Reżyser Johna Wicka 4 wyjaśnia szokujące zakończenie filmu i komentuje przyszłość serii

Reżyser Johna Wicka, Chad Stahelski, wypowiedział się na temat zakończenia czwartej części cyklu oraz o przyszłości serii. Poza tym na temat swojego bohatera kilkoma zdaniami podzielił się Keanu Reeves.

news
Zbigniew Woźnicki 28 marca 2023
5
Źrodło fot. John Wick 4; reż. Chad Stahelski; Lionsgate; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu John Wick 4.

Zakończenie filmu John Wick 4 nasunęło nowe pytania fanom serii. Jednym z nich była kwestia, czy główny bohater naprawdę zginął. Właśnie o ten wątek zapytano Chada Stahelskiego podczas wywiadu dla Rolling Stone. Mężczyzna zasugerował, iż wszystko pozostawia do interpretacji fanów i chciałby zapoznać się z najciekawszymi teoriami:

Mówiąc o martwych postaciach... John Wick naprawdę nie żyje?

Czy John, lub John Wick, nie żyje, zależy od twojej interpretacji. Te filmy miały mieć w sobie coś z mitologicznych opowieści, a w nich zawsze są konsekwencje. Jeśli zrobisz coś złego, to potem spotka cię to samo. Jeśli jest dla Johna szansa na wyjście z tej sytuacji i przedstawienie satysfakcjonującej konkluzji dla tej przygody, to chciałbym o tym usłyszeć.

Nie można jednak zrobić całej historii wokół motywu konsekwencji i przeznaczenia, a potem ich nie przedstawić, ponieważ opowieść musi zatoczyć koło. Czy John pozwolił, by do tego doszło, aby mógł po prostu wrócić do zwykłego życia? Kocham filmy i książki, które są otwarte na interpretacje.

Natomiast w rozmowie z portalem Screen Rant Chad Stahelski wspomniał, że na ten moment historia potencjalnej piątej odsłony serii jest dla niego tajemnicą. Jednocześnie przyznał, że na razie oglądając film głównie dostrzega swoje błędy. Filmowiec wyjaśnił, że potrzebuje czasu, żeby wszystko przetrawić i ułożyć w głowie. Dopiero wtedy, ze zdobytym nowym doświadczeniem, będzie gotowy, żeby naprawdę zająć się Johnem Wickiem 5. Głównym celem ekipy odpowiedzialnej za filmy jest pokazanie ewolucji, jaką przeszła seria, i żeby fani byli w stanie ją zauważyć.

Natomiast Keanu Reeves ma tylko jeden warunek w sprawie kolejnych odsłon serii:

Sam nie wiem. Chyba muszę trzymać się powiedzenia nigdy nie mów nigdy. To znaczy, nie chciałbym robić Johna Wicka bez Chada Stahelskiego. Musielibyśmy zobaczyć, jakby to wyglądało. Dla mnie osobiście słusznym jest, żeby John Wick odnalazł spokój.

Jak widać, twórcy sagi liczą na pomysłowość fanów i to, jak widzowie widzieliby przyszłość serii oraz losy bohaterów. Wszyscy potrzebują czasu, żeby móc w sensowny sposób kontynuować jedną z obecnie najbardziej lubianych serii kina akcji.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?

Gwiazda Johna Wicka 4 krytykuje akcję w Road House - i ma rację!

Gwiazda Johna Wicka 4 krytykuje akcję w Road House - i ma rację!