Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2023, 14:38

Uma Thurman przed Kill Bill odrzuciła rolę w kultowej sadze fantasy: „To jedna z moich najgorszych decyzji”

Wielu znanych aktorów odrzuciło lub przegapiło swoją szansę na zagranie w trylogii Władcy Pierścieni Petera Jacksona. Przypominamy, co na ten temat miała do powiedzenia Uma Thurman, której zaproponowano jedną z ról.

Źrodło fot. Kill Bill; reż. Quentin Tarantino; Miramax; 2003
i

Na przestrzeni lat kolejni aktorzy ujawniali informacje, iż z różnych powodów rezygnowali z udziału we Władcy Pierścieni. Jednym z przykładów może być Nicolas Cage, który odmówił, ponieważ wolał spędzić czas z rodziną. Co ciekawe, podobny powód kilka lat temu podała Uma Thurman. Aktorka mogła wcielić się w postać siostrzenicy Theodena, czyli Eowinę, ale ostatecznie postanowiła zrezygnować, czego potem żałowała.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Uma Thurman ubolewała nad odrzuceniem roli we Władcy Pierścieni

Aktorka o swojej decyzji opowiedziała w talk-show The Late Show with Stephen Colbert w 2017 roku. Podczas rozmowy Uma Thurman zdradziła, co dokładnie stało za jej decyzją i co myślała o niej po latach:

To było już bardzo dawno temu i swoją decyzję uważam za jedną z najgorszych, jakie podjęłam w życiu. Wtedy jednak dopiero co urodziłam swoje pierwsze dziecko i sama nie wiem. Czułam się przywiązana do ogniska domowego. W tamtym czasie to było dla mnie niewiadomą, ale zdecydowanie należy do rzeczy, których żałuję.

Pierwszym dzieckiem, o którym wspomniała Uma Thurman, jest Maya Hawke, którą możecie znać z roli Robin Buckley z serialu Stranger Things. Decyzję aktorki można zrozumieć, ponieważ wspomniany wcześniej Nicolas Cage tłumaczył, że czas kręcenia całej trylogii miał trwać aż kilka lat. Równocześnie zrozumiałe jest, dlaczego po dłuższym czasie Uma Thurman zaczęła żałować swojej decyzji. Trylogia Władcy Pierścieni okazała się hitem kasowym i do dzisiaj fani powracają do wszystkich trzech filmów.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej