Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 listopada 2022, 14:34

Film roku zawita w tym tygodniu na Amazon Prime Video

Jeden z najbardziej wyjątkowych filmów 2022 roku – Wszystko wszędzie naraz – na dniach pojawi się w usłudze Amazon Prime Video. Surrealistyczna podróż po kolejnych wymiarach jest warta obejrzenia.

Źrodło fot. Wszystko wszędzie naraz; reż. Dan Kwan i Daniel Scheinert; A24; 2022
i

W kinie rozrywkowym zalanym przez produkcje superbohaterskie oraz zbliżone do siebie filmy akcji, ciężko znaleźć coś wyjątkowego. Na szczęście w 2022 roku w kinach premierę miał film Wszystko wszędzie naraz, czyli historia o odkrywaniu siebie w bardzo szalonym i międzywymiarowym wydaniu. Już w tym tygodniu, a dokładniej 2 grudnia, film pojawi się w usłudze Amazon Prime Video, więc warto zarezerwować sobie czas na seans.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Produkcja opowiada historię Evelyn Wang, która prowadzi własny biznes. Niestety, kobieta ledwo wiąże koniec z końcem i firma stoi na skraju bankructwa. Oprócz tego Wang rozwodzi się z mężem, a ich jedyna córka walczy z depresją. Wszystko wszędzie naraz jednak nagle całkowicie zmienia ton na szalony i komediowy, nie bojąc się szokować.

Przed Evelyn Wang otwierają się wrota do następnych wymiarów, w których kobieta wciela się w kolejne wersje siebie i odkrywa, jak wygląda jej życie w innych światach. Cała wyprawa prowadzi ją do oczywistych konkluzji na temat życia codziennego i pogodzenia się z samą sobą.

To o Wszystko wszędzie naraz pisał w naszej recenzji Karol Laska:

Wszystko wszędzie naraz ryzykuje na każdej możliwej płaszczyźnie, a mimo to wychodzi obronną ręką zarówno w tym, jak i każdym innym zakątku galaktyki oraz jej multiwersalnej wariacji. Choć film można nazwać arthouse’owym, to uważam, że przystępnością zaskoczy niejednego niedzielnego widza. Polecam go zwłaszcza tym osobom, które odbyły albo planują seans Doctora Strange’a w multiwersum obłędu. Bo nieważne, jaka jest Wasza opinia na temat najnowszego marvelowskiego tworu, dzieło Danielsów z pewnością okaże się w stosunku do niego interesującym punktem porównawczym.

Wszystko wszędzie naraz jest filmem wartym obejrzenia, za czym opowiadają się chociażby oceny. W serwisie Rotten Tomatoes 95% krytyków pozytywnie oceniło film, widzów zaś 89%. Natomiast na Metacritic ci pierwsi ocenili film na 8,1, a widzowie na 7,9. Produkcja łącznie zarobiła 94 miliony dolarów przy budżecie 25 milionów dolarów, co także samo w sobie jest imponujące. Jeśli ktoś nie widział tego obrazu, to teraz nadchodzi najlepsza okazja, żeby to nadrobić.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.