Obi-Wan Kenobi 2. sezon - co wiemy na jego temat

Wizja drugiego sezonu Obi-Wana Kenobiego wciąż nie została całkowicie porzucona. Na przestrzeni ostatnich miesięcy kilka osób związanych z produkcją wypowiadało się w tej sprawie. Zobaczcie, jakie zdanie oni mają o tym pomyśle.

science fiction
23 czerwca 2022
6

Źródło: YouTube / Star Wars

Obi-Wan Kenobi był jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali Disney+. Nie tylko porusza historię postaci należącej do ulubionych w fandomie Gwiezdnych wojen, ale także oznaczała powrót Ewana McGregora. Mimo że show było od początku planowane jako limitowane, to fani są nieugięci w dopytywaniu o kontynuację.

Część osób odpowiedzialnych za produkcję jednoznacznie nie zapewnia o braku możliwości kontynuacji, czego dowodzą ich wypowiedzi.

Najnowszym źródłem wspomnianych na samym początku wypowiedzi jest między innymi portal ET. Jego redaktorzy cytowali wypowiedzi reżyserki Debory Chow, która poinformowała, że nie planowano niczego poza pierwszym sezonem:

Serial pojmowaliśmy jako limitowaną serię. Jest to jedna, duża historia z początkiem, środkiem i zakończeniem. Nie myśleliśmy o kontynuacji. Myślę, że jeśli miałoby to iść do przodu, to musiałby być dobry powód dla stworzenia kontynuacji.

Dyrektor generalna Lucasfilm, Kathleen Kennedy, wydaje się bardziej otwarta na dywagacje na temat drugiego sezonu Obi-Wana Kenobiego:

Szczerze mówiąc serial był od początku planowany jako limitowana seria. Uważam jednak, że jeśli jest duże zaangażowanie i ludzie naprawdę chcą więcej Obi-Wana, to weźmiemy to pod uwagę, ponieważ fani komunikują się z nami. I jeśli poczujemy, że: „Ok, jest powód, aby to zrobić; jest odpowiedź na pytanie »dlaczego?«” i to zrobimy. Ale jeszcze zobaczymy.

Chyba najtwardsze stanowisko w tej kwestii ma główny scenarzysta, Joby Harold. Portal Total Film zaprezentował jego podejście i wynika z niego, że w jego głowie serial istnieje jako zamknięty twór:

Oprócz bycia ciągle pytanym o to, sam myślałem o tym jako o zamkniętej historii. W wyniku tego mój umysł skupił się na Obi-Wanie jako limitowanej serii i nie myślałem o tym w innych kategoriach.

Drugi sezon Obi-Wana Kenobiego ma szansę powstać

Brak jasnego zaprzeczenia, że kolejna część przygód byłego mistrza Jedi powstanie sprawia, że plotki z początku czerwca 2022 roku mogą się potwierdzić. Wtedy to pojawiła się wiadomość, że prace nad drugim sezonem zaczęły się i wszystko jest po prostu trzymane w tajemnicy, tak jak to miało miejsce z pierwszym sezonem.

Ewan McGregor sam byłby zainteresowany dalszym odgrywaniem roli Obi-Wana i jak mówił, praca na planie była czymś niesamowitym, ponieważ dużo osób z ekipy było fanami Gwiezdnych wojen. Swoją chęć potwierdził w wywiadzie dla RadioTimes.com:

Liczę, że to nie ostatni raz, kiedy gram Obi-Wana. Mam nadzieję zrobić to ponownie, po prostu chcę znowu wcielić się w tę rolę. Świetnie się bawiłem podczas produkcji i jestem pewny, że możemy wymyślić kilka historii więcej, zanim przemienię się w Aleca Guinnessa. Nie sądzisz?

Podobne odczucia w kwestii odgrywania postaci ma Hayden Christensen. Aktor nie tylko myśli o kontynuowaniu historii Obi-Wana, ale także o spin-offie skupiającym się na Vaderze:

No cóż, to było planowane jako samodzielna historia. Mimo wszystko chciałbym kontynuować podróż z tą postacią. Uważam, że jest zdecydowanie dużo różnych wątków do odkrycia i byłbym podekscytowany robiąc to.

Największym problemem, o czym wspominała Deborah Chow, jest wymyślenie interesującej fabuły. Ponowne opuszczenie Tatooine przez Obi-Wana byłoby kopią tego, co zobaczyliśmy w pierwszym sezonie. Jeśli scenarzystom uda się wpaść na coś wciągającego, to kolejna seria na pewno powstanie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Reżyser Łotra 1 przekonuje, że jest wiele nieścisłości na temat tego, jak prequel Star Wars powstał

Reżyser Łotra 1 przekonuje, że jest wiele nieścisłości na temat tego, jak prequel Star Wars powstał

Podwaliny pod ten wielki moment Ezry z Ahsoki położono już 5 lat temu. Nie miało to miejsca w Star Wars Rebels

Podwaliny pod ten wielki moment Ezry z Ahsoki położono już 5 lat temu. Nie miało to miejsca w Star Wars Rebels

Ahsoka pobiła rekord, który inna produkcja Star Wars powinna z łatwością przebić już w 2024 roku

Ahsoka pobiła rekord, który inna produkcja Star Wars powinna z łatwością przebić już w 2024 roku

Zatrzymaj Park Jurajski w tej minucie i przyjrzyj się uważnie ekranowi komputera

Zatrzymaj Park Jurajski w tej minucie i przyjrzyj się uważnie ekranowi komputera

„Czuję się jak idiota”. Reżyser The Creator żałuje osadzenia akcji w 2070 roku

„Czuję się jak idiota”. Reżyser The Creator żałuje osadzenia akcji w 2070 roku