Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 czerwca 2022, 12:39

Mad God - film współtwórcy Star Wars ma pierwsze opinie

Mad God otrzymało pierwsze opinie i są one w większości pozytywne. Chwalone są zwłaszcza klimat oraz styl artystyczny. Wymieniane są jednak również wady produkcji i okazuje się, że może ona nie być dla każdego widza.

Źródło: YouTube / Shudder

Na portalach takich jak Metacritic i Rotten Tomatoes pojawiły się opinie dotyczące filmu Mad God. Jest to dzieło życia Phila Tippetta, który jest kojarzony z pracy przy efektach specjalnych i miał swój wkład w produkcję Gwiezdnych wojen. Dystopijny horror science-fiction w pierwszej kolejności zachwalany jest za technikę poklatkową, o której wspomina w swoim komentarzu użytkownik BulgarianCritic:

To jest prawdopodobnie jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) film poklatkowy. Animacje i abominacje, które mają miejsce w filmie, są niesamowite. W procesie produkcyjnym i scenach zawarto ogromną ilość kreatywności oraz wyobraźni, czego wynikiem jest film sprawiający wrażenie żywego i piekielnego.

Bassanimation również był zachwycony filmem, ale zaznaczał, że nie jest to coś dla przeciętnego widza:

Artystyczny wyznacznik tego, co mogę tylko opisać słowami postapokaliptycznego piekła na ziemi. Ten film ma jedną z najbardziej unikalnych wizualizacji, jakie widziałem przez lata. Sprawia to, że horror jest piękny, a nie jest to coś łatwego do zrobienia. Możesz wyczuć pasję stojącą za każdą klatką, wyborem i elementem. Zdecydowanie nie jest to coś dla każdego, ale nalegam, aby każdy fan horroru dał mu szansę. Wyjdziesz myśląc: „Co ja właśnie obejrzałem?”, a następnie obejrzysz ponownie, żeby się upewnić, czy nie był to sen w gorączce.

Bardziej powściągliwy w swojej opinii był MrRawbot, wskazujący również na wady filmu:

Makabryczna sztuka horroru w ruchu. Jeśli lubisz klimaty gore, brudu i groteski, to może być film dla ciebie. Słabymi stronami Mad God są fabuła i dialogi, będące jedynie podkładem dla postapokaliptycznych obrazów, niesamowitego wykorzystania techniki poklatkowej i złowrogiej oprawy dźwiękowej. Widzowie bądźcie ostrzeżeni: ten film nie jest dla wrażliwców!

Scott F na Rotten Tomatoes nie szczędził gorzkich słów w stosunku do filmu. Krytykował również widzów doszukujących się dodatkowych przesłań, między innymi antywojennych. Według niego jest to dopisywanie na siłę przesłania, a sam Mad God jest słabym dziełem fabularnym i nie usprawiedliwia go 30 lat produkcji:

Nie ma żadnego kierunku, żadnej fabuły. Może się wizualnie podobać w najmroczniejszy sposób komuś, kto używa psychodelików, ale nie ma szans na to, aby ostatecznie był to „dobry” film. [...] Sceny w produkcji mogłyby być pomieszane, ustawione w losowych miejscach i dalej mielibyśmy do czynienia z tym samym dziełem.

Na ten moment Mad God zbiera mieszane opinie z wynikiem 7.0 na Metacritic i 65% na Rotten Tomatoes. Z recenzji widzów wynika, że jest to film zdecydowanie dla fanów horrorów i pozostali mogą być odrzuceni przez specyficzny klimat całego dzieła.

Sugeruje to nawet platforma, na której można obejrzeć film – Shudder – która w swojej bibliotece zawiera głównie horrory, thrillery i obrazy podejmujące tematykę sił nadprzyrodzonych. Shudder nie jest na razie dostępny na terenie Polski, ale film Mad God będzie można obejrzeć 13 lipca 2022 roku, na Festiwalu Animator Poznań mającego miejsce od 8 do 15 lipca.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.