Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 sierpnia 2022, 07:38

Jak dziedzictwo Predatora wpłynęło na Prey z Disney Plus?

Prey to najnowsza odsłona filmów z uniwersum Predatora. Czy jednak poprzednie produkcje miały jakikolwiek wpływ na to widowisko?

Źródło fot.: Materiały promocyjne filmu Prey

Prey jest pierwszym prequelem w uniwersum Predatora. Akcja filmu dzieje się 300 lat temu, w czasach kolonizacji Ameryki. Główna bohaterką jest wojowniczka z plemienia Komanczów, czyli rdzennych mieszkańców tego regionu.

Jednocześnie Prey będzie piątym solowym filmem, w którym pojawi się postać Predatora. Warto więc zadać pytanie, czy poprzednie produkcje miały wpływ na przedstawioną w najnowszej odsłonie historię? Najnowszy spot reklamujący Prey rozwiewa te wątpliwości.

To opowieść o Dawidzie i Goliacie. Pierwszy Predator ustawił poprzeczkę dla wszystkich przyszłych filmów w tym uniwersum. Daje nam to odrobinę tej historii, a także rdzennego przetrwania. Ta wersja Predatora jest surowa i potężna, idealnie pasuje do przedstawionego świata.

Predator z 1987 roku wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością i do dziś jest uważany za najlepszy film z całej serii. Najnowsza odsłona już przed premierą spotkała się z bardzo dużą krytyką, jednak należy pamiętać, że to nie brutalna siła pozwoliła na pokonanie kosmicznego najeźdźcy w pierwszej części. Bardziej liczył się spryt oraz wykorzystanie otoczenia.

Czy jednak wystarczy to do pokonania Predatora tym razem? Przekonamy się 5 sierpnia. To właśnie wtedy Prey zadebiutuje na platformie Disney+.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.