Leonardo DiCaprio nazwał nowy film Martina Scorsese arcydziełem

Premiera nowego obrazu Martina Scorsese zbliża się wielkimi krokami. Leonardo DiCaprio, który znalazł się w obsadzie Killers of the Flower Moon, wyznał znanej w branży filmowej projektantce kostiumów, że ten projekt to arcydzieło.

kryminał
16 marca 2023
20
Źrodło fot. Killers of the Flower Moon; Martin Scorsese; Apple TV+ i Paramount Pictures; 2023
i

Fani Martina Scorsese musieli przez kilka lat wytrwać w oczekiwaniu na jego nowy projekt. Jeszcze w tamtym roku w przestrzeni medialnej roiło się od plotek i przewidywań, iż Killers of the Flower Moon może zadebiutować jesienią 2022 roku. Jednak w lipcu potwierdzono, że premiera produkcji odbędzie się w 2023 roku. Teraz nie dość, że widzowie w końcu doczekają się nowego dzieła reżysera Irlandczyka i Taksówkarza, to dodatkowo występujący w nim aktor – Leonardo Dicaprio – wyznał, że film jest arcydziełem (via Deadline).

Apple TV kupisz tutaj

Projektantka kostiumów Diuny oraz Killers of The Flower Moon, Jacqueline West, podczas wykładu dla Instytutu Filmowego w Doha zdradziła, że rozmawiała o tym projekcie z DiCaprio. Aktor miał już możliwość obejrzeć tytuł, który po zakończeniu wywarł na nim piorunujące wrażenie.

Rozmawiałam o tym z Leo. Zjedliśmy lunch, zanim tu przyjechałam. Powiedział: „Jackie, myślę, że pracowaliśmy nad arcydziełem”. Pomyślałam, że jeśli powiedział to Leo, to musi coś znaczyć. On nie mówi takich rzeczy lekko. Jest w tym biznesie odkąd był małym chłopcem.

Ponadto sama artystka nie mogła powstrzymać się od wychwalania pracy nad obrazem. Przyznała, że ten projekt jest jej wymarzonym.

Po pierwszej części Diuny przeżyłam najbardziej niesamowite doświadczenie w mojej karierze filmowej. Rozpoczęłam współpracę z Martinem Scorsese. Nie mogę mówić jeszcze o tym obrazie, ponieważ nic nie zostało wydane, ale muszę tylko powiedzieć, że jest to połączenie osoby, z którą zawsze chciałam pracować, i mojego absolutnie wymarzonego projektu. Nazywa się Killers of the Flower Moon i został świetnie zrealizowany, nie tylko przeze mnie, ale przez wszystkich.

O czym opowie Killers of the Flower Moon?

Nowe dzieło jednego z najsłynniejszych reżyserów w historii kinematografii to westernowy dramat kryminalny. Jest oparty na książce z 2017 roku napisanej przez Davida Granna – Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI. Akcja osadzona jest w latach 20. XX wieku w Oklahomie, gdzie dochodzi do serii morderstw dokonanych po odkryciu ropy naftowej na ziemiach plemiennych.

W obsadzie projektu znajdują się wielkie nazwiska Hollywood. Obok DiCaprio, który jest także producentem wykonawczym, będziemy mogli zobaczyć Roberta De Niro, znanego między innymi z Taksówkarza, Chłopców z ferajny i drugiej części Ojca chrzestnego. Ponadto w produkcji wystąpił Jesse Plemons, który zagrał wcześniej w Psich pazurach i nadchodzącym serialu HBO Max, Love&Death. W filmie Scorsese zobaczymy również Lily Gladstone oraz zdobywcę tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy – Brendana Frasera.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Killers of the Flower Moon jest już siódmą współpracą Scorsese z DiCaprio oraz jedenastą z De Niro.

Data premiery filmu wciąż stoi pod znakiem zapytania. Jednak krążą plotki o tym, iż trwająca prawdopodobnie ponad trzy godziny produkcja może zadebiutować na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Popkultura to nieodłączny element jej życia. Z tego powodu jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się już w najmłodszych latach, gdy zaczęła pisać w szkolnych gazetkach. Kiedy przyszedł ważny moment wyboru kierunku studiów, bez zawahania wybrała kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dla działu Filmomaniak pisze od stycznia 2023 roku. Nie wie co to sen, bo musi być na bieżąco z newsami ze świata filmowo-serialowego. W kwestii kina, jest zapaloną fanką filmów niezależnych, choć i wyjątkowo dobrym blockbusterem też nie pogardzi. Nienawidzi ograniczać się w oglądaniu konkretnych gatunków filmowych. Jednak najbardziej uwielbia satyry, czarne komedie, dramaty, fantasy i produkcje feministyczne.

Za jednym z najlepszych filmów wojennych kryje się sporo gorzkich faktów

Za jednym z najlepszych filmów wojennych kryje się sporo gorzkich faktów

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

Ten 13 letni serial wojenny Toma Hanksa zyskał drugie życie na Netflixie

Ten 13 letni serial wojenny Toma Hanksa zyskał drugie życie na Netflixie

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 19 września - 1 października 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 19 września - 1 października 2023 roku