Continental z pierwszymi recenzjami. Spin-off Johna Wicka „sprawia wrażenie zmarnowanego potencjału”

Do sieci trafiły pierwsze recenzje spin-offu Johna Wicka – serialu Continental. Niestety wygląda na to, że produkcja nie uniosła ciężaru oczekiwań osób przyzwyczajonych do wysokiej jakości dotychczasowej serii.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 21 września 2023
2
Źrodło fot. The Continental, Chris Collins, Shawn Simmons, Lionsgate Television, 2023
i

Przed premierą Johna Wicka w 2014 roku mało kto spodziewał się, że ta skromna, jak na dzisiejsze standardy budżetowe, produkcja, będzie stanowić przełom w kinie akcji. Na fali ogromnej popularności historia mściwego zabójcy nie tylko doczekała się trzech kolejnych odsłon, ale także serialowego spin-offu.

Continental – bo o nim mowa – to rozłożona na trzy odcinki produkcja, której głównym bohaterem jest doskonale znany fanom franczyzy Winston. Osią historii jest droga młodego Scotta do objęcia posady zarządcy w tytułowym hotelu, miejscu, w którym każdy zabójca znajdzie bezpieczne schronienie.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom głównej serii, apetyty na dzieło Chrisa Collinsa i Shawna Simmonsa były ogromne. Czy zostaną one zaspokojone? Biorąc pod uwagę pierwsze recenzje branżowych krytyków, po seansie wciąż może nam burczeć w brzuchach.

W momencie pisania tego tekstu, Continental w serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie ocenia zaledwie 53% recenzentów (na podstawie 43 opinii). Jest to wynik mocno rozczarowujący, ale zdaniem większości dziennikarzy w pełni uzasadniony.

Największym zarzutem pod adresem serialu jest nudna, momentami wręcz „głupia” historia z niezapadającymi w pamięć postaciami. Zdaniem krytyków twórcy spin-offu nie bardzo rozumieli, na czym polegał fenomen serii, aby te same cechy zaszczepić w swojej produkcji.

Poniżej możecie zapoznać się z tymi bardziej negatywnymi opiniami:

To trzyczęściowy prequel, który dostarczy fanom wszystko, czego chcą – z wyjątkiem charyzmatycznego głównego bohatera, ekscytującego rozlewu krwi na ekranie i postaci oraz historii, z którymi chciałoby się pobyć przez dłuższy czas – The Daily Beast.

Postacie są raczej puste, sceny przemocy piętrzą się, a wszystko jest podporządkowane kaprysom pisarzy, którzy nie są zbytnio zainteresowani uzasadnianiem swoich decyzji lub wykraczaniem poza podstawowe, a nawet niezdarne dialogi – Otroscines.com.

Twórcy tego serialu chyba opierali się na założeniu, że fani Johna Wicka kupią cokolwiek, co wiąże się z postacią pewnego człowieka, który bardzo kochał swojego psa – Rolling Stone.

Mimo że wśród recenzji przeważają te punktujące wady The Continental, serial zasłużył też na kilka ciepłych słów. Na plus zasługuje przede wszystkim imponujący, niemal kinowy rozmach. Nasz redakcyjny kolega Hubert Sosnowski, w swojej recenzji podkreślił także fakt świetnie dobranej ścieżki dźwiękowej, która idealnie współgra z przedstawionymi na ekranie sytuacjami.

Oto kilka pozytywnych recenzji The Continental:

To trzydniowy, satysfakcjonujący pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu. Wspaniałe widoki, przyjazna obsługa i udogodnienia, za które można dać się pokroić. I to wszystko z nowym już kierownictwem – Empire.

Możesz się zgubić w serialu przy tak dużej liczbie postaci i wątków fabularnych, ale jeśli poświęcisz temu czas, produkcja oferuje świetną akcję i wspaniałą obsadę, co udowadnia, że ??seria nie musi polegać na Keanu Reevesie, aby prosperować – Collider.

Prequel Johna Wicka opowiedział mniejszą, bardziej kameralną historię, która częściej zahacza o szarą rzeczywistość i świat jakby bardziej materialny, ale nie rozwiewa ulotnego uroku opowieści o mordercach i ich tajemniczej, luksusowej melinie. A nawet więcej: podbudowuje fundament i ożywia ją w nowy sposób – Filmomaniak.

Warto jednak zaznaczyć, że każdy ma prawo do własnej opinii. Ją będziecie mogli wyrobić już jutro (tj. 22 września), bo wtedy na platformie Prime Video zadebiutuje pierwszy odcinek serialu The Continental.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Najlepsze filmy świąteczne 2023, nasz ranking top 14

Najlepsze filmy świąteczne 2023, nasz ranking top 14

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Szeregowiec Ryan - ile prawdy jest w historii o czwórce braci i misji ratunkowej

Szeregowiec Ryan - ile prawdy jest w historii o czwórce braci i misji ratunkowej