Reniferek to nowy hit Netflixa. Thriller psychologiczny o stalkerce ma 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i opowiada wstrząsającą historię

Na Netfliksie możemy obejrzeć Reniferka, nową produkcję, która zbiera rewelacyjne recenzje na Rotten Tomatoes. Fascynujący dramat opowiada mroczną, wciągającą i prawdziwą historię.

news
Pamela Jakiel 16 kwietnia 2024
1
Źrodło fot. Reniferek, Richard Gadd, Netflix, 2024
i

Reniferek to nowy serial Netfliksa, który na platformie jest dopiero od kilku dni, a już zdążył trafić do top 10 najpopularniejszych produkcji dostępnych w serwisie. Za opartą na prawdziwej historii serię odpowiadają twórcy świetnie ocenianego The End of the F***ing World. Po dostępną u giganta streamingu nowość warto sięgnąć ze względu na intrygującą, mroczną fabułę oraz fakt, iż krytycy przyznają tytułowi znakomite recenzje.

Miniserial Reniferek to produkcja z pogranicza komedii, dramatu i thrillera psychologicznego. Głównym bohaterem jest komik, którego codzienne życie zmienia się za sprawą stalkerki. Po tym, jak mężczyzna wykazuje się dobrą wolą i częstuje napotkaną kobietę herbatą, zaczyna dostawać od niej masę wiadomości. Fabuła ukazuje wypaczoną relację bohatera z prześladowczynią, która sprawia, że protagonista musi stawić czoła dawnej traumie.

Reniferek - recenzje

Stworzony przez Richarda Gadda Reniferek zbiera rewelacyjne recenzje. W serwisie Rotten Tomatoes produkcję pozytywnie oceniło aż 100% krytyków oraz 87% widzów. Dziennikarze chwalą serię za głębię psychologiczną i nazywają tytuł fascynującym. Zwracają uwagę, że od produkcji nie można się oderwać, a twórcy serwują odbiorcom mroczne i wstrząsające doświadczenie.

Niesamowity, pozostanie z tobą na długo. […] [W produkcji znajdziemy – dop. red.] jeden z najbardziej niepokojących i przygnębiających odcinków, jakie ostatnimi czasy widziałem. […] Miniserial jest oryginalny, niezapomniany. Nie się mu oprzeć […] Bądź przygotowany na to, że ten tytuł tobą wstrząśnie – Guardian.

To oparte na prawdziwych doświadczeniach twórcy fascynujące widowisko. […] Oglądanie toksycznej relacji Marthy i Donny’ego fascynuje w taki sam sposób, jak oglądanie wypadku samochodowego. […] Wszystko to tworzy niespokojną, napięta atmosferę, potęgowaną przez muzykę smyczkową. Gadd zrobił coś fantastycznego – London Evening Standard.

To pokręcone, dojrzale dzieło. Choć korzeni tego serialu należy upatrywać w świecie stand-upu, a Netfliks umieścił go w kategorii „niecodzienne”, to produkcja nie jest jedynie pokręconym spojrzeniem na londyńską scenę komediową. To zstąpienie w ciemność przemocy i traumy – Independent.

Reniferek to miniserial, który możecie obejrzeć na raz, a to dzięki temu, że jest jednocześnie zabawny i niesłychanie mroczny – Decider.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun serialu.

Reniferek – zwiastun serialu Netfliksa

Reniferka znajdziecie na Netfliksie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii