Reżyserzy Super Mario Bros. nie zgadzają się z fanami; twierdzą, że Chris Pratt będzie idealny

Michael Jelenic i Aaron Horvath podtrzymują, że Super Mario Bros. będzie wierną adaptacją. Skomentowali też kontrowersję związaną z głosem Mario w filmie.

news
2 marca 2023
3
Źrodło fot. Super Mario Bros., Aaron Horvath, Michael Jelenic, Universal Pictures, 2023
i

Niebawem fani doczekają się filmu animowanego o Mario, popularnym bohaterze gier od Nintendo. W ostatnim wywiadzie dla magazynu Total Film reżyserzy filmu – Michael Jelenic i Aaron Horvath – powiedzieli co nieco o samej ekranizacji przygód znanego na całym świecie hydraulika, a także roli Chrisa Pratta, aktora znanego ze Strażników Galaktyki. Podkreślają, że ich wybór głosu dla Mario był w pełni uzasadniony, choć fani sprzeciwili się temu castingowi.

Dla nas to miało całkowity sens. [Chris Pratt] jest naprawdę dobry w odgrywaniu roli zwykłego bohatera z dużym sercem. Ze względu na sposób, w jaki Mario jest charakteryzowany w naszym filmie, Pratt jest idealny w tej roli – przekonuje Aaron Horvath.

Oprócz tego reżyserzy wspomnieli o relacji z Nintendo i misji, jaką jest wierne przeniesienie postaci Mario na wielkie ekrany.

Od historii, przez rozwój wizualny, po animację – Nintendo było z nami na każdym kroku. […] To historia Mario, który stał się Super Mario. […} Chcieliśmy, aby ten film był bardzo autentycznym doświadczeniem i taki właśnie będzie.

Jednocześnie twórcy tłumaczą, że w filmie poznamy pochodzenie postaci. Zobaczymy, jak Mario i Luigi byli zwykłymi „fizycznymi pracownikami z rodziny włoskich imigrantów”. Nie mając odpowiednich opowieści z gier, które mogliby bezpośrednio zaadaptować, filmowcy czerpali z czterech dekad przygód Mario na inne sposoby.

Kiedy grasz, jeśli się nie poddasz, Mario odniesie sukces. Przenieśliśmy to doświadczenie gracza na cechy, jakimi charakteryzuje się Mario w naszym filmie – powiedział Horvath.

Film Super Mario Bros. trafi do polskich kin 26 maja. Ekranizacja opowie o przygodach hydraulika z Brooklynu, który podróżuje przez Grzybowe Królestwo wraz z Księżniczką Peach i grzybem Toadem, aby odnaleźć swojego brata Luigiego. Ostatecznie będą musieli stoczyć walkę z bezlitosnym Bowserem, który spróbuje ich zatrzymać.

Oprócz tego produkcja ma ponoć pojawić się na Netfliksie jeszcze w tym roku, więc warto go tam wyczekiwać.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2