Pinokio (Pinocchio)

Film premiera: 07.09.2022 , w Polsce: 08.09.2022

Aktorska adaptacja kultowej historii o chłopcu wystruganym z drewna. Film Pinokio został wyprodukowany przez Disney’a. Scenariusz powstał w oparciu o słynną powieść z XIX wieku autorstwa Carla Collodiego. czytaj więcej

Więcej o Pinokio

Disney Plus Day - nowości filmowe i serialowe

Disney+ Day będzie dniem, gdy na platformie Disney+ pojawi się cała masa nowych filmów i seriali od wszystkich marek, jakie można tam spotkać. Między innymi będzie to wyczekiwany Thor: Miłość i grom, a także specjalny dokument przedstawiający powstanie serialu Obi-Wan Kenobi.

Disney Plus Day - nowości filmowe i serialowe

Zbigniew Woźnicki, 8 września 2022, 10:12

Disney Plus Day - nowości filmowe i serialowe

Disney Plus na wrzesień 2022 - lista filmów i seriali

Wrzesień 2022 w Disney+ zapowiada się bardzo dobrze. Na widzów czekają kolejne sezony istniejących seriali, a także nowe produkcje. Oprócz tego premierę będą miały prawdziwe hity, jak Thor: Miłość i grom, Andor oraz Pinokio.

Disney Plus na wrzesień 2022 - lista filmów i seriali

Zbigniew Woźnicki, 27 sierpnia 2022, 22:03

Disney Plus na wrzesień 2022 - lista filmów i seriali

Film: Pinokio

Aktorska adaptacja kultowej historii o chłopcu wystruganym z drewna. Film Pinokio został wyprodukowany przez Disney’a. Scenariusz powstał w oparciu o słynną powieść z XIX wieku autorstwa Carla Collodiego. Wyreżyserowaniem nowej adaptacji zajął się Robert Zemeckis.

Pinokio to aktorska adaptacja wydanej w XIX wieku powieści dla dzieci o tym samym tytule. Opowiada o drewnianym pajacyku, który ożywa chwilę po tym, jak zostaje wystrugany przez Dżeppeto. Pinokio to dość krnąbrny i niegrzeczny młodzieniec, ale jak każdy, ma swoje marzenia – jego największym jest przemiana w prawdziwego chłopca. W aktorskiej obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Tom Hanks (Dżeppeto), Benjamin Evan Ainsworth (Pinokio), Cynthia Erivo (Dobra Wróżka), Joseph Gordon-Levitt (Świerszcz) oraz Luke Evans (Woźnica).