Podróżuj z Wickiem. Zobacz plakaty do Johna Wicka 4 z różnych stron świata

W tym tygodniu 12 artystów z 9 krajów zaprezentuje plakaty do filmu John Wick 4. Obrazy będą pojawiać się codziennie. Pierwszy już wylądował na Twitterze.

news
Mateusz Libera 1 marca 2023
5
Źrodło fot. John Wick 4, Chad Stahelski, Lionsgate, 2023
i

Marzec będzie bardzo intensywnym miesiącem w branży filmowej. W nadchodzących tygodniach do kin trafią takie tytuły jak Creed 3, Krzyk 6, Shazam! Gniew bogów, a także długo wyczekiwany John Wick 4. Oznacza to, że producenci właśnie rozpoczęli marketingowy wyścig, by jak najlepiej sprzedać swój film.

Po ostatnim świętowaniu „Wick Week” na Twitterze, gdzie twórcy czwartej odsłony przygód Johna Wicka zaspokajali ciekawość fanów kadrami z filmu oraz zwiastunami, przyszedł czas na tydzień dzielenia się oficjalnymi plakatami.

Wczoraj pojawił się pierwszy z nich:

Podróżuj z Wickiem. Zobacz plakaty do Johna Wicka 4 z różnych stron świata - ilustracja #1
Autor plakatu: ziqqix / John Wick 4, Chad Stahelski, Lionsgate, 2023

Wśród artystów znaleźli się tacy ilustratorzy jak Alice X Zhang, Ed Fairburn, Flore Maquin, Ken Taylor, Matt Taylor, Oliver Barrett, Ruiz Burgos, Taj Francis, Xi Zu, Yann Couedor, Yoko Shimizu i Mexifunk. Pomysł z tymi plakatami jest odpowiedzią na i tak powstające fanarty – nie tylko te związane z Johnem Wickiem, ale ogólnie z ulubionymi filmami. Wybrani twórcy mogą pochwalić się swoją kreatywnością i własną interpretacją postaci, granej przez Keanu Reevesa. Fani z kolei poczują w ten sposób bliskość ze swoją ulubioną serią.

O czym jest John Wick 4?

Film jest kontynuacją Johna Wicka 3. W czwartej odsłonie protagonista ucieka przed polującymi na niego gangsterami i zabójczymi łowcami głów. Z czasem jednak tytułowy bohater będzie musiał się zmierzyć z Wysokim Stołem, który wyznaczył za niego nagrodę. Zanim to nastąpi, John Wick stawi czoła zupełnie nowemu wrogowi. Nie zabraknie kaskaderskich wyczynów, licznych scen walki wręcz i ekscytujących pościgów. Sama ekranizacja okraszona będzie japońskim klimatem, co w jednym z wywiadów tłumaczył Keanu Reeves, odtwórca głównej roli.

Premiera filmu odbędzie się 24 marca.

POWIĄZANE TEMATY: plakaty Chad Stahelski John Wick 4

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Ballerina nie była spin-offem Johna Wicka? Tłumaczymy zamieszanie

Ballerina nie była spin-offem Johna Wicka? Tłumaczymy zamieszanie

Keanu znów obdarza kaskaderów prezentami

Keanu znów obdarza kaskaderów prezentami

7 sposobów, na jakie John Wick uratował kino akcji

7 sposobów, na jakie John Wick uratował kino akcji

Keanu Reeves w Johnie Wicku 4 wyciął tak dużo dialogów, że ostatecznie wypowiada tylko 380 słów

Keanu Reeves w Johnie Wicku 4 wyciął tak dużo dialogów, że ostatecznie wypowiada tylko 380 słów

Reżyser Johna Wicka 4 wyjaśnia szokujące zakończenie filmu i komentuje przyszłość serii

Reżyser Johna Wicka 4 wyjaśnia szokujące zakończenie filmu i komentuje przyszłość serii