Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 sierpnia 2022, 18:00

W Andor Disney Plus ratuje Star Wars efektami praktycznymi

Star Wars: Andor to kolejny serial w uniwersum Gwiezdnych wojen, który trafi na platformę Disney+. Produkcja ta będzie jednak różnić się jednym istotnym szczegółem.

Źródło fot.: Materiały promocyjne serialu Star Wars: Andor

Do tej pory na platformie Disney+ zadebiutowały trzy seriale, których akcja osadzona została w świecie Gwiezdnych wojen - Mandalorianin, Księga Boby Fetta oraz Obi-Wan Kenobi. Wszystkie z nich korzystały z tej samej technologii, zwanej StageCraft. Twórcy Star Wars: Andor zdecydowali się jednak na inne podejście.

O takim obrocie spraw podczas rozmowy z magazynem Empire (via Business Insider) poinformował Tony Gilroy, showrunner serialu. Wyznał on, że wraz z pracującą nad produkcją ekipą zdecydowali się odejść z wykorzystanej we wcześniejszych seriach technologii na rzecz bardziej praktycznego podejścia do efektów specjalnych.

W ogóle nie korzystaliśmy ze StageCrafta, przez to jesteśmy staromodni. Ma to nadać serialowi przyziemności i odważniejszego stylu. Chcieliśmy uchwycić wizualny styl mrocznej i niebezpiecznej Galaktyki, w jakiej dzieje się akcja serialu.

StageCraft to technologia efektów wizualnych na planie, która wykorzystuje specjalne ściany wideo zaprojektowane przez firmę Industrial Light & Magic. Pozwala ona aktorom pracować „na żywo” z generowanym na ekranach tłem, zamiast z zielonym ekranem. Efektem tego jest również całkowite zaniechanie kręcenia na tle prawdziwych scenerii.

Na efekty prac ekipy Star Wars: Andor będziemy musieli poczekać odrobinę dłużej niż pierwotnie zakładano. Początkowo serial ten miał pojawić się na platformie Disney+ 31 sierpnia, jednak premiera została przełożona na 21 września. W zamian udostępnione zostaną aż trzy odcinki.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.