Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 lipca 2022, 15:38

Stranger Things 5 - kiedy następny sezon?

Epicki finał czwartego sezonu Stranger Things zadebiutował na Netfliksie, co oznacza, że rozpoczęło się odliczanie do ostatniego aktu niesamowitej historii, której początek miał miejsce w 2016 roku. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kiedy nastąpi premiera piątej części hitowej produkcji.

Kadr z serialu Stranger Things/ Netflix

Dwie pierwsze części produkcji Netflixa dzielił nieco ponad rok czasu (serial zadebiutował 15 lipca 2016 roku, a fani musieli czekać na kolejną serię do 27 października 2017 roku). Natomiast w przypadku trzeciej części twórcy Stranger Things kazali czekać swoim widzom prawie dwa lata. Jak się później okazało, ten czas był zaledwie namiastką okresu, jaki dzielił trzeci i czwarty sezon. Na debiut najnowszej serii ludzie musieli bowiem czekać prawie trzy długie lata, co jest wiecznością dla zniecierpliwionych fanów.

Biorąc pod uwagę wypowiedzi braci Duffer, być może tym razem nie doświadczymy podobnego koszmaru związanego z przedłużającą się przerwą między sezonami (o ile nie nastąpi apokalipsa).

Pandemia może pomóc?

Niezaprzeczalnie duży wpływ na uniknięcie powtórki z rozrywki ma przede wszystkim wydłużony przez pandemię okres pracy nad czwartą serią, który bracia Duffer wykorzystali do nakreślenia wstępnej wizji finałowych odcinków serialu. Co ciekawe, twórcy Stranger Things zdążyli nawet przekazać ją włodarzom platformy Netflix.

Podczas sześciomiesięcznej przerwy spowodowanej pandemią nakreśliliśmy zarys piątego sezonu i przedstawiliśmy go Netflixowi – ogłosili swego czasu Matt i Ross Duffer.

Twórcy serialu są przekonani, iż tym razem widzowie nie będą musieli czekać prawie trzy lata na następny sezon i zapewniają, że hitowa produkcja powróci z nowymi odcinkami znacznie wcześniej niż ostatnio.

Tym razem przerwa powinna być sporo krótsza, ze względu na to, że mamy już wstępny zarys (piątego sezonu) i nie wyobrażamy sobie, że może pojawić się jeszcze jeden wymuszony postój trwający pół roku – dodali reżyserzy, wlewając tym samym nadzieje w serca fanów.

Kiedy start zdjęć do piątego sezonu?

Mimo wszystko nie powinniśmy jednak liczyć na to, że serial powróci w ekspresowym tempie, bowiem Matt Duffer zaznaczał w jednym z wywiadów, iż wspólnie z bratem nie są jeszcze gotowi na ogłoszenie terminu startu zdjęć do piątego, a zarazem ostatniego sezonu.

Nie jestem pewien, czy jesteśmy gotowi podać datę rozpoczęcia zdjęć. Wiele rzeczy zostało jednak już zaplanowanych. Zakończenie jest trudne. To wyjątkowo stresujące. Naprawdę chcemy, żeby się udało – powiedział.

Wydaje się więc, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to ekipa pojawi się na planie pod koniec tego lub z początkiem przyszłego roku. Należy także pamiętać, że okres zdjęciowy to tylko część pracy, jaką twórcy muszą wykonać przed zaprezentowaniem dzieła widzom. Wystarczy przypomnieć, że bracia Duffer do ostatnich dni pracowali nad dokończeniem efektów specjalnych w finałowych odcinkach czwartej serii, a w piątym sezonie efektów CGI będzie zapewne jeszcze więcej. Biorąc to wszystko pod uwagę, w najbardziej optymistycznym wariancie finał przygód Jedenastki i spółki zadebiutuje na platformie Netflix pod koniec przyszłego roku. Niemniej jednak najprawdopodobniej nastąpi to dopiero w 2024 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.