Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lutego 2021, 14:23

autor: Karol Laska

Ranczo przeżywa na Netflixie drugą młodość, choć nie spodobało się partii rządzącej

Ranczo nadal cieszy się dużą popularnością, co jest głównie zasługą Netfliksa. Nie wszyscy jednak przepadają za tym serialem. Według aktualnej partii rządzącej jedna z postaci budzi niewskazane skojarzenia.

W SKRÓCIE:
  1. Jerzy Niemczuk, współscenarzysta Rancza, cieszy się niezmiernie, że serial nadal cieszy się sporą popularnością;
  2. serial spodobał się nieco mniej jednej z partii politycznych, która zauważyła w wójcie Pawle Koźle archetyp typowego „pisowskiego” posła.

W grudniu 2020 roku na Netfliksie pojawiły się wszystkie sezony kultowego w niektórych kręgach Rancza, dzięki czemu serial ten otrzymał drugie życie i szybko wbił się na szczyt list popularności w Polsce, jeżeli chodzi o wspomnianą platformę streamingową.

Radości z tym związanej nie kryje Jerzy Niemczuk, współscenarzysta tej uznanej telewizyjnej produkcji. Na portalu Wirtualna Polska możemy przeczytać przeprowadzony z nim wywiad, w którym cieszy się szczególnie z tego, że Ranczo trafia też coraz bardziej do młodego pokolenia wychowanego już w erze nowych mediów.

Podczas rozmowy z Niemczukiem poruszony został także temat wątków politycznych w Ranczu. Te pojawiały się coraz częściej z sezonu na sezon, ale miało to bezpośredni związek z postępem akcji serialu, a nie z ówczesną sytuacją w Polsce. Scenarzysta przyznał, że w związku z takowymi treściami, twórcy spotykali się z nieprzyjemnym odzewem aktualnej partii rządzącej, Prawa i sprawiedliwości. Poszło przede wszystkim o postać wójta odgrywaną przez Cezarego Żaka:

Zdarzały się takie sytuacje. Przez jakiś czas spotykaliśmy się z pretensjami ze strony PiS-u. […] Chodziło przede wszystkim o postać wójta. Wiele osób uznało, że to typowo "pisowski" polityk i że się z niego wyśmiewamy.

Mimo tego typu komplikacji Ranczo zdołało odnieść niemały sukces na skalę całego kraju i dobrze wiedzieć, że przeżywa ono dziś swoisty renesans. Przypominamy – wszystkie epizody serialu są dostępne na Netfliksie.

  1. Strona internetowa Netfliksa
kalendarz wiadomości
2021
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6

7

8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

21

22 23 24 25 26 27

28

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.