Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 czerwca 2022, 12:35

Ewan McGregor i ekipa Star Wars stają w obronie atakowanej w sieci Moses Ingram

Hejt fanów poszczególnych marek nie jest obecnie niczym nowym. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy aktorzy muszą mierzyć się z nienawistnymi komentarzami na tle rasowym.

Źródło: Disney+

Najnowszą ofiarą fandomu Gwiezdnych wojen jest Moses Ingram, która w serialu Obi-Wan Kenobi wciela się w postać Trzeciej Siostry. Nie wszystkim jednak spodobała się jej rola, a niektórzy swoją niechęć do aktorki przenieśli na media społecznościowe (via Deadline).

Moses Ingram o całej zaistniałej sprawie poinformowała podczas relacji na Instagramie. Niestety aktorka musiała skonfrontować się z komentarzami, z których wiele odnosiło się do jej koloru skóry. Jednym z najczęściej pojawiających się zarzutów jest ten, że Moses została zatrudniona tylko i wyłącznie dlatego, że produkcja musiała mieć różnorodność rasową w obsadzie.

Do całej sprawy odniósł się Ewan McGregor, odtwórca głównej roli w serialu. Na odpowiedź ze strony korporacji również nie trzeba było zbyt długo czekać. Jak można się było spodziewać, w obydwu przypadkach usłyszeliśmy sprzeciw wobec nieuzasadnionego hejtu.

Niestety, wygląda na to, że część fanów postanowiła zaatakować w sieci Moses Ingram. Wysłać jej nienawistne, obrzydliwe wiadomości. Czytałem część z nich dziś rano i złamały mi serce. Moses jest niesamowitą aktorką i kobietą. Była ona absolutnie genialna w tym serialu. Chcę tylko powiedzieć, że jako główny aktor serialu i jego producent wykonawczy stoję murem za Moses. Wszyscy ją kochamy, a jeśli wysyłasz jej takie wiadomości, to nie jesteś dla mnie fanem Gwiezdnych wojen. Na tym świecie nie ma miejsca na rasizm.

Źródło: Twitter

Niestety tego typu sytuacje nie są niczym nowym, jeśli chodzi o fanów Gwiezdnych wojen. Lucasfilm ostrzegł nawet Moses Ingram przed emisją serialu, że może się ona spotkać z takim zachowaniem. Z podobnymi reakcjami musieli zmagać się między innymi Kelly Marie Tran oraz John Boyega, którzy spotkali się z hejtem po emisji filmu Star Wars: The Last Jedi.

Przypomnijmy, że Obi-Wan Kenobi to serial opowiadający historię tytułowego bohatera pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją. Tytuł ten cieszy się dużą popularnością i został najpopularniejszym serialem na platformie Disney+.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.