Disney Plus na wrzesień 2022 - lista filmów i seriali

Wrzesień 2022 w Disney+ zapowiada się bardzo dobrze. Na widzów czekają kolejne sezony istniejących seriali, a także nowe produkcje. Oprócz tego premierę będą miały prawdziwe hity, jak Thor: Miłość i grom, Andor oraz Pinokio.

science fiction
27 sierpnia 2022
1

Andor, Tony Gilroy, Disney, 2022

Koniec lata i początek jesieni 2022 roku odbędzie się z wielką pompą. Jeśli ktoś czeka na nowości na Disney+, to będzie mile zaskoczony. Premierę będą miały wielkie hity kinowe, wyczekiwane nowe seriale, a także kolejne sezony popularnych produkcji. Wszystko zacznie się na początku września.

Disney+ Day – 8 września

Najważniejszym dniem dla Disney+ w nadchodzącym miesiącu będzie 8 września. Wtedy premierę będzie miało naprawdę sporo produkcji, w tym kinowy hit – Thor: Miłość i grom. Oprócz tego widzowie będą mogli zapoznać się z aktorską wersją Pinokia.

Na fanów dokumentów czekają Obi-Wan Kenobi: Powrót rycerza Jedi – produkcja przedstawiająca kulisy ostatniego serialu w uniwersum Gwiezdnych wojen, a także Mike, czyli produkcja inspirowana życiem legendarnego pięściarza Mike’a Tysona.

8 września premierę będą miały również filmy z całego świata. Brytyjska komedia romantyczna Sezon ślubny oraz argentyński serial w klimatach horroru, Tierra Incógnita. Obie produkcje uderzają w całkowicie inne tony, ale na pewno będą warte uwagi.

Z animowanych tytułów dzieci będą mogły zobaczyć serial w uniwersum Aut – Auta w trasie, w którym Zygzak i Złomek jadą w trasę po kraju, żeby odwiedzić siostrę tego drugiego. Natomiast na dorosłych czeka krótkometrażowy film animowany, The Simpsons: Welcome to the Club. Lisa odkrywa, że bycie złą może być całkiem ciekawe.

Młodsi widzowie mogą jeszcze zainteresować się nowym programem National Geographic, Bertie Gregory odkrywa świat. Młody podróżnik pokaże otaczający nas świat od najzimniejszych do najgorętszych jego zakątków. Natomiast poważniejszy będzie serial Dorastanie, który pokaże nam trudy wchodzenia w dorosłość nastolatków w Stanach Zjednoczonych.

Disney Plus na wrzesień 2022 - lista filmów i seriali - ilustracja #1
Mike, Karin Gist, Disney, 2022

Disney+ kupisz tutaj

Premiery września na Disney+

Oczywiście Disney+ Day nie będzie jedynym dniem, gdy na Disney+ trafią nowe produkcje. Już 7 września premierę będzie miał serial Pistols. Z perspektywy gitarzysty zespołu Sex Pistols, Steve’a Jonesa, spojrzymy na pierwsze trzy lata szalonej aktywności zespołu i dowiemy się, jak rodził się punk.

21 września przyniesie nam dwie ciekawe produkcje oryginalne. Jedną z nich będzie oczywiście wyczekiwany Andor, który ponownie przeniesie nas do odległej Galaktyki. W tym serialu dowiemy się, jak Cassian Andor stał się rewolucjonistą, który był gotów umrzeć za ideę odrodzenia Republiki.

Drugim serialem będzie Witamy we Wrexham. Ten dokument pokazuje losy trzeciego najstarszego klubu piłkarskiego na świecie. Jego właścicielami zostają Rob McElhenney oraz Ryan Reynolds. Obaj panowie spróbują odbudować prawdziwą legendę futbolu, która jest symbolem małego robotniczego walijskiego miasteczka.

Disney Plus na wrzesień 2022 - lista filmów i seriali - ilustracja #2
Witamy we Wrexham, Disney, 2022

22 września przyniesie drugi sezon The Kardashians. Kamery ponownie będą śledziły losy słynnej rodziny i fani będą mieli okazje znowu zatopić się w dramatach bogatych ludzi oraz ich codziennym życiu. Natomiast 28 września zabierze nas do świata literatury. Stary człowiek jest serialem na podstawie książki Thomasa Perry’ego o tym samym tytule. Były agent CIA, Dan Chase, wycofał się z „firmy”. Przeszłość jednak dopada go, gdy pojawia się zabójca, którego zadaniem jest zlikwidowanie byłego agenta.

Wrzesień zamknie film fantasy Hokus pokus 2. Mija 29 lat odkąd ktoś zapalił świecę Czarnego Płomienia i tym samym ożywił żądne zemsty wiedźmy. Teraz tylko trójka nastolatków może je powstrzymać, zanim czarownice zniszczą wigilię Wszystkich Świętych w miasteczku Salem.

Pełna lista premier Disney+ na wrzesień 2022

 • Pistols – 7 września,
 • Thor: Miłość i grom – 8 września,
 • Pinokio – 8 września,
 • Obi-Wan Kenobi: Powrót rycerza Jedi – 8 września,
 • Mike – 8 września,
 • Sezon ślubny – 8 września,
 • Tierra Incógnita – 8 września,
 • Auta w trasie – 8 września,
 • The Simpsons: Welcome to the Club – 8 września,
 • Bertie Gregory odkrywa świat – 8 września,
 • Dorastanie – 8 września,
 • Andor – 21 września,
 • Witamy we Wrexham – 21 września,
 • The Kardashians – 22 września,
 • Stary człowiek – 28 września,
 • Hokus pokus 2 – 30 września.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Tom Cruise jest wściekły z powodu premiery Oppenheimera. Toczy się walka o kina

Tom Cruise jest wściekły z powodu premiery Oppenheimera. Toczy się walka o kina

George Lucas pokochał jeden z nowych filmów Star Wars. Scenarzysta wspomina rozmowę z filmowcem

George Lucas pokochał jeden z nowych filmów Star Wars. Scenarzysta wspomina rozmowę z filmowcem

Obcy 3 to legendarna porażka; pokazujemy, że mógł wyglądać zupełnie inaczej

Obcy 3 to legendarna porażka; pokazujemy, że mógł wyglądać zupełnie inaczej

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Autor od 30 lat czekał na tę ekranizację. Wreszcie powstała, ale jej przyszłość jest niepewna

Autor od 30 lat czekał na tę ekranizację. Wreszcie powstała, ale jej przyszłość jest niepewna