Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 sierpnia 2022, 21:49

Quentin Tarantino kontrowersyjnie o Indianie Jonesie

Fanom Indiany Jonesa prawdopodobnie nie spodoba się ostatnia opinia Quentina Tarantino. Sławny reżyser kontrowersyjnie określił, którą część Indiany Jones ceni bardziej od Ostatniej krucjaty z 1989 roku.

Quentin Tarantino. Fot. Gage Skidmore, źródło: flickr.com, 2015.

Indiana Jones i Ostatnia krucjata, zamknięcie oryginalnej trylogii o przygodach Indiany Jonesa, jest prawdziwie kultowym filmem w oczach fanów i średnia wystawionych przez nich ocen na Metacritic na poziomie 8,4 mówi sama za siebie. Nie wszyscy jednak cenią ją tak mocno i w tym temacie wypowiedział się Quentin Tarantino.

Quentin Tarantino woli liczyć do czterech

3 sierpnia 2022 roku popularny reżyser, wraz z Rogerem Avarym, był gościem podcastu Reel Blend dla portalu Cinema Blend. W trakcie wywiadu Quentin Tarantino podzielił się swoją opinią na temat Indiany Jonesa i jego zdaniem Królestwo kryształowej czaszki wypada zdecydowanie lepiej od Ostatniej krucjaty, która dla niego jest po prostu nudna (via JoBlo):

Od części z Seanem Connerym wolę Królestwo kryształowej czaszki. Nie lubię Ostatniej krucjaty, po prostu mi się nie podoba. Ten film jest niesamowicie nudny, a Henry Jones nie jest ciekawą postacią. Żart jest wykonany od razu i działa na zasadzie „stój albo moja mama cię zastrzeli!".

Ta kontrowersyjna wypowiedź padła, ponieważ panowie rozmawiali na temat filmów Stevena Spielberga. Współprowadzący podcast Kevin McCarthy stwierdził, że w jego opinii Królestwo kryształowej czaszki nie jest prawdziwym następcą oryginalnej trylogii. W kontrze do tego Roger Avary powiedział, że lubi czwartą odsłonę serii, a Quentin postanowił pójść krok dalej.

Każdy ma swoją opinię i wiemy, że czwarta część, jak by nie była kontrowersyjna, to nie zniechęciła producentów. W końcu 30 czerwca 2023 roku premierę będzie miał Indiana Jones 5 (wciąż czekamy na ogłoszenie podtytułu).

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.