Recenzje Johna Wicka 4 zapowiadają najlepsze widowisko z całej serii

Choć John Wick 4 do kin wejdzie dopiero w przyszłym tygodniu, w sieci już teraz ukazały się recenzje najnowszego filmu z Keanu Reevesem, wystawione przez branżowych krytyków. Jak wypada widowisko?

news
14 marca 2023
5
Źrodło fot. John Wick 4, Chad Stahelski, Lionsgate, 2023
i

Już za kilkanaście dni czwarta odsłona serii o Johnie Wicku zadebiutuje w kinach na całym świecie. Osobom, które z jakiegoś powodu wciąż wahają się, czy wybrać się na seans filmu z Keanu Reevesem, być może pomogą recenzje wystawione przez krytyków. Te natomiast zwiastują niesamowity spektakl.

W momencie pisania tej wiadomości, w serwisie Rotten Tomatoes film posiada 88% pozytywnych recenzji. To z kolei przekłada się na średnią ocen na poziomie 8,1/10.

John Wick 4 – negatywne recenzje

W pierwszej kolejności na warsztat wzięliśmy recenzje negatywne. Choć jest ich niewiele (zaledwie 3), mogą w znacznym stopniu wpłynąć na dotychczas pełnych wątpliwości fanów bezwzględnego zabójcy. Z tychże opinii dowiadujemy się, że obraz jest trudny w odbiorze i mało wciągający. Ponadto wygląda on bardziej jak „zlepek popisów kaskaderskich niż prawdziwy film”. Co ciekawe, według jednej z recenzentek seria skręca w stronę marvelizacji i bynajmniej nie jest to pozytywna opinia.

John Wick 4 – pozytywne recenzje

Jeśli chodzi o pozytywne recenzje, tych na ten moment jest już znacznie więcej, bo aż 22. Wśród nich przewijają się stwierdzenia, że John Wick 4 to pod wieloma względami epickie widowisko, a osoby, które martwiły się długim czasem trwania filmu (2 godziny 49 minut), w ogóle tego nie odczują. Wszystko dzięki nie zwalniającej ani na moment akcji, która – mimo że podobna do poprzednich odsłon – jest jeszcze intensywniejsza. Jeden z dziennikarzy zaryzykował nawet stwierdzeniem, że John Wick 4 może być jednym z najlepszych filmów tego roku. Z kolei w opinii innego recenzenta obraz zapisze się jako dotychczas najwspanialszy z całej serii.

John Wick 4 – fragmenty recenzji

John Wick 4 zasługuje na każdą sekundę swojego epickiego czasu trwania i istnieje mocny argument, że jest to najlepszy z sequeli – Eric Eisenberg (CinemaBlend).

Każda scena akcji w Johnie Wicku 4 mogłaby być punktem kulminacyjnym każdego innego widowiska. W tym filmie nie ma mowy o małych walkach – Fred Topel (United Press International).

John Wick 4 to ogromne dzieło akcji. To niemal nieprzerwana walka od ściany do ściany, pościgi samochodowe i strzelaniny na poziomie niespotykanym od czasu Mad Max: Na drodze gniewu – Karl Delossantos (Smash Cut Reviews).

John Wick 4 wydaje się być pierwszym filmem z serii, który chce być spaghetti westernem Clinta Eastwooda. To jak skrzyżowanie Sergio Leone z Johnem Woo widziane na Times Square – Owen Gleiberman (Variety).

Sekwencje akcji w Paryżu są oszałamiające… Ale to pierwszy John Wick, którego nie napisał Kolstad i to widać. Film trudny w odbiorze i mało wciągający. Jest bardziej jak pokaz kaskaderski niż prawdziwy film. I to zakończenie...? Co oni sobie myśleli? – Grace Randolph (Beyond the Trailer).

Jeśli już, to film dowodzi, że John Wick jest skazany na dalszą marvelizację – Derek Smith (Slant Magazine).

Na koniec przypomnijmy, że widowisko John Wick 4 zadebiutuje w polskich kinach 24 marca.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Znachor Netflixa jest najcudowniejszy. Stęskniłem się za tak silnymi emocjami w filmach

Znachor Netflixa jest najcudowniejszy. Stęskniłem się za tak silnymi emocjami w filmach

Niezniszczalni 4? Raczej nieporadni. John Wick bije ich na głowę, stojąc w miejscu

Niezniszczalni 4? Raczej nieporadni. John Wick bije ich na głowę, stojąc w miejscu

Widzieliśmy w Wenecji nowy film Wesa Andersona. To urocza ucieczka smutnej rzeczywistości

Widzieliśmy w Wenecji nowy film Wesa Andersona. To urocza ucieczka smutnej rzeczywistości