Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 września 2022, 17:34

Ród smoka - wyjaśniamy, o co chodzi z zieloną suknią Alicent i dlaczego jest tak szokująca

Zielona suknia Alicent Hightower z piątego epizodu Rodu smoka jest bardzo ważnym symbolem i deklaracją, która będzie miała wpływ na przyszłość bohaterów. Wyjaśniamy, co to oznacza.

Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

Tekst zawiera spoilery do serialu Ród smoka oraz książki Ogień i krew.

W piątym odcinku Rodu smoka, zatytułowanym Oświetlamy drogę, Alicent Hightower pojawia się w zielonej sukni. Wydarzenie ma miejsce podczas ślubu Rhaenyry Targaryen i Laenora Velaryona. Z pozoru to może nie wyglądać na coś specjalnego, ale ubiór królowej jest manifestem politycznym, który wpłynie na nadchodzący konflikt.

HBO Max kupisz tutaj

Alicent opowiada się po stronie Hightowerów

Po zostaniu żoną Viserysa Alicent zaczęła nosić stroje, które barwami odpowiadały rodowi Targaryenów, czyli czarno-czerwone. Założenie zielonej sukni na ślub swojej byłej przyjaciółki jest sygnałem, które pokazuje, że ostatecznie królowa staje po stronie swojej rodziny, ponieważ zielony jest kolorem Hightowerów.

Ród smoka - wyjaśniamy, o co chodzi z zieloną suknią Alicent i dlaczego jest tak szokująca - ilustracja #1
Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

Spóźnienie Alicent na wydarzenie dodatkowo podkreśla jej decyzję. I to właśnie od tego momentu, za sprawą jej ubioru, stronnictwo Alicent będzie nazywane „zielonymi”, a popleczników Rhaenyry „czarnymi”. W książce te rozdzielenie na dwa obozy jest bardziej oczywiste, ponieważ w Ogniu i krwi Alicent przywdziewa zieloną suknię na turnieju, gdy Rhaenyra ma na sobie czarny strój.

W książce Ogień i krew George’a R. R. Martina obie kobiety nie są ze sobą blisko. Mają dobry kontakt, ale Alicent jest o dziesięć lat starsza od następczyni tronu i jest dla niej bardziej macochą niż przyjaciółką. W serialu postanowiono zbliżyć do siebie dwie bohaterki. Tym razem są w tym samym wieku i w dzieciństwie były nierozłączne.

Otwarty sprzeciw i zdrada na pewno nie jest czymś, co Rhaenyra przyjmie bez reakcji. Manifest Alicent Hightower zapowiada nieuchronny początek Tańca smoków. Konfliktu, który odmieni Westeros, a także sam ród Targaryenów.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.