Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2022, 15:52

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Nieśmiertelny z Henrym Cavillem wciąż żyje; pojawiły się nowe wieści

Reżyser rebootu Nieśmiertelnego, Chad Stahelski, podzielił się informacjami na temat widowiska. Zniecierpliwieni fani na pewno będą zadowoleni z owych wieści.

Kadr z serialu Wiedźmin/ Netflix.

Z pewnością wielu naszych starszych (a być może i młodszych) czytelników pamięta kultowy film Nieśmiertelny z 1986 roku. Widowisko fantasy z Christopherem Lambertem w roli głównej zyskało wielką popularność w tamtych czasach i doczekało się kolejnych odsłon. Niestety każda kolejna część serii była coraz gorzej oceniana zarówno przez widzów, jak i branżowych krytyków, co finalnie zniechęciło twórców do dalszych prac nad franczyzą.

Po wielu latach ciszy na temat restartu Nieśmiertelnego, fanów oryginału zelektryzowały zeszłoroczne doniesienia The Hollywood Reporter o reboocie historii z Henrym Cavillem w roli Connora MacLeoda. Stanowisko reżysera objął z kolei twórca serii John Wick – Chad Stahelski. Tak mężczyzna umotywował wybór brytyjskiego aktora do zagrania kultowej postaci:

Henry ma oczywiście odpowiednią budowę, ale to byłoby bez znaczenia, gdyby nie miał empatii postaci, która żyje od 500 lat, a ja potrzebowałem kogoś, kto ma obie te cechy. Historia postaci trwa na przestrzeni setek lat, zaś osobowość bohatera zmienia się, co wydłuża jego rozwój emocjonalny. Podczas naszego pierwszego spotkania moje przypuszczenia [co do Cavilla] potwierdziły się – Henry natychmiast zaczął mówić o nieśmiertelności jako obciążeniu, a w jego oczach było widać, że potrafi przemienić się z młodej i pełnej życia w starą, mądrą duszę. To połączenie mnie zafascynowało.

Fani zaczęli się niepokoić, bowiem zgodnie z zapowiedziami, zdjęcia do filmu miały rozpocząć się w tym roku, a przez długie miesiące nie otrzymywaliśmy żadnych nowych informacji o statusie produkcji.

Na szczęście w ostatnim czasie Chad Stahelski przyszedł z pomocą wszystkim zniecierpliwionym i dał do zrozumienia, że projekt wciąż jest aktualny. W rozmowie z portalem Collider ujawnił, na jakim etapie znajdują się obecnie przygotowania.

Jesteśmy na etapie ulepszania pomysłu. Myślę, że wiemy, czego chcemy. Co ważniejsze, wiemy, co chcemy zrobić… co staramy się zrobić. Teraz to tylko kwestia dotarcia do miejsca, w którym uznamy: „Tak, to jest to. Ruszamy”. Ale jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek, więc jest dobrze – uspokajał reżyser.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i liczyć na rychłe rozpoczęcie zdjęć do nowego Nieśmiertelnego.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.