju czasowym – w ciągu tygodnia, dnia lub godziny. W produkcji nakręconej przez Legendary Pictures i Toho oraz dystrybuowanej przez Warner Bros. występują m.in. Fionn Whitehead (Tommy), Tom Glynn-Carney (Peter), Jack Lowden (Collins), Harry Styles (Alex), James D’Arcy (pułkownik Winnant), Kenneth Branagh (komandor Bolton), Mark Rylance (pan Dawson) oraz Tom Hardy (Farrier). Za scenariusz i reżyserię odpowiada Christopher Nolan. Film zdobył trzy Oscary – za montaż, dźwięk i montaż dźwięku. Zdjęcia kręcono w Dunkierce we Francji, a także w Weymouth i Swanage w Wielkiej Brytanii, Los Angeles i Rancho Palos Verdes w USA oraz Urk w Holandii.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun