Poznaliśmy scenę z 4. sezonu Wiedźmina, która może wyjaśnić zmianę odtwórcy Geralta. Jest osadzona w odległej przyszłości (plotka)

Wyciekło nagranie z przesłuchania do czwartego sezonu Wiedźmina Netfliksa. Dialog pomiędzy dwiema postaciami może zdradzać, w jaki sposób twórcy chcą uzasadnić inny wygląd Geralta z Rivii.

fantasy
Zbigniew Woźnicki 21 stycznia 2024
4
Źrodło fot. Wiedźmin; Lauren Schmidt Hissrich; Netflix; 2019
i

W sieci pojawiło się nagranie z castingu do czwartego sezonu Wiedźmina Netfliksa. Można było w nim zobaczyć dialog pomiędzy Pogwizdem a młodą Nimue, gdzie dziewczyna domaga się opowieści wędrownego bajarza. Materiał szybko został oznaczony jako prywatny, ale przed tym udało się zrobić transkrypcję całej sceny (vide Redanian Intelligence), którą możecie przeczytać poniżej.

Pogwizd: Dziecko, idź do domu albo twoi rodzice obedrą mnie ze skóry.

Nimue: Ale nie będzie cię przez kilka miesięcy!

Pogwizd: Legendy takie jak ta są częścią starożytnej historii. Starszej od ciebie, twoich rodziców i dziadków. Czas ich nie zmieni, obiecuję.

Dziecko 2: Ja wiem, co się stało dalej. Było sześć mniejszych bestii i rycerz zabił je wszystkie, a jego twarz była pokryta...

Pogwizd: Nie, nie, nie, to zupełnie inna opowieść!

Nimue: To opowiedz nam o damie Violi! Gdy dorosnę, będę taka jak ona.

Dziecko 2: Cicho bądź Łokietku! Wszyscy chcą czegoś z walką!

Pogwizd: To nie jest prawda. Jest w tym coś znacznie głębszego. Tylko jeśli mógłbym czymś wyczyścić tę zupę.

Nimue: Kiedy rycerz i dama odeszli, to byli dalej w sobie zakochani?

Pogwizd: No cóż, coś w tym stylu. Podążyli innymi ścieżkami.

Nimue: A potem zaatakowała Północ i pojawili się rebelianci!

Pogwizd: Czy wy w tym mieście nie macie książek?

Nimue: Nawet gdybyśmy mieli, to nie umiemy czytać.

Pogwizd: Południe i rebelianci zaatakowali Północ.

Nimue: Więc rycerz walczył z rebeliantami? Jeśli ty czytałbyś książki, to wiedziałbyś, że rycerze nie walczą z nimi, tylko z wielkimi, złymi potworami.

Pogwizd: Ty opowiadasz, czy ja? Dobrze, słuchajcie uważanie. Tego dnia rycerz walczył z najbardziej bezlitosną bestią, jaka kiedykolwiek żyła. Nikt nie mógł się równać z tak potężnym złem. Ale to tyle na dzisiaj, wracajcie do domu.

Nimue: Rycerz uratował damę? Czy założyli rodzinę, o której marzyła? Żyli długo i szczęśliwie? Nie odchodź jeszcze Pogwiździe, proszę! To już koniec opowieści?

Pogwizd: O nie, nie, nie. To dopiero początek!

Fragment może sugerować wstęp do czwartego sezonu, który wprowadzi nas do nowej historii. W opowieści Pogwizda rycerzem prawdopodobnie jest Geralt, a damą Yennefer. Bajarz zaczyna nowy rozdział ich życia od walki z najgroźniejszą bestią, jaka kiedykolwiek stanęła na drodze legendarnego wiedźmina. W ten sposób Liam Hemsworth może zostać wprowadzony do uniwersum jako Geralt z Rivii.

W połowie zeszłego roku o pomyśle twórców serialu wypowiedział się Tomasz Bagiński. Mężczyzna wtedy stwierdził, że może istnieć wiele wersji tej samej opowieści, co później rozwinął w swojej kolejnej rozmowie dwa miesiące później. Szczegóły tej samej historii mogą się różnić w zależności od tego, kto ją opowiada. Być może fragment z przesłuchania jest właśnie nową wersją znanej historii.

Na jakiekolwiek potwierdzenie będziemy musieli jeszcze poczekać. Z nowym rokiem pojawiły się informacje, że zdjęcia do czwartej serii rozpoczną się dopiero w marcu i potrwają do października. To oznacza, że prawdopodobna premiera nowych odcinków będzie miała miejsce w okolicach połowy 2025 roku.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Świetne anime Great Pretender doczekało się sequela. Gdzie obejrzeć Razbliuto?

Świetne anime Great Pretender doczekało się sequela. Gdzie obejrzeć Razbliuto?

Kto gra Suki w Avatar: The Last Airbender live-action? Poznaj Marię Zhang z serialu Netflixa

Kto gra Suki w Avatar: The Last Airbender live-action? Poznaj Marię Zhang z serialu Netflixa

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Oto, kiedy premiera i ile jest odcinków Avatar: The Last Airbender Netflixa

Oto, kiedy premiera i ile jest odcinków Avatar: The Last Airbender Netflixa

Wszystko, co trzeba wiedzieć o obsadzie i postaciach z Avatar: The Last Airbender Netflixa

Wszystko, co trzeba wiedzieć o obsadzie i postaciach z Avatar: The Last Airbender Netflixa