Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 października 2022, 14:07

autor: Ania Orzech

Wielka woda podbija Netflixa. Zobacz opinie i recenzje polskiego serialu

Wielka woda to polski serial opowiadający historię słynnej powodzi tysiąclecia we Wrocławiu. Tytuł zdobył ogromną popularność i ma szanse zostać prawdziwym hitem Netfliksa. Zobacz, co o nowej serii myślą widzowie i krytycy.

Źrodło fot. Wielka woda, Jan Holoubk i Bartłomiej Ignaciuk, Netflix, 2022
i

Wrocław, rok 1997. Do miasta zbliża się wielka fala powodziowa. Hydrolożka - Jaśmina Tremer – staje na głowie, aby wymyślić plan ratunku dla miasta. Tymczasem mieszkańcy wsi Kęty buntują się przeciwko zburzeniu miejscowej tamy. Władze miasta muszą podjąć decyzję, która może na zawsze zmienić życie całego regionu.

Tak przedstawia się fabuła Wielkiej wody, która inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z tego okresu. Choć od słynnej powodzi, która zalała cały Wrocław, minęło wiele czasu to niektórzy z nas z pewnością pamiętają tę sytuację tak, jakby wydarzyła się wczoraj.

Wielka woda jeszcze przed premierą zapowiadana była jako jeden z najlepszych polskich seriali 2022 roku. Czy rzeczywiście nim jest?

Tytuł zagościł w bibliotece Netfliksa 5 października i w zaledwie jeden dzień zyskał ogromną popularność oraz przyciągnął przed ekrany sporą grupę widzów, których zdecydowana większość bardzo pozytywnie ocenia serial i czeka na kontynuację.

Opinie i recenzje Wielkiej wody

Dlaczego warto obejrzeć Wielką wodę? Oto kilka opinii i recenzji serialu Netfliksa, które pojawiły się na Twitterze.

Czyli jednak Netflix potrafi nakręcić dobry serial. Tyle że musi go zrobić Jan Holoubek. Ta Wielka woda do ewenement: wygląda imponująco, dialogi skrzą się od błyskotliwości, fabuła wartko płynie różnymi korytami. I tylko żal, że nie ma jak nakręcić drugiego sezonu – Michał Piepiórka.

Wielka woda – pierwszy serial, który obejrzałam w jedną noc. Przejmujący do szpiku kości, genialnie zrealizowany, gra aktorska na najwyższym poziomie. Moim zdaniem najlepszy polski serial, jaki kiedykolwiek powstał – Agnieszka Huf.

Czekałem na ten serial. Dobrze pamiętam wydarzenia z 1997 roku i ogromnej Odry, która zalewała moje miasto, jak i pół Polski. Mnie ten dramat ominął i moją rodzinę. Przeszliśmy suchą stopą przez to wszystko. Inni nie mieli tyle szczęścia… – Marek M.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Wielka woda na Netfliksie to pozycja obowiązkowa. Dobra historia, świetni aktorzy i niesamowita realizacja. No szok taki, że obejrzałem prawie na raz – Sebastian Pypłacz.

Krytycy również nie szczędzą pochwał w stronę Wielkiej wody. Zwracają oni uwagę na świetną realizację pod względem technicznym oraz bardzo dobre połączenie inscenizowanych scen zalanego Wrocławia z archiwalnymi materiałami.

Martyna Janasik z Film.org:

Wielka woda tworzy bohatera zbiorowego, dla którego warto było ponownie zalać Wrocław. Wielka woda oddaje hołd tamtym ludziom i zrywowi społecznemu, a serial, w którym to właśnie oni są w centrum, a nie woda, Wrocławianom się po prostu należał. (...) Dzięki powolnemu rozwojowi akcji i braku oceny działań bohaterów Wielka woda pozostawia widzom przestrzeń do zadania sobie pytania, co oni zrobiliby w tej sytuacji. Nie wiem, czy Wielka woda okaże się najlepszą produkcją 2022 roku, ponieważ ten jeszcze trwa, ale od strony technicznej serial już teraz zasługuje na laury. Praca realizatorów jest absolutnie warta uwagi.

Marcin Radomski z Onet film:

Jest w serialu jakaś podskórna, brutalna moc powodzi, napięcie, podtrzymywane prostymi, ale przez to niezwykle skutecznymi środkami. Wielka woda jest uniwersalną opowieścią o podejmowaniu trudnych decyzji, konflikcie pokoleń czy różnicach w mentalności wsi i miasta. Gorąca krew zdesperowanych bohaterów wyznacza szlak ich odysei ku ostatecznemu wyzwoleniu od wody.

A Wy widzieliście już Wielką wodę? Co sądzicie o najnowszej produkcji Netfliksa? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.