Constantine 2 - co wiemy o nowym horrorze z Keanu Reevesem?

Fani Keanu Reevesa i filmu Constantine czekali na tę chwilę przez wiele lat. Aktor zapowiedział, że powstanie druga część produkcji. Sprawdziliśmy, co wiadomo na jej temat.

horror
Marcin "Nicek" Nic 27 września 2022
7
Źrodło fot. Constantine; Francis Lawrence; Warner Bros.; 2005
i

Pierwsza część filmu zadebiutowała w 2005 roku i była reżyserskim debiutem Francisa Lawrence’a. Historia koncentrowała się na postaci Johna Constantine’a, w którego wcielił się Keanu Reeves. Studio Warner Bros. miało ambitne plany na stworzenie dochodowej serii, jednak umiarkowany sukces produkcji opartej o komiks Hellblazer sprawił, że musiały one czekać aż do teraz.

Constantine z 2005 roku spotkał się z mieszanymi opiniami recenzentów, a zarobki tej produkcji z pewnością nie zadowoliły twórców – film uzyskał niespełna 230 milionów dolarów przy 100 milionowym budżecie.

Produkcja z Keanu Reevesem w roli głównej z czasem podbiła serca rzeszy fanów, którzy wyczekiwali jakichkolwiek informacji dotyczących sequela. Teraz już wiemy, że Reeves po raz kolejny wcieli się w Johna Constantine’a. Co na tę chwilę wiadomo na temat filmu?

O czym opowie Constantine 2?

Obecnie nie wiadomo, o czym będzie opowiadał film. Należy jednak pamiętać, że bohater ten miał wiele przygód rozrysowanych na kartach komiksów, więc twórcy mają w tym aspekcie duże pole do popisu.

Johna Constantine’a mogliśmy widzieć przede wszystkim w historiach innych postaci, a głównym tego powodem jest jego dość niespotykana profesja. Aczkolwiek najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla sequela jest kontynuowanie historii opowiedzianej w pierwszej części filmu.

W związku z tym w Constantine 2 być może zobaczymy, jak główny bohater przyjmuje Angelę Dodson jako swoją nową uczennicę. Keanu Reeves jest już nieco starszy, więc sensownym byłoby wprowadzenie nowego bohatera, który z czasem przejąłby od niego pałeczkę pierwszeństwa.

Oczywiście wszystko zależy od tego, czy Warner Bros. faktycznie planuje stworzyć uniwersum oparte o Johna Constantine’a. Niemniej jednak podążenie za ścieżką wyznaczoną w filmie z 2005 roku byłoby nie lada gratką dla fanów, którzy pragną bardziej zagłębić się w tym świecie.

Kto zagra w filmie Constantine 2?

Jak na razie nie podano obsady. Wiadomo jednak, że do roli głównego bohatera powróci Keanu Reeves. Przywrócenie go do tej postaci jest ukłonem w stronę fanów pierwszej części filmu. Warto wspomnieć, że od premiery w 2005 roku Constantine pojawiał się w wielu różnych produkcjach.

Przypomnijmy, że Matt Ryan wcielał się w tę postać przy okazji różnych seriali należących do ArrowVerse tworzonych przez stację CW, a w stworzonym przez Netflix Sandmanie w Constantine’a wcieliła się Jenna Coleman. Chociaż obydwoje stworzyli ciekawe kreacje, to jednak do kultowości Keanu Reevesa im daleko.

Do projektu powróci również Francis Lawrence, który zasiądzie na stołku reżyserskim. Z kolei scenariusz napisze laureat Oscara – Akiva Goldsman (Piękny umysł, Jestem legendą). Będzie on również producentem filmu obok J.J. Abramsa i Hannah Minghelli.

Co ciekawe, należąca do Abramsa wytwórnia Bad Robot w ostatnim czasie pracowała nad serialem Constantine dla HBO. W rolę komiksowego bohatera wcielić się miał Sope Dirisu (znany między innymi z Gangów Londynu). Wszystko więc wskazuje na to, że włodarze Warner Bros. zdecydowali się na uśmiercenie kolejnej produkcji.

Kiedy premiera filmu Constantine 2?

Niestety, ale fani oczekujący premiery będą musieli uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. Constantine 2 jest prawdopodobnie w bardzo wczesnej fazie produkcji i można się spodziewać, że ewentualna premiera filmu nastąpi za kilka lat.

Zwłaszcza, że harmonogramy zarówno Keanu Reevesa, jak i Francisa Lawrence’a są przez najbliższy czas bardzo napięte. Pierwszy z nich zajęty jest pracą nad kilkoma produkcjami, na czele z kolejnymi częściami Johna Wicka, a reżyser obecnie koncentruje się na prequelu Igrzysk Śmierci – Balladzie ptaków i węży.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Stamtąd zawędrowało na Netflixa. Obejrzyj u giganta świetny horror sci-fi, który wcześniej był dostępny wyłącznie na HBO Max

Stamtąd zawędrowało na Netflixa. Obejrzyj u giganta świetny horror sci-fi, który wcześniej był dostępny wyłącznie na HBO Max

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci