Wszystko o Kill Bill 3, którego pewnie nie zobaczymy, choć miał pojawić się w 2014 roku

Quentin Tarantino obiecywał swoim fanom stworzenie Kill Bill 3, jednak dotychczas nic z tego nie wyszło. Przedstawiamy Wam zawiłą historię tej kontynuacji. Czy jest jeszcze szansa na jej powstanie?

ciekawostki filmowe
Agata Marczewska 30 marca 2023
3
Źrodło fot. Kill Bill; Quentin Tarantino; Miramax; 2003
i

W poniedziałek, 27 marca, reżyser Bękartów wojnyQuentin Tarantino – obchodził 60 urodziny. Ten dzień był wyjątkowy zarówno dla niego, jak i dla jego fanów także z powodu upływu równo 20 lat od premiery pierwszej części Kill Bill. Jak to bywa z każdą produkcją, ma ona swoich miłośników i krytyków. Jednak w przypadku tych dwóch filmów o zawodowej morderczyni, w którą wcieliła się Uma Thurman, z ocen na IMDb czy Rotten Tomatoes można śmiało wywnioskować, że mają one większe grono wielbicieli.

I to właśnie z tego powodu, a także ze względu na obietnicę, jaką złożył reżyser, od kilkunastu lat w przestrzeni medialnej przewijają się plotki i dyskusje na temat powstania kontynuacji kultowej serii.

W tym tekście przedstawimy Wam historię tego niezrealizowanego projektu, a także informacje na temat tego, kto mógłby pojawić się w obsadzie i czy fani mogą mieć jeszcze nadzieję na to, że film powstanie.

A wszystko zaczęło się od…

Jeszcze zanim w 2004 roku na wielkich ekranach pojawił się obraz Kill Bill 2, Tarantino uważał, że zamknięcie historii żądnej zemsty Panny Młodej będzie ciężkim zadaniem. Mężczyzna wierzył, że seria skończy się na czterech produkcjach, z czego dwie ostatnie zostałyby nakręcone w odstępie dziesięciu lat. Jednak po premierze ostatniej części wyznał, że dotychczasowe filmy wyczerpująco przedstawiły losy głównej bohaterki i musi minąć przynajmniej 15 lat, aby mógł nakręcić kontynuację.

Jednakże w 2006 roku Tarantino spekulował, iż istnieje możliwość powstania aż dwóch prequeli. Miałyby zostać zrealizowane w formie anime i opowiadać o pochodzeniu Billa oraz Panny Młodej. Niestety, artysta porzucił te pomysły.

W 2009 roku reżyser zakomunikował, że powstanie trzecia część Kill Bill. Premiera miała odbyć się w 2014 roku. W tym przypadku projekt również nie doszedł do skutku. Jeszcze dwa lata przed obiecanym terminem premiery mężczyzna dał do zrozumienia, że produkcja prawdopodobnie nigdy nie powstanie.

Natomiast w 2019 roku pomysł realizacji projektu powrócił z otchłani, co rozbudziło nadzieję fanów. Wszystko za sprawą spotkania Tarantino z odtwórczynią głównej roli – Umą Thurman. Reżyser zdradził, że wpadł na ciekawy pomysł, aby akcja filmu toczyła się 20 lat po wydarzeniach z ostatniej części. Jednak i w tym przypadku filmowiec szybko cofnął swoje słowa. Wyznał, że kręcenie dwóch poprzednich części było dla niego wycieńczającym doświadczeniem i nie chciałby znów tego przeżywać.

W 2022 roku Thurman w wywiadzie dla Sirius XM The Jess Cagle poinformowała, że pomimo tego, iż reżyser całkowicie nie zrezygnował z tego projektu, to nie uważa, aby trafił on szybko na ekrany.

O czym opowiadałaby trzecia część i kto mógłby się w niej pojawić?

Uwaga! W pierwszym zdaniu znajduje się spoiler z filmu Kill Bill.

W wywiadzie udzielonym w 2004 roku dla EW Tarantino wyznał, iż trzecia odsłona mogłaby skupić się na Nikki, córce Vernity Green, która była świadkiem morderstwa swojej matki przez Beatrix Kiddo. To miałoby być bodźcem do zemsty na Pannie Młodej. I to właśnie w tej roli Samuel L. Jackson miał zaproponować reżyserowi obsadzenie Zendayi. Ten wybór poparła również Vivica A. Fox, o ile Ambrosia Kelly nie mogłaby lub nie miałaby ochoty wcielić się w tę postać ponownie.

Wszystko o Kill Bill 3, którego pewnie nie zobaczymy, choć miał pojawić się w 2014 roku - ilustracja #1
Kill Bill, reż. Quentin Tarantino, Miramax, 2003

W czerwcu 2021 roku Tarantino podzielił się nowym pomysłem na fabułę Kill Bill 3. Tym razem stwierdził, że nowy film mógłby przedstawić historię zmuszonych do ucieczki Beatrix Kiddo i jej córki, w którą miałaby się wcielić Maya Hawke. Aktorka znana gównie dzięki Stranger Things jest w rzeczywistości córką Umy Thurman oraz Ethana Hawke’a. Reżyser wspomniał, że ciekawe byłoby zobaczenie tego duetu na ekranie.

Ponadto mężczyzna wspominał o możliwym powrocie Daryl Hannah w roli Górskiej Żmii oraz siostry bliźniaczki Gogo – Shiaki, która chciałaby pomścić swoją siostrę.

Wszystko o Kill Bill 3, którego pewnie nie zobaczymy, choć miał pojawić się w 2014 roku - ilustracja #2
Kill Bill 2, reż. Quentin Tarantino, Miramax, 2004

W filmie miałaby szansę pojawić się także Sofie Katal grana przez Julię Dreyfus, której zadaniem byłoby sprawowanie opieki nad wcześniej wspomnianą Nikki.

Czy Kill Bill 3 ma szansę powstać?

Biorąc pod uwagę ostatnie informacje na temat nowego projektu Tarantino, który ma być jego dziesiątym filmem, szanse na powstanie sequela Kill Bill są niewielkie. A nawet można pokusić się o stwierdzenie, że zerowe. Jak dobrze pamiętamy, reżyser wielokrotnie wskazywał i upierał się przy tym, że chce stworzyć jedynie dziesięć filmów, a ten ostatni miałby być idealnym zwieńczeniem jego kariery.

W tym przypadku duży wpływ na decyzję reżysera mogliby mieć aktorzy, którzy mieli przyjemność z nim współpracować. W ostatnim czasie za powstaniem projektu lobbował sam Samuel L. Jackson, który wystąpił między innymi w słynnym Pulp Fiction czy Nienawistnej ósemce Tarantino.

Gwiazda Kill Bill także zaapelowała do reżysera, aby wziął się w końcu za pracę nad trzecią częścią. Vivica A. Fox, która wcieliła się w filmie w Vernitę Green, a także wystąpiła w tej roli w teledysku piosenkarki SZA, wyznała, że z przyjemnością powróciłaby w kontynuacji serii, występując w retrospekcjach (via Outlook).

Wszystko o Kill Bill 3, którego pewnie nie zobaczymy, choć miał pojawić się w 2014 roku - ilustracja #3
Kill Bill, reż. Quentin Tarantino, Miramax, 2003

Istnieje także szansa, która zapewne zasmuciłaby wiele osób, iż dzieło mogłoby zostać stworzone przez kogoś innego. Niektórzy uważają, że dobrym pomysłem byłoby, gdyby zajęła się tym reżyserka Karyn Kusama. Kobieta pracowała za kamerą Zabójczego ciała, odcinka serialu Yellowjackets, a także kilku epizodów nadchodzącego serialu Prime Video z Rachel WeiszDead Ringers.

Jednak pomimo tego całego chaosu oraz zabawy Tarantino z fanami w kotka i myszkę, warto mieć nadzieję, że reżyser zmieni zdanie i spełni obietnicę, daną fanom wiele lat temu, ostatecznie tworząc Kill Bill 3.

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Popkultura to nieodłączny element jej życia. Z tego powodu jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się już w najmłodszych latach, gdy zaczęła pisać w szkolnych gazetkach. Kiedy przyszedł ważny moment wyboru kierunku studiów, bez zawahania wybrała kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dla działu Filmomaniak pisze od stycznia 2023 roku. Nie wie co to sen, bo musi być na bieżąco z newsami ze świata filmowo-serialowego. W kwestii kina, jest zapaloną fanką filmów niezależnych, choć i wyjątkowo dobrym blockbusterem też nie pogardzi. Nienawidzi ograniczać się w oglądaniu konkretnych gatunków filmowych. Jednak najbardziej uwielbia satyry, czarne komedie, dramaty, fantasy i produkcje feministyczne.

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Szeregowiec Ryan - ile prawdy jest w historii o czwórce braci i misji ratunkowej

Szeregowiec Ryan - ile prawdy jest w historii o czwórce braci i misji ratunkowej

Godzilla Minus One dostarcza ciar i wzruszeń. Japoński potwór znów jest wielki

Godzilla Minus One dostarcza ciar i wzruszeń. Japoński potwór znów jest wielki