Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 czerwca 2022, 11:31

Prey będzie pierwszym filmem, który obejrzysz w całości w języku Komanczów

W tym tygodniu zadebiutował kolejny zwiastun nowego filmu z serii o Predatorze. Spotkał się on z mieszanymi reakcjami, a głównym zarzutem był język, w którym porozumiewali się bohaterowie.

Źródło fot.: YouTube

Okazuje się jednak, że Prey trafi do oferty Hulu z dość nietypową opcją dubbingową. Jak donosi portal SlashFilm, najnowszy film z serii o Predatorze dostępny będzie w języku Komanczów. Oznacza to więc, że będzie to pierwsza pełnometrażowa produkcja oferująca taką opcję.

Na temat wprowadzenia wersji z językiem Komanczów wypowiedziała się producentka, Jhane Myers, która jest potomkinią tego plemienia rdzennych mieszkańców Ameryki.

Język Komanczów przewija się w dialogach, ale Prey będzie pierwszym przypadkiem, gdzie język ten będzie jednym z wariantów dubbingu oraz napisów. Jest to dla mnie niezwykłe wydarzenie. Nikt nie zrobił nigdy czegoś podobnego dla Komanczów. Pamiętam, że Gwiezdne wojny zostały przetłumaczone na język Nawahów, jednak jest to 30-to letni film. Tym razem otrzymacie możliwość, by zobaczyć w języku Komanczów zupełnie nową premierę.

Trzeba przyznać, że obejrzenie filmu z dubbingiem w języku Komanczów może być całkiem ciekawym doznaniem. Zwłaszcza, że historia Prey przenosi nas do czasów kolonizacji, a rdzenni mieszkańcy ówczesnej Ameryki odegrają istotną rolę w walce z najeźdźcą z kosmosu.

Film przenosi nas trzysta lat w przeszłość, a główną bohaterką będzie Naru (Amber Midthunder), utalentowana indiańska łowczyni z plemienia Komanczów. Za reżyserię produkcji odpowiada Dan Trachtenberg. Prey zadebiutuje 5 sierpnia na platformie Hulu. Tego samego dnia film będzie dostępny w naszym kraju za pośrednictwem Disney+.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.