Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 października 2022, 13:17

Czy zobaczymy jeszcze Corlysa Velaryona w Rodzie smoka? Oto, co wiemy

Zarówno Gra o tron, jak i Ród smoka przyzwyczaiły widzów, żeby nie przywiązywali się do bohaterów, bowiem ich los nigdy nie jest pewny. Jedną z takich postaci jest Corlys Velaryon. Wyjaśniamy, co wiemy na jego temat.

Źrodło fot. Ród smoka; Ryan Condal i Miguel Sapochnik; HBO; 2022
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z serialem Ród smoka oraz książkami Ogień i krew.

Nieoczekiwane zwroty akcji, niepewność losu bohaterów oraz śmierć ulubionych postaci to znak rozpoznawczy seriali stworzonych na podstawie książek napisanych przez George’a R.R. Martina. Tak jest również w przypadku Rodu smoka, a przede wszystkim jego ósmego odcinka, który zadebiutował dzisiaj na platformie HBO Max.

Nie zawsze jednak wszystkie ważne wydarzenia pokazywane są bezpośrednio na ekranie. Tak jest w przypadku Corlysa Velaryona, którego twórcy zdecydowali się nie zaprezentować w najnowszym epizodzie. Czy jednak oznacza to, że został on zapomniany i nie zobaczymy go już w serialu?

HBO Max kupisz tutaj

Ósmy odcinek może na to wskazywać, jednak Corlys Velaryon nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Rodzie smoka. Postać ta nadal jest na skraju śmierci, w związku z trawiącą go gorączką od odniesionych ran, ale możliwe, że władca Driftmarku już niedługo wyzdrowieje. W najnowszym odcinku jednak jego stan jest na tyle poważny, że zaczęto zastanawiać się, kto powinien zastąpić go na tronie z wyrzuconego na brzeg drewna.

Jaki jest dalszy los Corlysa Velaryona?

W książkach po śmierci Viserysa Corlys dołączył do żony i swoich wnuków, aby wesprzeć roszczenia Rhaenyry Targaryen do Żelaznego Tronu. Zaraz po Daemonie był jej najpotężniejszym sojusznikiem. Dzięki niemu Rhaenyra dysponowała potęgą całej floty Velaryonów, która była określana mianem najpotężniejszej marynarki wojennej w Westeros.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie wnuki Corlysa były ze sobą zaręczone, był on zaciekłym zwolennikiem czarnych, ale jego lojalność była często kwestionowana, gdy kolejne tragedie dotykały jego rodzinę. Jego nastawienie uległo zmianie w momencie śmierci Rhaenys, po której sam Corlys szukał winowajców.

W związku z tym nastąpiło ochłodzenie relacji pomiędzy nim a Rhaenyrą, którą uważał za główny powód śmierci Rhaenys. Corlys został jednak mianowany namiestnikiem królowej przez Jacaerysa. Od tej pory był integralną częścią planów dotyczących odzyskania Żelaznego Tronu i stolicy.

W pewnym momencie historii Corlys dowiedział się o istnieniu Addama i Alyna z Hull, którzy według plotek zostali przez niego spłodzeni. Rhaenyra kwestionowała jednak lojalność „smoczych nasion”, co poskutkowało próbą zamordowania obojga synów. Corlys przeciwstawił się wtedy królowej, za co został wtrącony do lochu za zdradę.

Jak się później okazało, nie była to najlepsza decyzja Rhaenyry. Spora część jej armii opuściła ją, a ona sama zmuszona była do ucieczki z Królewskiej Przystani. Pozwoliło to jednak Corlysowi na uwolnienie się oraz dołączenie do królowej Alicent. Corlys następnie zawiązał sojusz z Lordem Larysem Strongiem, a obaj spiskowali, aby otruć króla Aegona II.

Corlys umarł niecały rok po zakończeniu wojny domowej. Po jego śmierci nowym władcą Driftmarku został Alyn Velaryon.

Warto jednak pamiętać, że w serialu jego losy nie muszą potoczyć się tak samo, jak w książce.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.