Czy będzie film FNAF 2? Sprawdzamy doniesienia na temat sequela Pięciu koszmarnych nocy

Jeśli zastanawiacie się, czy filmowa adaptacja Five Nights at Freddy's doczeka się kontynuacji, to odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej wiadomości.

horror
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 2 listopada 2023
3
Źrodło fot. Five Nights at Freddy's, Emma Tammi, Blumhouse Productions, 2023
i

Powiedzieć, że horror Five Nights at Freddy's (lub jak kto woli – Pięć koszmarnych nocy) cieszy się wielką popularnością, to jak nie powiedzieć nic. Produkcja oparta na kultowej serii gier o tym samym tytule bije w kinach prawdziwe rekordy. Dowód? Proszę bardzo: w ciągu swojego premierowego weekendu dzieło Emmy Tammi zarobiło (uwaga) aż 130 mln dolarów, czyli ponad sześciokrotność budżetu filmu wynoszącego zaledwie 20 mln.

Taki sukces rodzi pytanie, czy projekt doczeka się kontynuacji, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że oryginalna seria gier FNAF liczyła sobie kilkanaście tytułów. I chociaż studio Bloomhouse nie udzieliło w tej sprawie jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu, swój udział w dwóch kolejnych filmach ogłosiła gwiazda „jedynki”, Matthew Lillard.

Do tych informacji odniosła się również wspomniana wcześniej Emma Tammi. W rozmowie z redakcją Variety reżyserka potwierdziła, że w planach są kolejne projekty osadzone w tym samym uniwersum.

Zobaczymy, jak sprawy potoczą się w ten weekend. Zdecydowanie jesteśmy podekscytowani możliwością tworzenia kolejnych filmów w tym świecie, jeśli będziemy mieli na tyle szczęścia, by to zrobić. Ten był powiązany z pierwszą grą i prawdopodobnie skupimy się na powiązaniu drugiego filmu z drugą grą i tak dalej, i tak dalej. Ale wszystko może się zdarzyć. Zobaczymy – tłumaczyła przed spektakularnym weekendem.

Teraz, gdy wiemy, jakie wpływy z kin generuje Five Nights at Freddy's, ogłoszenie prac nad sequelem jest tylko kwestią czasu.

W takim wypadku bardzo prawdopodobne jest, że na planie kontynuacji zjawi się Mark Fischbach, znany również jako Markiplier. Liczący sobie blisko 36 mln subskrybentów youtuber swego czasu transmitował rozgrywkę w Five Nights at Freddy's. W momencie pisania tej wiadomości jego pierwszy film z serii może pochwalić się aż 114 mln odtworzeń. Twórcy bardzo chcieli, aby Fischbach zadebiutował już w pierwszej części, ale przeszkodził w tym konflikt w harmonogramie.

Bez wątpienia Mark jest częścią tej serii na zawsze. Dotarliśmy do porozumienia i wszyscy mieliśmy nadzieję, że się uda. Niestety, kręciliśmy w tym samym czasie, gdy Markiplier kręcił swój film, a harmonogram nie pasował w przypadku tego obrazu. Chcielibyśmy jednak uwzględnić go w dalszych działaniach – wyjaśniła Tammi.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać konkretnych komunikatów ze strony twórców.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Rockstar próbował kiedyś nakręcić film na podstawie GTA. Nie wyszło za dobrze

Rockstar próbował kiedyś nakręcić film na podstawie GTA. Nie wyszło za dobrze

Will Smith podzielił się nowymi wieściami o I am Legend 2. Fani czekają na sequel już 16 lat

Will Smith podzielił się nowymi wieściami o I am Legend 2. Fani czekają na sequel już 16 lat

Zwiastun Fallouta od Amazona pokazuje brutalność postapokaliptycznych pustkowi

Zwiastun Fallouta od Amazona pokazuje brutalność postapokaliptycznych pustkowi

Godzilla Minus One dostarcza ciar i wzruszeń. Japoński potwór znów jest wielki

Godzilla Minus One dostarcza ciar i wzruszeń. Japoński potwór znów jest wielki

Nadchodzi serial Fallout od Amazon Prime Video. Oto wszystko, co o nim wiemy

Nadchodzi serial Fallout od Amazon Prime Video. Oto wszystko, co o nim wiemy