Netflix w 2023 roku skasował te seriale. Pożegnaliśmy Cień i kość oraz wiele innych

Netflix w 2023 roku anulował wiele seriali, a niektóre z nich cieszyły się uznaniem widzów. Wśród skasowanych produkcji znalazły się m.in. takie tytuły jak Cień i kość, 1899 czy Sex/Life.

news
Pamela Jakiel 21 listopada 2023
2
Źrodło fot. 1899, Baran bo Odar, Netflix, 2022.
i

Jednym z najmniej przyjemnych doświadczeń serialomaniaka jest moment, w którym jego ulubiony serial zostaje zakończony. W tym roku przyjdzie nam się w sposób naturalny i planowany pożegnać m.in. z bohaterami The Crown, Jeszcze nigdy... czy Firefly Lane.

Istnieją jednak tytuły, których anulowanie wyniknęło nie z samej fabuły czy planów twórców, ale niedostatecznych wyników i oglądalności. Bo choć w ofercie giganta streamingu wciąż pojawiają się nowe seriale, to tylko niektóre z nich mogą liczyć na kontynuacje.

W 2023 roku Netflix postanowił skasować sporo tytułów, a do grona seriali, których anulowanie było najbardziej bolesne dla fanów, z pewnością należą Cień i kość, 1899, Singiel w Nowym Jorku, Lockwood i spółka czy Glamorous. To jednak tylko kilka produkcji, które gigant streamingu postanowił skasować w 2023 roku. Przedstawiamy pełną listę produkcji, które nie mogą liczyć na ciąg dalszy.

Netflix – seriale skasowane w 2023 roku

Cień i kość

To seria fantasy opowiadająca o młodej kartografce, Alinie, która odkrywa w sobie niezwykłe moce. Oparta na podstawie powieści autorstwa Leigh Bardugo produkcja jest jedną z najdroższych w historii Netfliksa – druga odsłona kosztowała od 3 do 5 mln dolarów. Niestety, wysoki budżet nie przełożył się na wysoką oglądalność i gigant streamingu postanowił skasować Cień i kość po dwóch sezonach – pomimo działań fanów usiłujących zwiększyć zainteresowanie serialem.

1899

Wysokobudżetowa seria opowiada o grupie imigrantów, którzy na pokładzie transatlantyku próbują dostać się do Nowego Świata. Po drodze natrafiają na zaginiony statek, a od tego momentu zaczynają być świadkami wydarzeń, które nie sposób racjonalnie wytłumaczyć. Za ten niemiecko-amerykański serial odpowiedzialni są ci sami twórcy, którzy stali za świetnie ocenianym Dark. Niestety, 1899 nie spotkał się z tak dobrym przyjęciem i nie mógł liczyć na podobną liczbę sezonów. Z danych Netfliksa wynika, że tylko 30% widzów, którzy zaczęli oglądać serię, zobaczyli ją do końca, co nie jest dla giganta satysfakcjonującym wynikiem.

Glamorous

Mający premierę w czerwcu 2023 roku serial komediowy skupia się na Marco – chłopaku, który dostaje wymarzoną pracę u potentatki branży kosmetycznej. Bohater musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami – zarówno tymi zawodowymi, jak i prywatnymi. Wszystko po to, by odkryć, kim jest. Niestety, ze względu na słabą oglądalność serial Glamorous skasowano już po pierwszym sezonie i nie pomogła nawet rola kochanej przez widzów Kim Cattrall (Samanthy z Seksu w wielkim mieście).

Człowiek kontra pszczoła

Informację o skasowaniu tego serialu z pewnością nie najlepiej przyjęli fani Rowana Atkinsona. To właśnie on grał w tej produkcji pierwsze skrzypce, wcielając się w mężczyznę, którego zadaniem jest opieka nad luksusowym domem. To proste zadanie zostaje skomplikowane przez pojawienie się pszczoły. Choć pewnie sami twórcy niekoniecznie liczyli na kontynuację przygód nieporadnego Trevora, to z pewnością fani mogli mieć nadzieję na ponowne spotkanie z tym bohaterem.

Sex/Life

Pierwszy sezon Sex/Life spotkał się z ogromnym zainteresowaniem subskrybentów Netfliksa. Popularność erotycznych perypetii Billie – kobiety rozdartej między mężem a kochankiem – skłoniła giganta do zamówienia kontynuacji nawet pomimo koszmarnych recenzji, jakie otrzymywała ta produkcja. Tytuł skasowano jednak po drugim sezonie. Możliwe, że nie bez znaczenia była atmosfera na planie, która, zdaniem odtwórczyni głównej roli, znacznie pogorszyła się od czasu debiutu serii. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno aktorka w ostrych słowach wypowiadała się na temat Netfliksa.

Pozostałe skasowane seriale Netflixa w 2023 roku

POWIĄZANE TEMATY: seriale Netflix Farzar

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka Filmomaniaka od kwietnia 2023, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów, w snach rozwija wątki swych przyszłych powieści. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Gdzie nakręcono The Archies? Lokalizacje, w których filmowano produkcję Netflixa

Gdzie nakręcono The Archies? Lokalizacje, w których filmowano produkcję Netflixa

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

Squid Game: The Challenge wróci z 2. sezonem. Rozpoczęto casting

Squid Game: The Challenge wróci z 2. sezonem. Rozpoczęto casting