Nowa bohaterka Igrzysk śmierci „nie kryje swojej seksualności”, podczas gdy Katniss była „niemal aseksualna” według reżysera

Postać Rachel Zegler z nowych Igrzysk śmierci ma całkowicie różnić się od Katniss granej przez Jennifer Lawrence. Co przyniesie nam Ballada ptaków i węży?

news
Patrycja Otfinowska 30 sierpnia 2023
3
Źrodło fot. Ballada ptaków i węży, Francis Lawrence, Lionsgate, 2023.
i

Minęło sporo czasu odkąd po raz ostatni mogliśmy zobaczyć nowy film ze świata Igrzysk śmierci. Kosogłos część 2 pojawił się w kinach w 2015 roku, później nastąpiło kilka lat ciszy, aż w 2020 roku został wydany książkowy prequel trylogii, który wprowadził nas w świat na długo przed rebelią przewodzoną przez Katniss Everdeen.

Seria, zarówno w formie książkowej, jak i filmowej, odniosła ogromny sukces. Jednak reżyser Francis Lawrence, który odpowiadał za trzy filmy z serii (W pierścieniu ognia i dwie części Kosogłosa), miał pewne obawy związane ze stworzeniem prequelu zatytułowanego Ballada ptaków i węży.

Czy ludzie pójdą zobaczyć nowy film Igrzyska śmierci bez Katniss?

Odpowiedź na pytanie reżysera poznamy niedługo. W Balladzie ptaków i węży poznamy Lucy Gray Baird (w tej roli Rachel Zegler), trybutkę z Dwunastego Dystryktu, wybraną do udziału w dziesiątych corocznych Głodowych Igrzyskach, której mentorem jest Coriolanus Snow. Reżyser opisuje nową kobiecą postać jako „anty-Katniss”. Dziewczęta całkowicie różnią się w podejściu do zmiennej, humorzastej publiczności. Lucy wie jak wpłynąć na tłumy i potrafi posługiwać się podstępem.

Katniss była introwertyczką i osobą, która przetrwała. Była dość cicha i stoicka, można prawie powiedzieć, że była aseksualna. Lucy Gray jest jej przeciwieństwem. Nie kryje swojej seksualności i potrafi ją wykorzystać.

Katniss była niechętna do stania się twarzą rebelii, była zmuszona do odgrywania fałszywego romansu z Peetą, ale Lucy Gray za to lubi być w centrum uwagi. I podczas gdy Katniss była zabójczo skuteczna w walce bezpośredniej, to orężem bohaterki prequelu jest podstęp.

Ballada ptaków i węży pokaże widzom, jak wyglądało Panem 60 lat przed tym jak Katniss chroniąc siostrę zgłosiła się na ochotnika do walki na arenie. Nowa historia przedstawi młodszą wersję znienawidzonego Prezydenta Snowa. Wcześniej w tej roli mogliśmy oglądać Donalda Sutherlanda, teraz Coriolanusem Snow został Tom Blyth.

Film Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży trafi do kin 17 listopada.

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Kim są Blood i Cheese z Rodu smoka? Wyjaśniamy historię z książek oraz scenę z 2. sezonu serialu

Kim są Blood i Cheese z Rodu smoka? Wyjaśniamy historię z książek oraz scenę z 2. sezonu serialu

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Ripley zadebiutował na Netflixie. Ten kryminalny miniserial psychologiczny z Andrew Scottem może być hitem platformy

Ripley zadebiutował na Netflixie. Ten kryminalny miniserial psychologiczny z Andrew Scottem może być hitem platformy