Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 września 2022, 12:04

Gwiazda Rodu smoka przygotowywała się aż 7 miesięcy do tej sceny

Podczas wywiadu aktor Fabien Frankel zdradził, że do jednej ze scen z czwartego odcinka Rodu smoka przygotowywał się aż siedem miesięcy. Chciał oddać wewnętrzną walkę swojej postaci.

Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

Tekst zawiera spoilery związane z czwartym odcinkiem Rodu smoka.

W Rodzie smoka Fabien Frankel wciela się w postać Ser Cristona Cole’a, członka Straży Królewskiej i prywatnego ochroniarza księżniczki Rhaenyry Targaryen. W czwartym epizodzie serialu pomiędzy bohaterami dochodzi do intymnego aktu i jak zdradził aktor w podcaście West of Westeros, potrzebował aż siedmiu miesięcy, żeby odpowiednio przygotować się do wspomnianej sceny (via Entertainment Weekly).

Gwiazda Rodu smoka przygotowywała się aż 7 miesięcy do tej sceny - ilustracja #1
Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

HBO Max kupisz tutaj

Fabien Frankel chciał realistycznie oddać zbliżenie Cristona i Rhaenyry

Czwarty epizod Rodu smoka i scena erotyczna pomiędzy dwoma bohaterami była jedną z pierwszych rzeczy, jaką Fabien Frankel chciał przedyskutować z twórcami, o czym wspomniał w przeprowadzonej w podcaście rozmowie:

To było coś, o czym rozmawialiśmy przez około siedem miesięcy i była to jedna z pierwszych rzeczy, które chciałem przedyskutować. Mieliśmy sporo szczęścia, że reżyserem czwartego odcinka została Clare Kilner, ponieważ według mnie jest aktualnie jednym z najlepszych reżyserów telewizyjnych.

Dla mnie najważniejsze było to, żeby scena nie wyglądała, jak kolejna tania scena seksu z potem świecącym na plecach bohaterów, bo tak nie powinno być. Ktokolwiek, kto kiedyś uprawiał seks, powie tobie, że to nie wygląda tak pięknie. To nie jest scena, jak z obrazka.

Zamiast tego jest niezręcznie, zwłaszcza gdy jest się młodym. Ma miejsce dyskomfort połączony z odkrywaniem i zrozumieniem swoich ciał nawzajem, nie wspominając o praktycznej stronie tego wszystkiego.

Dodatkowo aktor wspomniał, że długo dyskutowano nad innymi aspektami sceny. W momencie zbliżenia Criston Cole ma na sobie zbroję i Fabien Frankel nie chciał, żeby zniknęła w sekundę, ponieważ realnie byłoby to niemożliwe. Rycerzowi rynsztunek zawsze pomagali założyć giermkowie i zabierało to wiele minut.

Jednocześnie Frankel miał zamiar oddać wewnętrzną walkę swojej postaci. Criston Cole złożył śluby czystości i jego zadaniem było chronienie księżniczki. W tamtej chwili łamał złożone śluby i niepewność rycerza również miała być przedstawiona. Te wszystkie aspekty składały się na przełamanie archaicznego przedstawiania seksu w filmach i serialach. Zadaniem czwartego odcinka Rodu smoka było zaprezentowanie, jak to wygląda naprawdę.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.