Jak oglądać Wiedźmina Netflixa? Kolejność chronologiczna

Od momentu premiery Wiedźmin stał się jedną z najważniejszych produkcji fantasy dostępnych na Netfliksie. Na platformie znajdziemy kilka tytułów w tym uniwersum, a w przyszłości pojawią się kolejne. W jakiej kolejności je oglądać?

fantasy
Marcin "Nicek" Nic 17 listopada 2022
5
Źrodło fot. Wiedźmin; Lauren Schmidt; Netflix, 2019
i

Netflix sukcesywnie rozbudowuje uniwersum Wiedźmina. Książki napisane przez Andrzeja Sapkowskiego doczekały się już dwóch sezonów serialowej adaptacji oraz animowanego filmu. Daje to więc 1225 minut wiedźmińskiej treści, jaką subskrybenci wyżej wspomnianej platformy streamingowej mogą aktualnie obejrzeć.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Pojawienie się kolejnych produkcji w tym świecie, a także zapowiedź nowych świadczy o tym, że Netflix bardzo mocno wierzy w sukces Wiedźmina. Nic dziwnego, bowiem pierwszy i drugi sezon tego serialu były w momencie premiery jednymi z najchętniej oglądanych produkcji. Ich komercyjny sukces zaowocował ogłoszeniem kolejnych projektów należących do tego uniwersum.

Na tę chwilę jednak liczba produkcji należących do uniwersum Wiedźmina nie jest zbyt mnoga. Aczkolwiek różny czas ich akcji może sprawić, że widzowie nie będą wiedzieli, od której z nich zacząć swoją przygodę z Geraltem i spółką. Ułożyliśmy więc je wszystkie w odpowiedniej kolejności, dzięki czemu możliwe będzie obejrzenie ich z pełną imersją.

Uniwersum Wiedźmina – kolejność chronologiczna

Jaka przyszłość czeka uniwersum Wiedźmina?

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie nad uniwersum Wiedźmina zawisły ciemne chmury. Zmiana odtwórcy głównej roli w serialu spowodowała spore niezadowolenie wśród fanów. Nie przeszkadza to jednak w dalszym rozwoju świata. Wiedźmin doczeka się jeszcze czwartego oraz piątego sezonu, a przed nami premiera trzeciej serii.

Warto wspomnieć, że nie będzie to jedyna możliwość zapoznania się ze światem stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Podczas tegorocznego wydarzenia TUDUM Netflix potwierdził, że trwają prace nad kolejny filmem animowanym.

Oprócz tego na platformie pojawi się również produkcja przeznaczona dla dzieci. Jest to prawdopodobnie jedna z największych niespodzianek dotyczących Wiedźmina. Biorąc pod uwagę specyfikę serialu, który przeznaczony jest dla dorosłych widzów, ciężko sobie wyobrazić przeobrażenie w produkcję dla młodszej widowni.

Można się spodziewać, że Netflix sukcesywnie będzie rozwijał uniwersum Wiedźmina. Dlatego też nikogo nie powinno zaskoczyć ogłoszenie kolejnych projektów w następnych miesiącach.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?