Na Netflixie w 2023 roku zobaczymy wiele polskich filmów i seriali; zobacz ich zapowiedź

Jeszcze w tym roku na Netfliksie pojawią się nowe polskie seriale oraz filmy, wśród których znajduje się remake Znachora. W sieci pojawiła się zapowiedź nowej rodzimej ramówki.

news
Mateusz Libera 22 marca 2023
3
Źrodło fot. Znachor, Michał Gazda, Netflix, 2023
i

Już od jakiegoś czasu Netflix bierze na tapet polskie filmy i seriale. Chociażby w grudniu 2020 roku w serwisie streamingowym pojawiło się Ranczo. Poza tym w bibliotece platformy znajdziemy obie części W lesie dziś nie zaśnie nikt, Gierka, Furiozę czy Salę samobójców. Hejter. Nie wszystkie te produkcje rzecz jasna wyszły spod ręki Netfliksa, ale w ciągu ostatnich lat dało się zauważyć, że polskich filmów i seriali na platformie przybyło. W 2023 pojawi się ich jeszcze więcej, o czym świadczy nowy zwiastun od Netflix Polska.

Decyzja o poszerzeniu ramówki o polskie filmy i seriale podyktowana jest prawdopodobnie wysokimi przychodami i świetnymi wynikami oglądalności serwisów streamingowych w naszym kraju.

Nasze tegoroczne premiery serialowe to opowieści osadzone w polskich realiach, w których często swoim głosem mówią współcześni młodzi dorośli. Ich wyzwania dotyczą bliskich nam wszystkim rozterek i emocji, które mogą poruszać zarówno młodszą, jak i nieco starszą widownię – mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netfliksie.

Już niebawem na platformie ma pojawić się więcej rodzimych produkcji, o czym mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netfliksie.

W tym roku inwestujemy nie tylko w tytuły osadzone w rozmaitych gatunkach, ale i w rozwój produkcji na podstawie znanych polskich powieści. Możemy też spodziewać się nowatorskich i odważnych filmów, czerpiących z różnorodnych konwencji. Nie wątpię, że nadchodzące premiery nie tylko przyciągną wielu nowych widzów, ale i pokażą talent polskich twórców.

Do najciekawszych filmów należy z pewnością Znachor, którego powstanie mocno zaskoczyło opinię publiczną. Produkcja jest oparta na książce o tym samym tytule autorstwa Tadeusza Dolęgi-Mostowicza. Głównego bohatera, Rafała Wilczura, zagra Leszek Lichota.

Z kolei Fanfik będzie adresowany do młodszego widza. W widowisku zostanie opowiedziana historia nastoletniej Tosi, która w towarzystwie rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem dziewczyna odkrywa, że tak naprawdę nie czuje się kobietą i zaczyna przypominać chłopców. To opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu siebie i oswajania się z otaczającą rzeczywistością.

Tak wygląda pełna lista nadchodzących produkcji:

 • Dzień Matki;
 • Fanfik;
 • Fenomen;
 • Freestyle;
 • Gorzko, gorzko!;
 • Miłość do kwadratu bez granic;
 • Operacja Soulcatcher;
 • Pan Samochodzik i Templariusze;
 • Znachor.

Netflix stawia również na polskie seriale. Jednym z ostatnich, który odniósł spory sukces była produkcja pt. Wielka woda w reżyserii Jana Holoubka. Teraz warto będzie zwrócić uwagę na Infamię, która przedstawi losy nastoletniej Romki, która wraz z rodziną wraca z Wielkiej Brytanii do Polski. Dzieło Anny Maliszewskiej przedstawi burzliwe rozdarcie między nowoczesnym światem a tradycyjnymi romskimi wartościami.

Informacja zwrotna to z kolei adaptacja książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. W rolę uzależnionego od alkoholu ex muzyka wcieli się Arkadiusz Jakubik. Będzie on próbował znaleźć swojego zaginionego syna. W tym celu zatopi się nie tylko w mrok niebezpiecznych rejonów Warszawy, ale również we własną psychikę.

Lista ogłoszonych seriali polskich:

 • Absolutni debiutanci;
 • Infamia;
 • Informacja zwrotna.

Wygląda na to, że niebawem miłośnicy rodzimych produkcji będą mieli co oglądać.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował