Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 sierpnia 2022, 14:04

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Główna bohaterka Prey z Disney Plus nie wiedziała, że to film o Predatorze

Gwiazda filmu Prey, Amber Midthunder, postanowiła przybliżyć proces castingów do produkcji o kosmicznym łowcy. Aktorka zdradziła, iż nie miała pojęcia, że bierze udział w przesłuchaniach do filmu o Predatorze.

Prey/ Źródło: YouTube/ 20th Century Studios.

Historia Predatora na dużych ekranach rozpoczęła się w 1987 roku. Widowisko z Arnoldem Schwarzeneggerem przedstawiało grupę komandosów, stających do walki z kosmicznym łowcą w dżunglach Ameryki Południowej. Film okazał się ogromnym hitem i dał początek franczyzie, która obejmuje kilkanaście tytułów i trwa po dziś dzień. Niedługo fani serii ponownie będą mogli zobaczyć bezwzględnego Predatora w akcji za sprawą filmu Prey.

Nadchodzący obraz będzie się znacznie różnił od tego, co widzieliśmy w poprzednich produkcjach o kosmicznym myśliwym. Tym razem twórcy zabiorą nas do XVIII-wiecznej Ameryki. Historia skupi się na postaci Naru, wojowniczce z plemienia Komanczów, chroniącej swoich ludzi przed jednym z pierwszych Predatorów, którzy wylądowali na Ziemi.

We wspomnianą bohaterkę wcieli się Amber Midthunder znana chociażby z serialu Legion. Aktorka w ostatnim czasie nie narzeka na nudę, bowiem regularnie bierze udział w promocji Prey. W wywiadzie dla Film Updates artystka przybliżyła fanom proces przesłuchań do obrazu. Co ciekawe, dziewczyna na początku nie wiedziała, że widowisko traktuje o Predatorze.

Midthunder wyznała, że wiedziała jedynie, iż film będzie reżyserowany przez Dana Trachtenberga. Jego zaangażowanie w tytuł w dużej mierze zachęciło aktorkę do udziału w castingu.

Pierwsze przesłuchanie miało miejsce w lutym 2020 roku i nie miałam pojęcia, czym jest ten film. Wiedziałam tylko, że to produkcja o młodej przedstawicielce plemienia Komanczów, która chce być myśliwym i że Dan [Trachtenberg] jest reżyserem. Jestem jego wielką fanką, więc to wystarczyło, by mnie zachęcić. A potem to ucichło z powodu COVID, jednak wróciło i na przesłuchaniu próbnym mieliśmy przygotowane sceny w języku Komanczów, potem poprosili mnie o zagranie sceny bez żadnych słów. Mieliśmy też fizyczną część naszego przesłuchania próbnego. Ustawiono tor przeszkód i poproszono nas, żebyśmy pokonali go z charakterem – zdradziła Midthunder.

Mimo iż młoda aktorka nie wyjaśniła, jaka była jej reakcja na wieść, że Prey to film o Predatorze, to wiadomość, iż stanie się częścią wielkiej hollywoodzkiej franczyzy, prawdopodobnie była dla niej miłym zaskoczeniem.

Na koniec przypomnijmy, że najnowsza produkcja trafi na platformę Disney+ już 5 sierpnia 2022 roku.

Dla tych, którzy są zainteresowani Prey, poniżej udostępniamy klimatyczny trailer nadchodzącego tytułu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.