Wiedźmin załapał się na listę 10 najchętniej oglądanych seriali 2023 roku. Na szczycie Star Wars

Chociaż w 2023 roku wiele produkcji oferowanych w streamingu cieszyło się zainteresowaniem widzów, to król seriali jest tylko jeden i należy do świata Gwiezdnych wojen.

news
Pamela Jakiel 4 stycznia 2024
2
Źrodło fot. Mandalorianin, Jon Favreau, Disney, 2019
i

2023 rok już za nami. Ostatnie dwanaście miesięcy przyniosło nam sporo bardzo dobrych seriali – zarówno tych powracających, jak i tych całkiem nowych. Na listach najlepszych produkcji odcinkowych królowały takie seriale jak Ted Lasso, Kulawe konie, The Bear, Silos, The Last of Us, Gen V czy Loki, ale – jak się okazuje – nie wszystkie te świetnie oceniane przez krytyków produkcje znalazły się na liście dziesięciu najchętniej oglądanych serii w 2023 roku.

Firma Whip Media (via The Wrap) opublikowała listę najpopularniejszych produkcji dostępnych w streamingu w 2023 roku. Jak się okazuje, serialem, po który widzowie najchętniej sięgali w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, był trzeci sezon Mandalorianina. Należąca do świata Gwiezdnych wojen produkcja Disney+ wyprzedziła tym samym takie tytuły jak Loki czy Ted Lasso od Apple TV+, którym odpowiednio przypadły miejsca drugie i trzecie. Na czwartej pozycji plasuje się Ty od Netfliksa, a piątej Zbrodnie po sąsiedzku Hulu.

Netflix, gigant streamingu, z pewnością może być rozczarowany wynikami, jakie osiągnął najnowszy sezon Wiedźmina. Ostatnia seria, w której mogliśmy zobaczyć Henry’ego Cavilla, znalazła się dopiero na dziesiątym miejscu zestawienia. Przyszły rok może jednak okazać się pomyślniejszy dla Netfiliksa, ponieważ premierę będzie miało Stranger Things, które z pewnością przyciągnie przed ekrany rzesze widzów.

Przypomnijmy, że Mandalorianin cieszył się popularnością i sympatią fanów już od czasu debiutu na platformie Disney+ w 2019 roku. W roku premiery także udało mu się pokonać Wiedźmina, jeśli chodzi o zainteresowanie odbiorców. Chociaż najnowszy sezon produkcji należącej do świata Star Wars zebrał mieszane recenzje, to jednak wciąż jest jedną z najlepiej ocenianych odcinkowych produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen, a fani czekają na kolejną odsłonę przygód Dina Djarina i Grogu.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Akolita - czym jest wergencja Mocy w Star Wars?

Akolita - czym jest wergencja Mocy w Star Wars?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny