Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lipca 2022, 12:15

autor: Ignacy Kruk

Twórcy Stranger Things chcieli pierwotnie zabić ulubioną postać fanów

Mimo że Stranger Things 4 nie stroni od zabijania lubianych bohaterów, najwyraźniej twórcy zrezygnowali z uśmiercenia jeszcze jednej postaci cieszącej się sympatią widzów.

Źródło: Netflix

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące czwartego sezonu Stranger Things.

Z ostatnich doniesień wynika, że bracia Duffer rozważali jeszcze jedną istotną śmierć w czwartym sezonie Stranger Things. Ostatecznie postanowili jednak zmienić losy tej postaci. Chodzi oczywiście o Max Mayfield, która cudem przeżywa spotkanie z Vecną. Niestety, w skutek obrażeń dziewczyna zapada w śpiączkę i w takim stanie widzimy ją po raz ostatni.

Jak dowiedzieliśmy się podczas Stranger Things 4 vol. 2: Unlocked, pierwotnie bracia Duffer planowali dla Max mroczniejsze zakończenie a jej śmierć miała podkreślić porażkę bohaterów z Hawkins i tryumf Vecny. Twórcy zdecydowali się jednak na zakończenie, które nie zdradza nam zbyt wiele na temat przyszłości Max.

Jak zdradził Ross Duffer:

To była jedna z możliwości, którą braliśmy pod uwagę. [...] Przez jakiś czas właśnie to miało się wydarzyć, jednak ostatecznie skończyliśmy w inny sposób... Chcieliśmy zakończyć ten sezon i zostawić widzów z pewnym pytaniem.

W dalszym ciągu jest to mroczne zakończenie i wciąż nie mamy pojęcia, czy Max wróci do zdrowia. Naszym zamiarem było, aby – wchodząc w sezon piąty – zostawić to wszystko pod znakiem zapytania.

Matt Duffer dodał:

Chcieliśmy, żeby faktycznie przegrali. Chcieliśmy, aby nasze postacie doświadczyły tego uczucia. Taki był ogólny zamysł dla czwartego sezonu. Zamierzaliśmy wprowadzić do historii Vecnę, a oni mieli z nim przegrać. Takie rozwiązanie przygotowuje nasze postacie na to, czym będzie ostateczna konfrontacja z Vecną i Drugą Stroną w sezonie piątym.

Trzeba przyznać, że mimo, iż Max uniknęła śmierci, zakończenie czwartego sezonu Stranger Things do szczęśliwych raczej nie należy. Tak Maxine pogrążona w śpiączce, jak i widok płonącego Hawkins, z pewnością nie napawają bohaterów wielkim optymizmem, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość.

Na odpowiedzi dotyczące tego, jak twórcy ostatecznie zakończą wątek rudowłosej bohaterki przyjdzie nam jednak poczekać do piątego sezonu serialu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.