Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 sierpnia 2022, 16:36

Predator na Disney Plus - w jakiej kolejności oglądać serię filmów?

Filmy o Predatorze to jedna z najbardziej kultowych serii we współczesnej kinematografii. Do tej pory powstało kilka produkcji w tym uniwersum. Jednak w jakiej kolejności powinno się je oglądać?

Źródło fot.: Kadr z filmu Predator

Predator to jedna z bardziej lubianych serii filmów science-fiction. Przerażający potwór z kosmosu na dobre został jedną z największych ikon popkultury. Seria ta doczekała się kilku produkcji, jednak żadna z nich nie zaliczyła tak dużego sukcesu, jak pierwsza część z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Twórcy próbowali powtórzyć fenomen Predatora z 1987 roku, aczkolwiek do tej pory się to nie udało, a po drodze seria zaliczyła sporą liczbę wzlotów i upadków.

Po kilku latach przerwy Hollywood przypomniało sobie o istnieniu kultowego najeźdźcy z kosmosu. Z tego też względu już jutro na platformie Disney+ zadebiutuje kolejna odsłona serii, a będzie nią Prey. Dlatego wydaje się, że jest to dobry czas, aby odświeżyć sobie kultowe filmy o zabójcach z kosmosu. Ułożyliśmy je wszystkie w odpowiedniej kolejności, dzięki czemu możliwe będzie obejrzenie ich z pełną imersją.

Uniwersum Predatora – kolejność chronologiczna

Predator na Disney Plus - w jakiej kolejności oglądać serię filmów? - ilustracja #1

Zaskoczyć może fakt, że chronologia filmów o Predatorze rozpoczyna się od najmłodszego w cały zestawieniu. Jest to spowodowane tym, że akcja Prey dzieje się na początku XVIII wieku, a główną bohaterką produkcji jest młoda wojowniczka z plemienia Komanczów. Czy jej spryt i zwinność pozwolą jej na pokonanie drapieżnika z kosmosu?

Niewykluczone, że lista ta w najbliższym czasie powiększy się o kolejne pozycje. Wszystko zależy tak naprawdę od sukcesu najnowszej odsłony serii. Twórcy już niejednokrotnie wspominali, że można liczyć na historię Predatora w innych niż dotychczas ramach czasowych. Można się więc spodziewać, że w przyszłości przyjdzie nam zobaczyć walkę ludzkości z kosmicznym najeźdźcą w innych epokach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.