Millie Bobby Brown to wschodząca gwiazda. Co warto o niej wiedzieć?

Millie Bobby Brown jest obecnie jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Doceniona za swój naturalny talent, rozwija karierę, a postać Jedenastki ze Stranger Things od Netflix dała jej rozpoznawalność na całym świecie.

nasze opinie
Zbigniew Woźnicki 7 lipca 2022
9

Millie Bobby Brown to wschodząca gwiazda Hollywood. Urodzona w Hiszpanii, przeprowadzała się z rodzicami kilka razy, aż w końcu trafiła do Orlando na Florydzie. W tym miejscu rozpoczęła przygodę z aktorstwem, która trwa do dziś.

Aktualnie Millie Bobby Brown jest gwiazdą jednego z najpopularniejszych seriali Netflixa – Stranger Things. Jako Jedenastka pokonuje nie tylko mroczne istoty z innego wymiaru, ale również swoje własne słabości i akceptuje siebie taką, jaka jest. To wszystko dzięki jej naturalnemu talentowi.

Supermoc aktorstwa

Mieszkając w Orlando, ośmioletnia Millie Bobby Brown już wtedy podjęła decyzję, że chce zawodowo zajmować się aktorstwem. Z tego właśnie powodu zaczęła uczęszczać na warsztaty, odbywające się w każdą niedzielę. W tym miejscu zauważył ją jeden z łowców talentów z Hollywood i przekazał jej rodzicom informację, że dziewczynka posiada instynkt, którego nie da się nauczyć, i że będzie ona w stanie z łatwością konkurować z innymi dziećmi w Hollywood.

Rodzinie nie pozostało nic innego, jak przeprowadzić się do Los Angeles. Już trzy miesiące po zmianie miejsca zamieszkania Millie udało się otrzymać epizodyczną rolę młodej Alicji w serialu Once Upon a Time in Wonderland, będącym spin-offem Dawno, dawno temu. Za to rolę w Intruders dostała bez spotkania się personalnie z producentami i reżyserem. Wystarczyło im nagranie młodej aktorki, by zaproponowali jej wcielenie się w dręczoną przez koszmary Madison O'Donnell.

Millie Bobby Brown to wchodząca gwiazda. Co warto o niej wiedzieć? - ilustracja #1
Źródło: YouTube / Topic

To wszystko osiągnęła jeszcze przed dziesiątym rokiem życia i nie przeszkodził jej w tym brak słuchu w jednym uchu, przed utratą którego nie uchroniło jej nawet wieloletnie używanie drenów tympanostomijnych. Millie Bobby Brown nie poddała się. Jak sama wspomina w wywiadach, to wrodzony upór pomaga jej iść dalej.

To siedziało w mojej głowie. Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale gdy znajdę coś, co chcę robić, nikt mnie nie zatrzyma. Jeśli nie wiem, jak szyć, a mam w sobie pasję do szycia, to mi wystarczy – zacznę szyć. Tak właśnie było z aktorstwem i dlatego jestem tutaj.

Po drodze zagrała również w serialach Agenci NCIS, Modern Family oraz Grey’s Anatomy. Dzięki tym rolom Millie Bobby Brown nabrała doświadczenia, które zaowocowało udziałem w ogromnym hicie, jakim jest Stranger Things Netflixa.

  • Imię i nazwisko: Millie Bobby Brown
  • Data i miejsce urodzenia: 19 lutego 2004, Málaga, Hiszpania
  • Wiek: 18 lat
  • Pochodzenie: brytyjskie
  • Gdzie mieszka: Londyn (Wielka Brytania) oraz Atlanta (Stany Zjednoczone)
  • Wzrost: 163 cm
  • Lata aktywności: od 2013 do teraz
  • Najważniejsze role: Madison O'Donnell (Intruders, 2014), Eleven (Stranger Things, 2016), Madison Russell (Godzilla: King of the Monsters, 2019), Enola Holmes (Enola Holmes, 2020)

Aktorka na 11 w skali od 1 do 10

To właśnie serial Stranger Things stał się prawdziwą dźwignią jej kariery. W nim mogła pokazać, że mimo bardzo młodego wieku posiada ogromny talent aktorski. Jeden z fanów policzył, że w całym pierwszym sezonie jej dialogi zawierały zaledwie 250 słów. Było to wymagane, ponieważ Jedenastka przez lata żyła w izolacji w tajnym ośrodku i jej zdolności komunikacji międzyludzkiej są ograniczone.

Millie Bobby Brown nie bała się wyzwania związanego z dość milczącą rolą. Aktorka wspomniała, że łatwo wyrazić złość lub radość za pomocą słów. Ona natomiast musi to zrobić samą mimiką twarzy. Więcej problemów sprawiło jej ścięcie włosów, przeciwko czemu byli nawet rodzice dziewczyny. Do ostatecznej transformacji przekonał ją Matt Duffer, a pomógł mu w tym film Mad Max i rola Furiosy Charlize Theron.

Spojrzenie Millie Bobby Brown jako Jedenastki w serialu Stranger Things stało się ikoniczne. Skupiony, wręcz morderczy wzrok i zaciśnięta szczęka mówią wszystko i fani już wiedzą, że postać ma zamiar ostatecznie się z kimś rozprawić. Od momentu zagrania w serialu braci Duffer i nominacji do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej Millie trafiła na salony. Wystąpiła w Godzilli i dzięki kontaktom nawiązanym na planie jej rodzinna firma produkcyjna była w stanie stworzyć film, w którym dziewczyna pojawiła się w roli głównej.

Millie Bobby Brown to wchodząca gwiazda. Co warto o niej wiedzieć? - ilustracja #2
Źródło: YouTube / Netflix

Enola ze zgrzytem, ale i potencjałem

Film Enola Holmes powstał dzięki Paige – starszej siostrze Millie. To ona pokazała aktorce serię książek o przygodach najmłodszej członkini rodu Holmesów, a Millie od razu wiedziała, że będzie chciała zobaczyć wersję filmową.

Zakochałam się w Enoli. Kiedy Paige czymś się ekscytuje, ja od razu też to robię. Czytając książki, natychmiast wczułam się w tę historię. Ekscytowały mnie różne rzeczy: popisy bohaterki, kostiumy, okres historyczny, jej bohaterstwo i bezbronność jednocześnie.

Debiut producencki został połączony z główną rolą Enoli Holmes. Tym razem aktorkę krytykowano za zbytnią ekspresyjność, która przydała się w przeszłości, ale tutaj taki styl gry nie był potrzebny. Oprócz tego nie wychodziło jej łamanie czwartej ściany, gdy zwracała się bezpośrednio do kamery.

Pojawiły się również pozytywne komentarze chwalące jej grę i celne uchwycenie charakteru Enoli Holmes. Dla Millie Bobby Brown była to ważna produkcja, ponieważ według niej Enola w swoisty sposób walczy o równouprawnienie kobiet, co jest prywatnie istotne dla młodej aktorki.

Millie Bobby Brown tak naprawdę dopiero będzie wkraczać na główną ścieżkę swojej kariery. Z uzyskanym doświadczeniem ma szansę stać się jedną z ważniejszych postaci w Hollywood, a jej zaangażowanie między innymi w działania UNICEF-u pokazuje jej ludzką twarz i ułatwia identyfikowanie się z nią młodszym osobom. Wraz z ostatecznym końcem Stranger Things zobaczymy jej pełny potencjał.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTubie – tvfilmy, poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

„Największa głupota wszech czasów”. Producent z Netflixa nie jest fanem sposobu, w jaki wydano Fallouta

„Największa głupota wszech czasów”. Producent z Netflixa nie jest fanem sposobu, w jaki wydano Fallouta

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Reniferek to nowy hit Netflixa. Thriller psychologiczny o stalkerce ma 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i opowiada wstrząsającą historię

Reniferek to nowy hit Netflixa. Thriller psychologiczny o stalkerce ma 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i opowiada wstrząsającą historię

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta