Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 października 2022, 23:23

Wielka woda przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie

Polski serial Netfliksa, Wielka woda, odniósł globalny sukces. Produkcję obejrzano w kilkudziesięciu krajach na całym świecie i twórcy nie kryją zadowolenia ze swojego osiągnięcia.

Źrodło fot. Wielka woda, reż. Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk, Netflix 2022
i

W ciągu pierwszego tygodnia od premiery Wielką wodę obejrzano w około 10 milionach gospodarstw domowych na całym świecie. W globalnym rankingu polski serial zajął drugie miejsce wśród najchętniej oglądanych produkcji nieanglojęzycznych.

Na uwagę także zasługuje fakt, że w 78 krajach Wielka woda trafiła do 10 najczęściej oglądanych seriali. Były to między innymi Kanada, Stany Zjednoczone, Turcja, Francja, Wielka Brytania czy oczywiście Polska. Na temat serialu wypowiedziała się Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych(via Upflix):

W Netflix zawsze szukamy oryginalnych lokalnych historii – Wielka Woda to opowieść o ważnym momencie we współczesnej polskiej historii, która znalazła publiczność na całym świecie. Przy produkcji pracowało ponad 300 osób i globalny sukces tego serialu to przede wszystkim efekt ich ciężkiej pracy i odwagi twórczej wszystkich zaangażowanych w projekt.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Twórcy Wielkiej wody są zachwyceni wynikami serialu

Na temat oglądalności najnowszego polskiego serialu Netfliksa wypowiedzieli się reżyser Jan Holoubek oraz producentka i pomysłodawczyni Anna Kępińska:

To niesamowite, że z całego świata spływają do nas słowa, że Wielka Woda to wciągający i poruszający serial. Dzięki popularności produkcji ludzie z każdego zakątka globu poznają ważny fragment polskiej historii. Ale to, co dla mnie jest najistotniejsze, to że niezależnie od kontynentu, widzowie utożsamiają się z naszymi bohaterami. Właśnie o to nam chodziło, aby stworzyć uniwersalną opowieść o sile wspólnoty i rodziny w obliczu katastrofy – Jan Holoubek.

Wielka Woda to wyjątkowa produkcja, której realizacja wymagała pasji i zaangażowania zarówno ze strony ekipy filmowej, jak i partnerów po stronie Netflix. Za historią stoją dwa lata przygotowań, dogłębny research, konsultacje z ekspertami i praca z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach. Jestem tak dumna z całego zespołu, który brał udział w pracy nad Wielką Wodą. Fantastycznie, że dzięki Netflix taki serial miał szansę powstać – Anna Kępińska.

Serial Wielka woda opowiada o powodzi, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. Akcja dzieje się we Wrocławiu, który walczy z wylewającą Odrą oraz pod miastem, gdzie rolnicy bronią swojej ziemi przed władzami chcącymi poświęcić okoliczne wsie na rzecz Wrocławia.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.