Co się stało z Lucy Gray z Igrzysk śmierci: Ballady ptaków i węży? Rachel Zegler o losach swojej bohaterki

Rachel Zegler opowiedziała o finale Igrzysk śmierci: Ballady ptaków i węży oraz o tym, jak mogły potoczyć się losy Lucy Gray.

news
Patrycja Otfinowska 20 listopada 2023
2
Źrodło fot. Igrzyska śmierci, Francis Lawrence, Lionsgate, Ballada ptaków i węży, 2023.
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży.

Do kin niedawno trafiła adaptacja powieści Suzanne Colins, która wprowadza nas w świat Panem sprzed wydarzeń z dobrze znanych Igrzysk śmierci. Od 17 listopada możemy oglądać w kinach Igrzyska śmierci: Balladę ptaków i węży z Rachel Zegler w jednej z głównych ról. Aktorka wciela się w Lucy Gray, dziewczynę z 12 Dystryktu, która trafia do Kapitolu na Igrzyska, a jej mentorem zostaje Coriolanus Snow (w tej roli Tom Blythe).

Ballada ptaków i węży kończy się w niejasny sposób, ponieważ powstały brak zaufania pomiędzy dwójką głównych bohaterów prowadzi do tego, że Coriolanus strzela do uciekającej dziewczyny, jednak widzowie nie otrzymują bezpośredniej odpowiedzi, czy kule dosięgły Lucy.

Rachel Zegler w najnowszym wywiadzie wyraziła nadzieję, że w przyszłości autorka książki przedstawi fanom dokładniejsze wyjaśnienie, a na ten moment podzieliła się swoją wizją, w której jej bohaterka uzyskała wolność.

Przez cały film głównym celem Lucy Gray jest przetrwanie. Przetrwała innych trybutów, przetrwała Snowa i sama przeżyła. W pewnym momencie wydaje mi się, że ona zdaje sobie sprawę, iż skręciła w złą stronę, i widzimy, jak wzdryga się nieco, gdy Coriolanus dotyka jej brody… To są chwile trzeźwości. To są momenty, kiedy budzi się po własnym występie i zdaje sobie sprawę, że musi działać albo zginąć. Zawsze myślę o tym, co dzieje się z moimi bohaterami, gdy widzowie oglądają napisy końcowe. Jeśli chodzi o Lucy Gray, lubię myśleć, że jest wolna. Mam jednak nadzieję, że pewnego dnia usłyszę to od Suzanne [Collins].

Jednak to zaledwie domysły aktorki, a oficjalnego wyjaśnienia nie otrzymaliśmy. Powstało już wiele teorii o losach Lucy, a najpopularniejsza zakłada czarny scenariusz, w którym dziewczyna ginie, a brak ciała oznacza, że Snow dokładnie zatarł ślady po tym, co zrobił. Zaś pieśń, którą słyszał, to zaledwie ptaki, które powtarzały zasłyszaną melodię. Możliwym jest również, że trafiona Lucy zdołała ukryć się przed Coriolanusem i zmarła tam w wyniku odniesionych ran.

Optymistyczna teoria zakłada, że Gray dzięki swojemu sprytowi i umiejętnościom zdobytym w trakcie Igrzysk przetrwała i mogła powrócić do 12 Dystryktu, w którym założyła rodzinę i była przodkinią Katniss. Inna teoria zakłada, że trafiła do 13 Dystryktu, który istniał w ukryciu i był idealnym schronieniem dla uciekinierki. Tam również mogła założyć rodzinę, z której wywodziła się Prezydent Coin, w przyszłości działająca z osobistą wendettą wymierzoną w prezydenta Snowa.

Do głosów mówiących o możliwości przetrwania dołącza również producentka filmu, Nina Jacobson. Wierzy w spryt i instynkt przetrwania Lucy.

Wierzę w 100%, że przeżyła. Ona jest mądra. Zna las. Myślę, że wie, jak o siebie zadbać. Bardzo chciałbym to wiedzieć. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tego dowiedzieć.

Może, że z ewentualnej kontynuacji książki lub z kolejnego filmu dowiemy się, co wydarzyło się z Lucy Gray. A może autorka tak zaplanowała postać Lucy, by jej losy pozostały nierozwiązaną zagadką dla czytelników i prezydenta Snowa, by już na zawsze dręczyło wszystkich pytanie, co tak naprawdę się wydarzyło.

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

„To bez dwóch zdań arcydzieło”. Tom Hanks chwali największego rywala Forresta Gumpa i ma dość krytyki filmu ze swoim udziałem

„To bez dwóch zdań arcydzieło”. Tom Hanks chwali największego rywala Forresta Gumpa i ma dość krytyki filmu ze swoim udziałem

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Smoki w Rodzie smoka. Przedstawiamy wszystkie stworzenia z serialu i ich jeźdźców

Smoki w Rodzie smoka. Przedstawiamy wszystkie stworzenia z serialu i ich jeźdźców

Ród smoka - drzewo genealogiczne rodu Targaryenów

Ród smoka - drzewo genealogiczne rodu Targaryenów

Batman z Michaelem Keatonem ma już 35 lat. Kinowy przebój miał wyglądać zupełnie inaczej, zanim za sterami znalazł się Tim Burton

Batman z Michaelem Keatonem ma już 35 lat. Kinowy przebój miał wyglądać zupełnie inaczej, zanim za sterami znalazł się Tim Burton