Keanu Reeves w Johnie Wicku 4 wyciął tak dużo dialogów, że ostatecznie wypowiada tylko 380 słów

John Wick to człowiek małomówny. Potwierdza to wypowiedź Keanu Reevesa. Aktor zdradził, ile słów pada z ust Baby Yagi w ciągu prawie trzech godzin nowego filmu.

ciekawostki filmowe
Mateusz Libera 30 marca 2023
8
Źrodło fot. John Wick 4, Chad Stahelski, Lionsgate, 2023
i

John Wick 4 wreszcie trafił do kin i przy okazji zaliczył kasowy sukces. Ale wykreowany przez Keanu Reevesa protagonista serii raczej nie mówi zbyt wiele. Wall Street Journal donosi, że w najnowszym filmie tytułowy bohater wypowiada łącznie 380 słów w 103 linijkach dialogowych. Warto dodać, że film trwa prawie trzy godziny. Co więcej, jedna trzecia dialogów Baby Yagi składa się z jednego wyrazu. To sprawia, że Wick jest naprawdę małomówny oraz mrukliwy.

Około 10% [ze słów Wicka] pojawia się w zwiastunie filmu […]. Wick mówi więcej w tym 2,5-minutowym klipie niż w pierwszych 25 minutach samego filmu – podaje Wall Street Journal.

Małomówność Johna Wicka jest zgodna z projektem, ale nie z pierwotnymi założeniami. Na etapie kręcenia scen Chad Stahelski, reżyser filmu, i odtwórca głównej roli, Keanu Reeves, „usunęli mniej więcej połowę dialogów napisanych dla Wicka w początkowym scenariuszu”. Za zmianami stał głównie Reeves, który zachęcał do wycinania zbędnych fragmentów wypowiedzi, dodając granej przez siebie postaci dozy tajemniczości.

To szok, kiedy z nim pracujesz. Jest bardzo oddany temu, by mówić jak najmniej – przyznał Michael Finch, współscenarzysta filmu.

Braki w wypowiedziach John Wick nadrabia w scenach akcji. Można powiedzieć, że jest człowiekiem czynu i zamiast dużo mówić, zdecydowanie woli działać.

Keanu Reeves nazwał Johna Wicka 4 najtrudniejszym filmem akcji

Keanu Reeves przyznał, że John Wick 4 okazał się dla niego najtrudniejszym filmem akcji, w jakim kiedykolwiek brał udział. Aktor spędził prawie trzy miesiące wyłącznie na treningach do popisów kaskaderskich. Dla niego, jak i twórców najcięższą sekwencją były wyczyny samochodowe, szczególnie scena, w której Wick ściga się wokół Łuku Triumfalnego w Paryżu. Reżyser był zdumiony tym, do czego zdolny jest Reeves. Co więcej, musiał on nauczyć się driftować, robić zwroty o 180 stopni, jednocześnie przeładowując broń i strzelając z niej przez drzwi. Niestety nie obyło się bez incydentów i kilku wypadków na planie.

Film John Wick 4 możecie obecnie zobaczyć w kinach.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Gdzie kręcono Pogromców duchów: Imperium lodu? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono Pogromców duchów: Imperium lodu? Oto filmowe lokacje